Slovácko podlehlo Karabüksporu 0:1

sobota, 22. 7. 2017 19:47
karabukspor220717.JPG

Slovácko se v závěru herního soustředění ve Slovinsku utkalo s tureckým týmem KDC Karabükspor, kterému svěřenci trenéra Levého podlehli 0:1. O osudu utkání rozhodla branka z 18. minuty. I když Slovácko mělo několik šancí na vyrovnání, tak se v generálce prosadit nedokázalo.

Úvod utkání byl vyrovnaný, ale přeci jen mírnou herní převahu měl turecký tým. V 18. minutě fauloval na vlastní polovině Daníček a Karabuspor zahrával přímý volný kop, který ve vedoucí branku přetavil Baris Basdas, který čekal na zadní tyči a překonal Milana Heču.

V dalších minutách se hrálo převážně ve středu hřiště. Ve 32. minutě se po kombinační akci dostával do zajímavé šance Navrátil, ale turecký gólman byl přeci jen u míče dříve.

Ke konci prvního poločasu to byli hráči Karabuksporu, kteří si vytvořili dvě zajímavé příležitosti, ale Milan Heča byl připraven.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Slovácko a po centru Rezka se snažil zakončovat Machalík, ale neúspěšně. O chvíli později pak v dobré pozici přestřelil nabíhající Hofmann.

V 59. minutě utekl na levé straně Rezek, poslal míč do pokutového území, ale Kubalu vychytal turecký gólman.

O několik minut později zažil horké chvilky Milan Heča, který během pár vteřin zlikvidoval dvě velké šance Karabuksporu.

V 74. minutě mohlo být vyrovnáno, když se k zakončení dostal Yu, ale jeho tvrdou ránu k tyči vyrazil gólman Akbaba.

V posledních minutách utkání si sice Slovácko vytvořilo tlak, ale vyrovnat se hráčům nepodařilo, a Karabuspor se tak mohl radovat z výhry 1:0.

KDÇ Karabükspor - 1.FC Slovácko 1:0 (1:0)