1.FC Slovácko - Sezimovo Ústí 1:1

sobota, 9. 7. 2011 14:22

Slovácko v dalším přípravném zápase přivítalo na stadionu v Hroznové Lhotě účastníka druhé nejvyšší soutěže Spartak Sezimovo Ústí.

Slovácko mělo po celý zápas herní převahu, ale tentokrát selhalo v koncovce, když nedokázalo proměnit v góly ani ty nejvyloženější šance. Hosté vystřelili na branku za celé utkání dvakrát, ale i to stačilo k tomu, aby si odvezli remízu 1:1.

První příležitost Slovácka přišla v 6. minutě, kdy se do zakončení dostal Filip Hlúpik, ale gólman Fryšták byl na místě. O čtyři minuty později se dostal po rohovém kopu k hlavičce Došek, ale s jeho umístěnou střelou k tyči si Fryšták poradil parádním zákrokem.

Ve 14. minutě se prezentoval dalekonosnou střelou Volešák. Jeho projektil však minul branku o několik centimetrů.

Slovácko bylo i nadále aktivní a hrozilo hlavně po stranách, kde úřadoval agilní Hlúpik s Fujerikem. Ve 27. minutě byl před vápnem faulován Fujerik. Následnou standardní situaci zahrával Volešák, ale gólman Fryšták míč vyrazil nad břevno.

I ve druhém poločase Slovácko útočilo a hned v úvodu se neprosadil Filip Hlúpik, který pelášil sám na gólmana, ale jeho střela šla těsně vedle pravé tyče. Nedáš dostaneš se potvrdilo v 57. minutě, kdy hosté z pravé strany udeřili a proti střele hostujícího Kostečka, byl gólman Matalyha bezmocný.

Po inkasovaném gólu Slovácko doslova zamklo svého soupeře na jeho polovině, ale Filip Hlúpi, Lukáš Fujerik a ani Milan Kerbr se nedokázali prosadit. Z tlaku pramenilo velké množství rohových kopů, které Slovácko zahrávalo, ale bohužel bez gólového efektu.

Slovácko se tak prosazuje až v 73. minutě, kdy ve vápně prodloužil míč Kerbr na  Michala Kordulu a Josef Čtvrtníček tečí vyrovnal stav utkání na 1:1.

Slovácko chtělo zápas otočit a i nadále útočil. V 83. minutě už to vypadalo, že se prosadí Perůtka, který se pověsil do vzduchu na centr Filipa Hlúpika. Míč však z jeho hlavy míjí branku hostujícího týmu.

„Viděli jsme zajímavý zápas, který se hrál ve slušném tempu. Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme šli sami na gólmana, měli jsme tam spoustu střel, ale gól jsme dali v podstatě z nejhorší možnosti kterou jsme měli. Výsledek zastiňuje předvedenou hru, která byla podobná, jako v předešlých zápasech,“ řekl k utkání trenér Slovácka, Miroslav Soukup.

1.FC SLOVÁCKO – SPARTAK SEZIMOVO ÚSTÍ 1:1 (0:0)