1.FC Slovácko vyhrálo Memoriál V. Marečka

pondělí, 14. 2. 2011 14:33

Uplynulou sobotu proběhlo na umělé trávě v areálu Širůch ve Starém Městě finále Memoriálu V. Marečka kategorie U17. Z celkového počtu 29 týmů se přes kvalifikační kola probojovaly do finále celky Vítkovic, Příbrami, Sparty Praha a Slovácka.

Po pátečním losu na sebe v prvním semifinále narazili hráči 1.FC Slovácka a Sparty Praha. O výsledku se rozhodlo již během prvního poločasu,. kdy si domácí především díky dvěma brankám Směřičky vytvořili tříbrankový náskok, který si pak již jen v klidu pohlídali. Druhé semifinále bylo daleko dramatičtější a o postupujícím rozhodly až pokutové kopy. V nich byli úspěšnější borci Příbrami, čímž se kvalifikovali do odpoledního finále. V souboji o třetí místo slavila úspěch pohledná hra sparťanských mladíků, kteří otočili nepříznivý poločasový výsledek a zvítězili nad Vítkovicemi 3:2.

Ve finále, ve kterém se střetli Příbram a Slovácko, byl zlomovým okamžikem gól domácího Hanáka minutu před poločasem, kterým poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení. Před ním otevřel skóre Fojtášek, ale hosté záhy srovnali. Po přestávce přidali domácí ještě dvě branky opět Hanákem a Michnou a po zásluze si odnesli pohár za celkové vítězství v turnaji.

Kromě týmového úspěchu dosáhli domácí také na individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Luděk Vejmola, nejlepším střelcem se stal Přemysl Hanák.
Krásný úspěch svěřenců trenérů M.Hlahůlka a V.Uhlíře je nejlepší pozvánkou na „Mládežnický turnaj 1.FC Slovácko“, který se uskuteční v sobotu a neděli (19.-20.2.2011) ve Starém Městě a Kunovicích. Mezi účastníky jsou například Rapid Vídeň, Slovan Bratislava, Sigma Olomouc, MŠK Žilina, Sparta Praha, atd.