1.FCS - Viktoria Žižkov 4:0 (Vyprodáno!)

pondělí, 7. 5. 2012 11:25
V listopadu 2003 bylo vstupné rovněž 20,- kč. Vyprodaný stadion sledoval výhru 4:0

Již ve středu nás čeká utkání s Viktorií Žižkov, ve kterém se v domácím prostředí rozloučíme s další prvoligovou sezónou. Po návratu do nejvyšší soutěže, je třetí rok tím nejúspěšnějším.

Získali jsme v něm již dvě kola před koncem více bodů jak v předchozích dvou sezonách (35) a vytvořili nový klubový rekord v počtu bodů, přivezených z hřišť soupeřů (16). Ještě nikdy před tím, jsme toto hranice nedosáhli...

V červnu to bude pět let, od vstupu Zdeňka Zemka do Slováckého fotbalu, který tehdy klub zachránil doslova na poslední chvíli. Klubu se následně podařilo probojovat do finále Poháru ČMFS a po dvou letech ve druhé lize, se na Slovácko vrátila Gambrinus liga.

V rámci pětiletého výročí Zdeňka Zemka ve Slováckém fotbale se majitel klubu rozhodl, že poslední domácí utkání s Viktorií Žižkov bude za symbolických 20,- Kč. Když naposledy bylo vstupné za 20,- Kč, tak Slovácko hostilo rovněž Viktorii Žižkov a byl to nezapomenutelný zápas...

1.FCS – FK Viktoria Žižkov 4:0 (1:0)
Slováckému týmu se dokonale vydařil začátek utkání. Už po 80 sekundách si na Činčalův centr z levé strany vyskočil nejvýše jan Nezmar a hlavou vstřelil vedoucí branku. Do další střelecké příležitostí se dostal Činčala, jehož technická střela v 15. minutě mířila těsně nad branku.

O tři minuty později po Šumulikoského kolmé přihrávce trefil rychlonohý Malár z bezprostřední blízkosti branky jen obránce Klimpla. Po necelé půlhodině hry se více než fotbalem bavilo vyprodané hlediště mexickými vlnami.

Postupně sice Žižkov srovnal se soupeřem krok, vážněji ale domácí branku neohrozil. Naopak Synot před závěrem poločasu opět zvýšil útočnou aktivitu, úspěšné zakončení se ale nepovedlo Abrahámovi ani Šumulikoskému.

Pouhých pět minut v úvodu druhé půle stačilo Synotu k definitivnímu rozhodnutí o výsledku. V 48. minutě Malár přetáhl centrovaný míč až na levou stranu a z Kadlecovy přihrávky přidal Nezmar hlavou druhý gól.

O dvě minuty později Šumulikoski poslal kolmou přihrávkou do úniku Nezmara a po jeho souboji se stopery Mlejnským a Klimplem nařídil rozhodčí Beneš pokutový kop, který sám Nezmar bezpečně proměnil. Dvě minuty před koncem se navíc po přesné přihrávce Šumulikoského dostal Meduna do sólového útoku a překonal brankáře Pižanowského počtvrté.

Sestava 1:FCS: Drobisz - Němčický, Palinek, Čoupek - Petržela (81. Seman), Abrahám, Šumulikoski, Činčala, Kadlec (78. Bureš) - Malár, Nezmar (71. Meduna). Trenér: Jarolím.

Středa, 9. května 18:00 hod. 1.FC Slovácko – FK Viktoria Žižkov
Přijďte se rozloučit s letošním ročníkem Gambrinus ligy. Na utkání je jednotné vstupné pouhých 20,- Kč!

neděle, 19. 11. 2017 14:26

U19: Slovácko remizovalo s Pardubicemi 1:1 před 2 hodinami
U19: Slovácko remizovalo s Pardubicemi 1:1

U17: Slovácko porazilo Pardubice 3:1 před 2 hodinami
U17: Slovácko porazilo Pardubice 3:1

Ohlasy po zápase s Plzní neděle, 19. 11. 2017 15:21

Slovácko podlehlo Plzni 1:4 sobota, 18. 11. 2017 22:45