APOEL Nicosia x 1.FC Slovácko 2:2

pátek, 12. 7. 2013 18:52

Slovácko v dnešní generálce před startem podzimní části Gambrinus ligy remizovalo s kyperským mistrem z Nikósie 2:2.

Střetnutí bylo od první minuty vyrovnané, a tak o osudu utkání rozhodovaly maličkosti. Tým z Kypru šel do vedení v 17. minutě, kdy sudí nařídili hodně přísný pokutový kop, který Manduce proměnil, 1:0.

Slovácko se dočkalo vyrovnání v 25. minutě, kdy se po pěkné individuální akci prosadil Martin Kuncl, který ze strany přešel sám až do malého vápna a střelou pod víko vyrovnal, 1:1.

Do poločasové přestávky padl ještě jeden gól a znovu to bylo z pokutového kopu. Ve vápně Slovácka se snažil míč odkopnout Libor Došek, ale trefil přitom i protihráče a hosté tak šli, druhou brankou z pokutového kopu, znovu do vedení 2:1.

Ve druhém poločase byla vidět kvalita kyperského soupeře, který měl více ze hry a nastřelil rovněž tyčku. V závěru však patřilo utkání hráčům Slovácka, kteří v 81. minutě po rohovém kopu a následném centru vyrovnali na konečných 2:2, když se prosadil Jan Trousil.

„Určitě jsem více spokojen se samotným výsledkem než s předvedenou hrou, ale dnes jsme odehráli náročné utkání a bylo vidět, že proti nám stojí kvalitní soupeř,“ řekl po zápase trenér Slovácka Svatopluk Habanec, který považuje dnešní sestavu za tu, která by měla nastoupit k prvnímu podzimnímu zápasu.

„Samozřejmě, že může nastat jedna nebo dvě změny, ale v dnešním zápase jsme viděli základní osu týmu, která by měla nastoupit i za týden v Teplicích,“ dodal Habanec.

APOEL Nicosia – 1.FC Slovácko 2:2 (2:1)
Branky 1.FCS: 25. Kuncl a 81. Trousil
Melichárek – Kuncl, Trousil, Mezlík (46. košút) Reinber – Rada (88. Trávník), Volešák (70. Ondřejka), Valenta, Martan (85. Biolek) – Kerbr, Došek.