Austria nad síly Slovácka

neděle, 26. 2. 2012 16:19

Po úspěšném trojutkání na Rapidu změřili mládežníci Slovácka své síly i s druhým nejslavnějším rakouským klubem – vídeňskou Austrií. Ta byla tentokráte ve všech kategoriích lepší než slovácké celky a po zásluze zvítězila.

U 17
Austria Vídeň – 1.FC Slovácko 5:2 (0:1)
V nejlepším utkání celého odpoledne se výběr trenéra Němčického ukázal i přes porážku v dobrém světle. Především první poločas, po kterém hosté díky trefě Ourody vedli 1:0, snesl velmi přísné měřítko. V nástupu do druhé půle však Austria třemi rychlými brankami obrátila vývoj utkání. Do konce utkání si již domácí náskok pohlídali a Slovácko pak již jen stačilo korigovat po samostatném úniku Janečky. Za první poločas zaslouží hosté pochvalu, druhá půle, ve které inkasovali pět branek, již byla slabší.

Góly: 42. Ouroda, 75. Janečka.

Sestava: Kohoutek – Ouroda, Kozubík, Novotný, Bucala – Michna, Ťok, Holík, Ouroda – Janečka, Sadílek.

U15
Austria Vídeň – 1.FC Slovácko 4:0 (2:0)
Starší žáci Slovácka v prvním poločase domácím zdatně sekundovali a škoda jen neproměněné šance Heřmánka ze 30.minuty. Po přestávce se Austria rychlou kombinační hrou již prosazovala daleko více a Slovácko držel nad vodou hlavně brankář Hladiš. Hosté si odnesli velmi cenné zkušenosti ze zápasu s jedním z předních týmů Evropy v této kategorii.

Sestava: Dekrét, Hladiš, Damovský, Křivánek, Kroča, Melichárek, Dobrozemský, Flasar, Zapletal, Heřmánek, Vaďura, Vlk, Tovaryš, Foral.

U14
Austria Vídeň – 1.FC Slovácko 7:1 (3:0)

První mezinárodní konfrontace s těžkým soupeřem se týmu U14 nepovedla. Soupeř byl v dané kategorii ve všech směrech lepší, Slovácko se osmělilo až po změně stran, kdy však již bylo o výsledku dávno rozhodnuto. Výkon hostí byl sice bojovný, ale fotbalový um byl na straně Austrie.

Gól: 60. Pospíšil.

Sestava: Zatloukal, Novák, Chrenčík, Bršlica, Holík, Lorenc, Pěnička, Vrba, Salay, Mazel. Čajka, Pospíšil, Gabriel, Růžička.