B-tým porazil Třebíč 1:0

neděle, 17.08.2014 15:17

Slovácké béčko tvořené mimo jiné také hráči z ligového kádru jasně přehrálo Třebíč, i když nakonec vstřelilo pouze jedinou branku. Postarala se o ni letní posila Moravanů Luboš Kalouda.

Slovácko si pohlídalo už vstup do zápasu a drželo míč. K první střele se ale dostal až po necelých deseti minutách Sadílek, jeho pokus šel přímo do náruče brankáře Kotnoura.

Následně hlavičkoval nebezpečně Haša, Kotnour krkolomně zasáhl a blízko branky byl také dorážející Civić. Dobrou ranou přímo ze standardky se prezentoval Luboš Kalouda, ale opět našel jen náruč hostujícího brankáře.

Slovácko bylo jasně lepší, Třebíč se prakticky k ničemu nedostával a pouze pozorně bránil. V pětadvacáté minutě dokonce Michna trefil břevno hostující branky. Útočná trojice mladíků Haša, Civić a Galuška zaměstnávala obranu Třebíčských, ale k brankám to nevedlo.

O největší šanci poločasu se postaral dříč Luboš Kalouda. Roman Haša mu přistrčil míč a středopolař s číslem deset zpoza vápna pořádně vyprášil Kotnourovy rukavice.

Pěknou šanci pak připravil Daníček Sadílkovi, ten ale pálil z pravé strany výrazně mimo tři tyče. První poločas branku nepřinesl, Třebíč se k žádné výraznější šanci nedostal.

Druhý poločas začal o poznání atraktivněji. Nejdřív Haša poslal Galuškovu přihrávku jen těsně mimo, ale v devětačtyřicáté minutě už se Slovácko radovalo. Luboš Kalouda si našel na hranici vápna sražený míč, porovnal si jej na silnější nohu a ranou k tyči nedal Kotnourovi příležitost.

Kalouda byl i nadále nejpilnějším střílejícím. Jeho další rány ze střední vzdálenosti mířily těsně mimo. Po hodině hry se dostal do dobré pozice Haša, situaci ale špatně vyřešil a o míč přišel.

První šance Třebíče přišla až ke konci zápasu. Štourač dostal míč zprava a byl sám před Semankem, který pohotovým zákrokem udržel stav 1:0. To bylo ale vše, co bílá obrana hostům za zápas dovolila.

V poslední desetiminutovce měli šance ještě domácí. Nejdříve měl dvě příležitosti skórovat Fojtášek, ale proti byl Kotnour a posléze slováckého hráče zradila koncovka. Za obranou se zjevil Haša, ale opět neprostřelil Kotnoura.

Slovácko zvítězilo nad hosty z Třebíče zásluhou Kaloudy 1:0 a připsalo si tři body. Po dvou kolech je tak stoprocentní se skóre 5:0.