Bude série Milana Heči pokračovat?

čtvrtek, 26. 11. 2015 21:54

Brankář Slovácka je železný muž. Mezi tyčemi se v ligových utkáních pohybuje bez přestávky už téměř dvě sezóny a mezi ligovými brankáři je unikátem. Svou šanci chytil za pačesy na jaře 2014, od té doby nastoupil k 58 ligovým utkáním. Poprvé vynechal až kvůli zranění v zápase se Slavií.

Všechno začalo během zimní přestávky v sezóně 2013/2014, když se zranila tehdejší jednička Dušan Melichárek. Na jaře tak bylo Slovácko nuceno začít v brance s tehdy dvadvacetiletým Hečou.

Mladý brankář začal výborně, když se jistými zákroky podílel na domácím vítězství Slovácka v prvním jarním kole nad Jabloncem. Modro-bílí zvítězili 1:0 brankou ze čtvrté minuty, o tu se postaral Jakub Petr, který se proti Slovácku představí v následujícím kole v dresu Sigmy.

Odchovanec slovácké akademie přesvědčoval svými výkony i nadále a ostříleného Melichárka už do brány, s výjimkou pohárových zápasů loni na podzim, nepustil. To také vyústilo v zimě v odchod Melichárka do Zbrojovky, zatímco do Slovácka přišel Daněk.

Ten zasáhl do ligového zápasu vůbec poprvé od svého příchodu. „Těžké to bylo, kór když byla taková zima,“ vracel se k prvnímu startu. „Byl jsem nervózní, do zápasu jsem naskočil po skoro dvou letech,“ dodal Michal Daněk.

Jenže dlouhá série 57 zápasů, kdy Heča nevynechal jedinou minutu, skončila v posledním kole, kdy byl před poločasem nucen střídat. Celkově tak strávil na trávníku v ligových zápasech 5 166 minut v řadě, což je více než tři a půl dne.

„Začala se mi točit hlava a už to nešlo,“ popisoval Milan Heča důvod střídání. „Je to tvrdý chlapík, když si říkal o střídání, věděl jsem, že to je nutné,“ popisoval trenér Svatopluk Habanec situaci ze svého pohledu.