Další derby Slovácka, tentokrát v Brně

čtvrtek, 21.10.2010 19:27
Další derby Slovácka, tentokrát v Brně
soukup1.jpg

Slovácko má za sebou první letošní porážku v domácím prostředí, která by jej však neměla poznamenat. „Jestli nás poznamenala, to ukáže až samotný zápas. My jsem si zhodnotili všechny důležité situace. Porážkou se zabýváme vždycky více, protože z ní si můžete odnést větší ponaučení. Když dostanete od Plzně, Jablonce či Olomouce dvě, tři branky tak vám to odhalí chyby. To ale může být návod, aby se v neděli i v dalších zápasech neopakovaly. Tak se dá prohra hodnotit z několika parametrů i pozitivně. Olomouci jsme se ale dokázali vyrovnat aktivitou a agresivitou, dokázali jsme ji dostat i pod tlak, což znamená, že jsme se jí minimálně vyrovnali kondičně a to jsou zase pozitiva, která jsme si z toho utkání odnesli,“ vidí poslední domácí porážku z různých pohledů trenér Miroslav Soukup.

Tentokrát je před jeho svěřenci soupeř z opačného pólu tabulky. Brno zatím herní pohodu stále nemůže najít a je na samém dně tabulky. Soukup se však roli favorita utkání brání. „Nad rolí favorita se nikdy nezamýšlím. Přemýšlím nad zápasem, co nás čeká. Brno je samozřejmě v nepříjemné situaci, ale to je na nich, aby si to zhodnotili. My jedeme do Brna s cílem, se kterým jezdíme na zápasy ven. Zatím jsme je moc nenaplnili, protože jsme dokázali jen jednou zvítězit. Rádi bychom k prvním třem bodům z Příbrami přidali z venku další,“ říká Soukup a hned přidává.

„Pohled na tabulku mě nezajímá. Nejraději bych byl, aby tabulka byla zveřejňována až po skončení podzimu, což je samozřejmě nemožné. Pohled na ni je totiž zavádějící. Připravit se musíme na každý zápas stejně. Tak jak Brno zkazilo některé zápasy, tak se jim některé můžou povést a rázem to může být jinak. Viděl jsem několik zápasů, kdy zahráli velmi dobře. Česká liga je od šestého místa tak vyrovnaná, že tam nelze hledat žádného favorita. Já takto nepřemýšlím,“ uvědomuje si trenér 1.FC Slovácko, že každý zápas začíná za stavu 0:0.

Stadion na Srbské čeká jihomoravské derby a derby nemá nikdy favorita. „Bude to boj o body, jak se říká o šest bodů a my na to musíme být připraveni jak fyzicky, tak i psychicky, abychom měli podobnou aktivitu jako třeba na Baníku. Převzít i některé prvky, jako třeba dynamiku i z domácího utkání s Olomoucí. Pokud se nám to povede, tak můžeme být úspěšní i v Brně,“ naznačuje Soukup, že remíza by pro něj za určitých okolností mohla být málo a navrch přidává svůj pohled na možný scénář utkání. „Brno hraje doma a potřebuje nás porazit. Bude se tedy snažit vyhrát, to znamená útočit, kombinovat. My také nebudeme chtít betonovat a bránit, takže se může jednat o zajímavý zápas, oboustranně útočný.“

Slovácko jde do souboje i s Košútem, který stál s Olomoucí kvůli disciplinárnímu trestu. Přesto jeho kádr musí počítat i ztráty. „Kádr je až na dlouhodobé marody Urbánka, Clebera a se svalovými potížemi se potýkajícího Peruťku vpořádku. Na rozdíl od zápasu s Olomoucí není ani nikdo v karetním trestu,“ věří Miroslav Soukup, že na nedělní odpoledne bude mít z čeho vybírat.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před hodinou
> všechna videa
FANSHOP
Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit včera, 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Slovácko porazilo Karvinou 2:0 neděle, 09.05.2021 16:50
Slovácko porazilo Karvinou 2:0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace