Daníček: Derby? Naprosto odlišný zápas

sobota, 25.11.2017 15:00
Daníček: Derby? Naprosto odlišný zápas
danicek160817.jpg

V pondělí v 17:30 se na zlínské Letné odehraje krajské derby mezi Zlínem a Slováckem. Odchovanec Slovácka Vlastimil Daníček se na vyhecované utkání o vládce kraje již tradičně těší.

„Já jdu do každého utkání s tím, že chci vyhrát. Nesnáším prohry, ale derby se Zlínem je naprosto odlišné utkání než všechny ostatní,“ říká Daníček s tím, že hledání motivace není v těchto zápasech potřeba. 

„Je to derby, což je samo o sobě obrovská motivace. Postavení v tabulce je bohužel takové, jaké je. Teď jsou před námi poslední dva ligové zápasy roku 2017 a ve hře je šest bodů. Zápas ve Zlíně nás může odrazit tam, kam chceme, protože vyhrát derby na půdě krajského rivala, to by pro nás byla velká vzpruha,“ pokračuje Daníček, který prozradil, že mužstvo má za sebou sérii tvrdších tréninků.

„Tréninky v posledních třech dnech byly tvrdší v duchu většího důrazu v šestnáctkách. Celá kabina si uvědomuje, že je to důležité utkání jak pro nás, tak i pro fanoušky. Navzdory postavení v tabulce nás kotel v posledních zápasech žene dopředu a věřím, že na jejich podporu se budeme moci spolehnout i v pondělí ve Zlíně. Strašně moc bych si přál, abychom po zápase mohli jít pod kotel slavit napumpovaní výhrou,“ přeje si Daníček, který v posledním zápase s Plzní nastoupil nezvykle na postu stopera.

„V mládežnických kategoriích jsem na postu stopera nastupoval, ale je pravdou, že jsem cítil, že to není post, na kterém nastupuji pravidelně. Přeci jen je to jiný pohyb a jiné vnímání prostoru,“ vysvětluje Daníček, který by se ve Zlíně měl vrátit na svůj tradiční post, když se po žlutých kartách vrací Stanislav Hofmann. Naopak do zápasu kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit Jan Navrátil.

„Je to škoda, že nebude moct nastoupit. V kabině jsme to rozebírali a Honzu to mrzí opravdu moc. Minule si derby užil, navíc ve Zlíně vsítil branku. I on vnímá, že derby se Zlínem je  jiné utkání jak všechny ostatní,“ pokračuje Daníček, který přiznal, že nevydařené zápasy ho hodně trápí.

„Rodina to se mnou teď nemá lehké, protože o víkendu se se mnou moc bavit nedá. Já nejsem ten typ, že bych byl splachovací a hodil to za hlavu. Vždycky mě to strašně užírá a babrám se v tom, ale zase mě to motivuje k další práci. Nesnáším prohry, takže mě to paradoxně posouvá dál,“ říká zástupce kapitána, kterého jsme se zeptali i na sérii zápasů, ve kterých Slovácko sice vstoupilo aktivně do zápasu, ale mužstvo zlomila inkasovaná branka.

„Je pravda, že jak na Bohemce, tak v Brně, nebo i Teplicích jsme do zápasu nevstoupili špatně. Naopak jsme byli aktivní a měli řadu šancí, ale místo toho, abychom šli do vedení, tak jsme z první šance domácích inkasovali. Za sebe mohu říct, že u mě se při inkasovaném gólu v hlavě nic nemění. Já jedu od první do poslední minuty vždycky na sto procent. Naopak to beru tak, že s nepříznivým stavem se dá vždycky něco udělat. Ukázkovým příkladem teď bylo utkání Ligy mistrů mezi Sevillou a Liverpoolem. O poločase Sevilla prohrávala již 0:3 a nakonec z toho byla remíza, když v samotném závěru přišlo vyrovnání. Na fotbale je krásné to, že zápas není ztracený mnohdy ani za zdánlivě rozhodnutého stavu,“ poukazuje.

„Doufám, že naši fanoušci nás ve Zlíně poženou od první do poslední minuty a že společně utkání zvládneme,“ dodává Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 17:40
> všechna videa
FANSHOP
Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před hodinou
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem včera, 17:45
VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem

Petržela: Pohled na tabulku je příjemný středa, 07.04.2021 16:53
Petržela: Pohled na tabulku je příjemný

Nemrava: Ve finále je remíza zasloužená úterý, 06.04.2021 22:47
Nemrava: Ve finále je remíza zasloužená

VIDEO: Martin Svědík po zápase v Olomouci úterý, 06.04.2021 20:34
VIDEO: Martin Svědík po zápase v Olomouci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace