Fanoušky jsme cítili v zádech celé utkání

úterý, 25.08.2020 13:15
Fanoušky jsme cítili v zádech celé utkání
danicek240820..JPG

Krajské derby mezi Zlínem a Slováckem nabídlo dva pokutové kopy – na každé straně jeden. Slovácko právě po pokutovém kopu Poznara prohrávalo, ale dokázalo vyrovnat a v 77. minutě přišla penalta i pro Slovácko. Míč si vzal kapitán Vlastimil Daníček, který poslal Slovácko do vedení.

„Věděl jsem co je v sázce. K penaltě se hlásil i Cicilia, ale já zatím všechny penalty v zápasech proměnil, takže jsem to musel vzít na sebe. Zaslouženě jsme vyhráli. Odmakali jsme to, a i když v závěru nám zatrnulo, tak si myslím, že jsme si vyhrát prostě zasloužili,“ vrací se k důležitým momentům krajského derby Daníček.

Do Zlína se v minulé sezoně vrátil Bohumul Páník, který v předchozích letech vedl Zlín proti Slovácku v pěti zápasech, v nichž si připsal 3 výhry a dvě remízy. Slovácko pod jeho vedením nedokázalo se Zlínem vyhrát.

„Bilanci jsme znali, ale nijak jsme si to nepřipouštěli. Prostě jsme chtěli vyhrát a mít úspěšný vstup do nové sezony,“ pokračuje odchovanec Slovácka s kapitánskou páskou.

„Bohužel jsme prohrávali brankou z penalty, ale dokázali jsme vývoj utkání otočit a v derby vyhrát. O to cennější to pro nás je, že jsme se po inkasované brance nepoložili, vyrovnali jsme a zvýšená aktivita přinesla další šance a penaltu na Navrce, po které jsme šli do vedení,“ vysvětluje Daníček, který měl radost, že se Jan Navrátil střelecky prosadil.

„Již v prvním poločase tam měl šanci, ale tu ještě neproměnil, tak nakonec z něho možná bude nebezpečný hlavičkář, výšku na to má,“ pokračuje Daníček s úsměvem.

Derby se tentokrát odehrálo jen v omezeném počtu diváků. Sektor hostí byl uzavřený i tak mělo Slovácko ve Zlíně domácí prostředí díky fanouškům, kteří dorazili podpořit Slovácko alespoň za brány stadionu.

„Postrádalo to tu atmosféru na kterou jsme v těchto zápasech zvyklí, na druhou stranu celý zápas jsme cítili podporu od fanoušků, kteří fandili za stadionem. Bylo to super. Slyšeli jsme je celé utkání a už kvůli jejich přítomnosti bylo o to důležitější, že jsme zápas otočili,“ dodává Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 17.06.2021 15:01
> všechna videa
FANSHOP
Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
FOTO: Slovácko zahájilo letní přípravu včera, 17:18
FOTO: Slovácko zahájilo letní přípravu

Na Slovácko přichází Šašinka a Holzer čtvrtek, 17.06.2021 15:00
Na Slovácko přichází Šašinka a Holzer

Příprava odstartovala kondičními testy středa, 16.06.2021 19:39
Příprava odstartovala kondičními testy

V Konferenční lize do Bulharska středa, 16.06.2021 14:30
V Konferenční lize do Bulharska

LOS: Slovácko začne ligu v Liberci středa, 16.06.2021 13:15
LOS: Slovácko začne ligu v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace