Fanoušky jsme cítili v zádech celé utkání

úterý, 25.08.2020 13:15
Fanoušky jsme cítili v zádech celé utkání
danicek240820..JPG

Krajské derby mezi Zlínem a Slováckem nabídlo dva pokutové kopy – na každé straně jeden. Slovácko právě po pokutovém kopu Poznara prohrávalo, ale dokázalo vyrovnat a v 77. minutě přišla penalta i pro Slovácko. Míč si vzal kapitán Vlastimil Daníček, který poslal Slovácko do vedení.

„Věděl jsem co je v sázce. K penaltě se hlásil i Cicilia, ale já zatím všechny penalty v zápasech proměnil, takže jsem to musel vzít na sebe. Zaslouženě jsme vyhráli. Odmakali jsme to, a i když v závěru nám zatrnulo, tak si myslím, že jsme si vyhrát prostě zasloužili,“ vrací se k důležitým momentům krajského derby Daníček.

Do Zlína se v minulé sezoně vrátil Bohumul Páník, který v předchozích letech vedl Zlín proti Slovácku v pěti zápasech, v nichž si připsal 3 výhry a dvě remízy. Slovácko pod jeho vedením nedokázalo se Zlínem vyhrát.

„Bilanci jsme znali, ale nijak jsme si to nepřipouštěli. Prostě jsme chtěli vyhrát a mít úspěšný vstup do nové sezony,“ pokračuje odchovanec Slovácka s kapitánskou páskou.

„Bohužel jsme prohrávali brankou z penalty, ale dokázali jsme vývoj utkání otočit a v derby vyhrát. O to cennější to pro nás je, že jsme se po inkasované brance nepoložili, vyrovnali jsme a zvýšená aktivita přinesla další šance a penaltu na Navrce, po které jsme šli do vedení,“ vysvětluje Daníček, který měl radost, že se Jan Navrátil střelecky prosadil.

„Již v prvním poločase tam měl šanci, ale tu ještě neproměnil, tak nakonec z něho možná bude nebezpečný hlavičkář, výšku na to má,“ pokračuje Daníček s úsměvem.

Derby se tentokrát odehrálo jen v omezeném počtu diváků. Sektor hostí byl uzavřený i tak mělo Slovácko ve Zlíně domácí prostředí díky fanouškům, kteří dorazili podpořit Slovácko alespoň za brány stadionu.

„Postrádalo to tu atmosféru na kterou jsme v těchto zápasech zvyklí, na druhou stranu celý zápas jsme cítili podporu od fanoušků, kteří fandili za stadionem. Bylo to super. Slyšeli jsme je celé utkání a už kvůli jejich přítomnosti bylo o to důležitější, že jsme zápas otočili,“ dodává Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 6 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Šortky Puma tmavě modré

Šortky Puma tmavě modré
490 a 590 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Funkční čepice Puma

Funkční čepice Puma
290 a 350 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Pohár s Prostějovem v úterý 6. října před 6 hodinami
Pohár s Prostějovem v úterý 6. října

VIDEO: Lukáš Sadílek po zápase na Slavii před 6 hodinami
VIDEO: Lukáš Sadílek po zápase na Slavii

U14: První prohra v Hodoníně včera, 21:52
U14: První prohra v Hodoníně

U-15: Remíza s Hodonínem včera, 15:37
U-15: Remíza s Hodonínem

U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem včera, 13:24
U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace