Daníček: Musíme se s tím porvat

pondělí, 08.03.2021 12:52
Daníček: Musíme se s tím porvat
danicek080321.jpg

Slovácko dlouho odolávalo, ale po zápase se Slavií Praha se v týmu objevil vysoký počet případů s pozitivním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2. Slovácko tak nastoupilo do povinné izolace a karantény. Hráči se tak mohou připravovat pouze v domácích podmínkách - „Dopad to může mít obrovský,“ je si vědom Vlastimil Daníček.

Zatímco část hráčů se léčí, tak další musejí být v karanténě a připravovat se tak mohou jen v omezené míře v domácích podmínkách.

„Připravuji se doma na karimatce (úsměv). Snažím se udržovat v rámci možností, ale samozřejmě tréninkový výpadek to je. Já byl navíc v minulých týdnech zraněný, takže je to pro mě další komplikace, abych se do toho dostal, protože už před tím jsem byl dva týdny bez tréninku a chtěl jsem se dostat do fyzické pohody, což je teď složitější,“ vysvětluje Daníček, který si zároveň uvědomuje, že to může mít zásadní vliv na celkové umístění v tabulce.

„Dopad to může mít obrovský. Taky bude záležet, jak se s tím nakažení poperou, jaký mají průběh, a jak rychle se jim podaří dostat zpět do kondice. Každopádně ten výpadek tam prostě je. Cítit to bude jak kondičně, tak i herně. Byli jsme v nějakém režimu, ze kterého jsme vypadli a nebude vůbec jednoduché do toho znovu naskočit, ale nebudeme první ani poslední kdo si tím prochází. Musíme se s tím porvat,“ pokračuje odchovanec Slovácka.

Kromě kondice a herní praxe se může projevit i výpadek taktický, kdy je potřeba i zažité automatizmy neustále oprašovat a pilovat.

„Ono je to individuální. Někdo se s tím popere lépe někdo hůř, a to jak z hlediska kondice, tak i taktiky. My se na každého soupeře připravujeme individuálně, ale i u taktické připravenosti platí, že se to lépe vstřebává při pravidelném procesu. Ve výsledku vystupujeme jako tým a věřím, že hlavně na začátku můžeme zvládnout zápasy takticky, i když se třeba fyzicky nebudeme cítit úplně nejlépe,“ dodává Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Tréninková mikina Puma modrá

Tréninková mikina Puma modrá
1390 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko
450 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Na Slovácko přichází Marko Merdovič pondělí, 31.05.2021 10:40
Na Slovácko přichází Marko Merdovič

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace