Daníček: Musíme se s tím porvat

pondělí, 08.03.2021 12:52
Daníček: Musíme se s tím porvat
danicek080321.jpg

Slovácko dlouho odolávalo, ale po zápase se Slavií Praha se v týmu objevil vysoký počet případů s pozitivním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2. Slovácko tak nastoupilo do povinné izolace a karantény. Hráči se tak mohou připravovat pouze v domácích podmínkách - „Dopad to může mít obrovský,“ je si vědom Vlastimil Daníček.

Zatímco část hráčů se léčí, tak další musejí být v karanténě a připravovat se tak mohou jen v omezené míře v domácích podmínkách.

„Připravuji se doma na karimatce (úsměv). Snažím se udržovat v rámci možností, ale samozřejmě tréninkový výpadek to je. Já byl navíc v minulých týdnech zraněný, takže je to pro mě další komplikace, abych se do toho dostal, protože už před tím jsem byl dva týdny bez tréninku a chtěl jsem se dostat do fyzické pohody, což je teď složitější,“ vysvětluje Daníček, který si zároveň uvědomuje, že to může mít zásadní vliv na celkové umístění v tabulce.

„Dopad to může mít obrovský. Taky bude záležet, jak se s tím nakažení poperou, jaký mají průběh, a jak rychle se jim podaří dostat zpět do kondice. Každopádně ten výpadek tam prostě je. Cítit to bude jak kondičně, tak i herně. Byli jsme v nějakém režimu, ze kterého jsme vypadli a nebude vůbec jednoduché do toho znovu naskočit, ale nebudeme první ani poslední kdo si tím prochází. Musíme se s tím porvat,“ pokračuje odchovanec Slovácka.

Kromě kondice a herní praxe se může projevit i výpadek taktický, kdy je potřeba i zažité automatizmy neustále oprašovat a pilovat.

„Ono je to individuální. Někdo se s tím popere lépe někdo hůř, a to jak z hlediska kondice, tak i taktiky. My se na každého soupeře připravujeme individuálně, ale i u taktické připravenosti platí, že se to lépe vstřebává při pravidelném procesu. Ve výsledku vystupujeme jako tým a věřím, že hlavně na začátku můžeme zvládnout zápasy takticky, i když se třeba fyzicky nebudeme cítit úplně nejlépe,“ dodává Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 4 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Pardubicemi před hodinou
VIDEO: Martin Svědík po zápase s Pardubicemi

Slovácko podlehlo Pardubicím 1:3 před 5 hodinami
Slovácko podlehlo Pardubicím 1:3

PR: Kopl mě z boku do nohy, jasná penalta neděle, 11.04.2021 11:08
PR: Kopl mě z boku do nohy, jasná penalta

Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma neděle, 11.04.2021 09:00
Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma

VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem sobota, 10.04.2021 22:39
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace