Daníček: Nám vyhovuje otevřenější fotbal

čtvrtek, 19. 4. 2012 10:10
Daníček: Nám vyhovuje otevřenější fotbal
danicek190412.jpg

Minulou sezónu nosil kapitánskou pásku v juniorce, kde si svými výkony řekl o nominaci do zápasů ligového A-týmu. Poprvé nastoupil do ligového zápasu v loňském závěru sezóny, když odehrál celé utkání na půdě Liberce. Vlastimil Daníček nyní pravidelně nastupuje v ligovém áčku a dostal pozvánku i do reprezentace...

Poslední zápas s Hradcem Slovácku příliš nevyšel, co bylo příčinou porážky?
Měli jsme sice celou dobu držení míče na naší straně, ale chyběla tam ta koncová část. Bohužel jsme se nedokázali prosadit a naopak jsme dostali smolnou branku a do uzavřené obrany Hradce se nám nehrálo dobře a nedokázali jsme se prosadit podle našich představ.

Na začátku zápasu měl Filip Hlúpik na kopačce vedoucí branku. Vyvíjel by se pak zápas jinak?
Pokud bychom šli do vedení, tak věřím tomu, že by všechno bylo úplně jinak. Hradec by musel otevřít hru a hrál by s námi otevřenější partii. Takto šel Hradec do vedení a po zbytek utkání už jenom bránil v deseti lidech na šestnáctce a hrozil z protiútoků.

Více šancí jsme si vytvořili v Jablonci a Plzni, čím to je?
Nám víc vyhovuje, pokud s námi soupeř hraje otevřenější fotbal, než když hrajeme do plných, soupeř se jenom brání a čeká na případnou naši chybu. To se bohužel v zápase s Hradcem stalo. Nejprve Milan Fukal vykopával míč z prázdné branky a pak Hradec z první střely skóroval a začal bránit..

Nyní hrajete na Slavii, co tam Slovácko čeká?
Těžko říct, jak bude utkání na Slavii vypadat. My tam každopádně jedeme uhrát nějaké body, protože teď se nám výsledkově příliš nedaří. Na druhou stranu Slavia určitě nemá špatné mužstvo, takže nás nečeká nic jednoduchého.

Čekáte, že bude Slavia hrát otevřenější partii než Hradec?
Věřím, že doma bude Slavia chtít hrát fotbal, takže by nám to mohlo vyhovovat. Pokud ale chceme pomýšlet na body, tak musíme vstřelit branku. Naopak si musíme dávat větší pozor v defenzivě, protože dostat doma tři branky je dost. I když první branka byla nešťastnou tečí a zbylé dva do otevřené obrany, kdy jsme mysleli na útok. Ale měli jsme si to vzadu lépe pohlídat.

Dostal jste pozvánku do reprezentační jednadvacítky, čekal jste to?
Určitě jsem to nečekal, ale samozřejmě z toho mám velkou radost. A ještě větší radost z toho má moje mamka. Doufám, že to pro mě bude zase krok dopředu.

Jak zatím hodnotíte své účinkování u A-týmu?
Teď nastupuji v základní sestavě pravidelně a jsem samozřejmě rád, že od trenéra dostávám důvěru.  Ale nikdo nemá nic jistého, takže o místo v sestavě musí každý hráč neustále bojovat. Třeba Filip Hlúpik před časem ze sestavy vypadl, ale teď se vrátil, dal dvě branky a opět nastupuje pravidelně.

A jak hodnotíte právě probíhající sezónu?
Na podzim jsme získali třiadvacet bodů a s tím jsme určitě byli spokojení. Jaro nám nevychází podle našich představ a musíme ještě nějaké ty body urvat. Hlavně doma, protože to co v sobotu zase předvedli naši fanoušci bylo neskutečné. Fandili nám až do úplného konce a za nepříznivého stavu.

Jak vnímáte dění na tribunách při zápase?
Určitě atmosféru na stadionu vnímám. Když útočíme směrem na kotel, nebo když kopeme třeba roh, tak je to cítit. Teď jsem v zápase s Hradcem kopali roh v devadesáté minutě, a i když jsme prohrávali 3:0, tak se v kotli zpívalo, jako bychom vedli. Je to neuvěřitelné, jak se tady ti lidi v kotli dokážou fotbalem bavit. Už proto musíme ještě nějaké body urvat.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 8. 6. 2019 19:44
> všechna videa
FANSHOP
Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Dřina bez které to nejde včera, 14:27
Daníček: Dřina bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Stotisícová permanentka zná svého majitele středa, 12. 6. 2019 13:15
Stotisícová permanentka zná svého majitele

Letní příprava odstartuje 14. června úterý, 11. 6. 2019 09:05
Letní příprava odstartuje 14. června

Pohledem Ředitele klubu pátek, 7. 6. 2019 16:12
Pohledem Ředitele klubu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace