Daníček: Sledovat to v televizi bylo peklo

čtvrtek, 17. 5. 2018 09:05
Daníček: Sledovat to v televizi bylo peklo
danicek110318.jpg

V závěru zápasu na Slavii viděl kapitán Slovácka Vlastimil Daníček po jednom ze soubojů žlutou kartu a věděl, že si teď dvě utkání odpočine. Byla to totiž jeho osmá žlutá karta a disciplinární řád mu tedy vystavil stopku na domácí utkání s Teplicemi a v Plzni. „Bylo to peklo! Druhé poločasy jsem vůbec nedával. Byl jsem nervózní a chodil jako lev v kleci,“ říká Daníček

Ve dvou zápasech bez svého kapitána Slovácko získalo dva body za remízu s Teplicemi (0:0) a na půdě druhé Plzně (1:1). Domácí utkání sledoval Daníček přímo z tribuny a zápas v Plzni pak u televizní obrazovky.
 
„Bylo to hrozné. Hlavně druhé poločasy jsem nedával a skoro jsem se na to ani nemohl dívat a pouze věřil, že to kluci uhrají. Druhý poločas s Plzní jsem odešel od televize a chodil jsem po baráku, pak jsem seděl v átriu a šel se projít ven. Vždycky jsem jen došel zeptal se přítelkyně kolik to je a zase jsem odešel,“ říká Daníček. Když se dozvěděl, že Slovácko v Plzni vede, tak vyskočil radostí. 
 
„Když mi přítelkyně řekla, že vedeme v Plzni, tak jsem vyskočil a asi dvě minuty jsem se díval a zase jsem musel odejít. Musím říct, že být na hřišti je o moc snazší – žádná nervozita a navíc máte možnost to dění na hřišti nějak ovlivnit. U televizní obrazovky člověk jenom trne,“ popisuje své pocity kapitán týmu, který již vyhlíží krajské derby se Zlínem.
 
„Určitě to bude vyhrocené, protože ani jeden z týmů nemá definitivní záchranu. Navíc je to derby a to i kdybychom měli padesát bodů, tak by to pořád bylo vyhrocené. Derby je prostě derby,“ vysvětluje záložník Slovácka, který si moc dobře uvědomuje, jak odlišné utkání to je.
 
„Na jednu stranu máme nějakou bodovou sérii, kdy jsme v šesti posledních zápasech neprohráli. Můžeme si tedy věřit, ale tím že je to derby, tak je to naprosto odlišné utkání a už jsme to několikrát zažili. My musíme hrát to, co hrajeme. Nesmíme se hlavně nechat zbláznit,“ varuje Daníček a poukazuje na některé venkovní výsledky Zlína. 
 
„Zlín hraje na brejky a venku jim to mnohdy vychází. Dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi nebo třeba na Slavii. Hlavně v Edenu bylo vidět, jak v závěru chtěla Slavia za každou cenu vstřelit vítězný gól a v nastaveném čase dostala po brejkové situaci branku a prohrála,“ vysvětluje a hledá recept k úspěchu.
 
„Musíme určovat tempo hry a věřím, že k tomu přistoupíme nejvíc zodpovědně, protože jde o záchranu, o to abychom vyhráli doma před našima fanouškama a jak jsem říkal je to derby, což mluví samo za sebe,“ pokračuje odchovanec Slovácka a věří, že mužstvo bude na zápas připraveno i po mentální stránce. 
 
„Tuto sezonu jsme zažili hodně těžkých zápasů. A několikrát jsme slyšeli, že je to zápas sezony a ty zápasy jsme psychicky zvládli. Věřím, že i na derby se dokážeme kvalitně připravit jak po stránce herní, tak i mentální,“ říká a těší se na atmosféru utkání.
 
„Bude určitě bouřlivá atmosféra. I ve svém okolí jsme zaznamenal větší zájem o lístky. Věřím, že to lidi přitáhne a budou chtít vidět, jak si s tím Zlínem poradíme,“ dodává Daníček.
 
Utkání 29. kola mezi Slováckem a Zlínem se odehraje v sobotu 19. května od 16:00 hod. na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.

 


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Víkendové výsledky mládežnických celků před 9 hodinami
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav včera, 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Slovácko remizovalo na Dukle 0:0 sobota, 18. 5. 2019 19:16
Slovácko remizovalo na Dukle 0:0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace