Volno bylo krátké, ale ve vítězné náladě

pátek, 01.01.2021 14:45
Volno bylo krátké, ale ve vítězné náladě
danicek140620.jpg

Česká nejvyšší soutěž v letošní sezóně prožívá nejkratší zimní přestávku ve své historii a i hráči dostali po posledním zápase pouze devět dní volna. „Přestávku jsem strávil v rodinném kruhu, převážně doma s přítelkyní. Sledovali jsme pohádky a objeli nejbližší rodinu,“ přibližuje kapitán Vlastimil Daníček, který prozradil, že tým se po posledním zápase rozcházel na dovolenou v dobré náladě.

„Hlavně po posledním vítězném zápase byla atmosféra dobrá, protože odcházet na pauzu ve vítězném duchu je vždycky příjemné. Vyšel nám jak poslední domácí zápas s Plzní, tak i venkovní utkání v Mladé Boleslavi den před Štědrým dnem,“ vrací se ke dvěma závěrečným výhrám Daníček. Slovácko tak přezimuje na šestém místě a s zápasem k dobru.

„Při pohledu na tabulku určitě můžeme říct, že to máme slušně rozehrané. Myslím, že za tím stojí týmovost a dobrá kondiční připravenost. Možná je to i tím, že jako tým jsme již delší dobu pospolu, takže se na hřišti známe a víme jeden o druhém co od sebe můžeme čekat,“ myslí si odchovanec Slovácka, který je navíc nejlepší střelcem týmu v aktuální sezóně, když ve dvanácti zápasech zaznamenal 4 branky.

„Ono je to zkreslené, protože kopu penalty, tak to tam rychleji skáče. Ale jsem samozřejmě rád, že mi to tam padá,“ říká s úsměvem kapitán Slovácka, který se z pokutového kopu ani jednou nemýlil a zaznamenal 3 úspěšné trefy. Že by byl při penaltách nervózní si nepřipouští.

„Dříve, když jsem zahrával penalty, tak jsem nervózní byl, ale teď tam prostě jdu s tím, že dám gól. Soustředím se na to, abych to poslal na opačnou stranu jak jde gólman,“ vysvětluje a vyhlíží jarní ligové boje.

„Máme to solidně rozehrané, ale liga je ještě dlouhá. Navíc uvidíme co nás v jarní části vůbec čeká skrz koronavirová opatření,“ krčí rameny.

„Nejsmutnější je fakt, že na zápasy stále nemohou diváci. Prostě je to velmi smutný pohled, když jsou tribuny prázdné, zápas nemá atmosféru. Při oslavě gólu se člověk může podívat maximálně na prázdné tribuny, což je velmi smutné. Ty divácké emoce tomu prostě chybí,“ ví Daníček. Než však liga odstartuje, čeká na Slovácko ještě soustředění v Chorvatsku.

„Dostali jsme vlastně jen devět dní volna a již zítra nás čeká opět start zimní přípravy v podobě tréninku a testů na COVID. V neděli pak odjíždíme na týdenní soustředění do Chorvatska, kde bychom měli odehrát i dva přípravné zápasy. Ono to bude velmi rychlé, protože již v půlce ledna startuje liga,“ uzavírá Vlastimil Daníček.


Článek je přiřazen k hráči: Vlastimil Daníček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 3 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Slovácko bílá dětská

Kšiltovka Slovácko bílá dětská
299 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií před 3 hodinami
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií včera, 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 včera, 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií včera, 11:34
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace