Výhra nemocnici a dětskému domovu

neděle, 31.05.2020 14:27
Výhra nemocnici a dětskému domovu
TRMAL310520.jpg

Brankář 1.FC Slovácko rozhodl ve spolupráci se svým mateřským klubem o příjemcích daru od Nadačního fondu LFA Zelený život. Svoji výhru za vítězství v turnaji Datart e:LIGA Challange v celkové výši sto tisíc korun si rovným dílem rozdělí nemocnice v Uherském Hradišti a Dětský domov z Uherského Ostrohu.

Turnaje v hrání hry FIFA20 na PS4 se zúčastnili ligoví fotbalisté z dvanácti klubů FORTUNA:LIGY. Na celý duben, kdy se hráči FORTUNA:LIGY museli kvůli pandemii připravovat individuálně, pro ně Ligová fotbalová asociace připravila charitativní akci Datart e:LIGA Challange. Fanoušci fotbalu tak mohli alespoň online obdivovat umění některých ligových hvězd s ovladačem v ruce. Nejlepším z nich se nakonec stal nadějný brankář 1.FC Slovácko Matouš Trmal, který celý turnaj vyhrál. „Celý turnaj jsem si moc užil, bylo to fajn zpestření po celou dobu nucené ligové pauzy. Před začátkem jsem vůbec nečekal, že bych ho mohl vyhrát, ale párkrát se ke mně přiklonilo štěstí a jsem za to moc rád,“ hodnotil Trmal povedenou akci s charitativním podtextem.

Právě hráč Slovácka se svým mateřským klubem měl potom možnost určit příjemce daru v celkové výši sto tisíc korun, které věnovala Ligová fotbalová asociace ze svého nadačního fondu Zelený život. „V dnešní době se logicky připojujeme k všeobecné společenské odpovědnosti a z našeho nadačního fondu Zelený život věnujeme nemalou částku na podporu dětských zařízení v boji proti koronaviru. Jsem rád, že měl klub 1. FC Slovácko možnost určit konkrétní subjekty, které podporu obdrží. Vnímali jsme to jako hlavní motivaci pro samotné zúčastněné hráče.“ řekl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný. Vítěz turnaje nakonec zvolil dvě místní organizace, které ocení finanční pomocí v době boje proti koronaviru „Společně s vedením klubu jsme vybrali dětské oddělení hradišťské nemocnice a dětský domov v Uherském Ostrohu, se kterým klub dlouhodobě spolupracuje. Bylo mi ctí, že jsem mohl pomoct,“ dodal k rozdělení částky Trmal. Jedním z obdarovaných se stane Dětský domov Uherský Ostroh, kam poputuje suma padesát tisíc korun. „Částku, kterou se Matouš rozhodl dětem věnovat, použijeme na sportovní a volnočasové pobyty v době letních prázdnin, aby děti alespoň trochu zapomněly na „koronavirové vězení“ mezi zdmi dětského domova, bez kamarádů, přátel a rodiny. Moc za tento dar děkujeme,“ doplnila ředitelka dětského domova Jana Frühaufová.

V případě darů pro obě organizace navíc nemusí jít o konečnou podobu. Ve hře je totiž ještě stále slib generálního partnera turnaje, společnosti HP TRONIC. Nejlepší hráč ze zaměstnanců firmy, která zastřešuje značku Datart, se utká ve FIFA20 na dálku v bonusovém utkání proti šampionovi Datart e:LIGA Challenge. Zaměstnanec generální partnera turnaje a vítěz interního firemního turnaje Michael Gescheidt z Brna vyzve aktuálního ligového šampiona v sérii na dvě vítězná utkání již tuto neděli 31. května od 19 hodin. Exhibiční zápas se odehraje jako celý turnaj v herním módu 85-rated a k vidění bude na twitchi i sociálních sítích Datart e:LIGY. „Jsme rádi, že v rámci našeho partnerství s LFA vznikají velmi přirozeně také projekty, které přispívají na dobrou věc. A těší nás to tím víc, že společně můžeme organizacím pomoct v současné nelehké době. K finanční podpoře navíc za Datart dovybavíme dětský domov i nemocnici potřebnými spotřebiči,“ uvedla k dalšímu úspěšnému projektu s LFA tisková mluvčí značky Datart Eva Kočicová.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:47
> všechna videa
FANSHOP
Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Informace pro fanoušky před Plovdivem včera, 22:00
Informace pro fanoušky před Plovdivem

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci včera, 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 25.07.2021 20:38
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Slovácko veze tři body z Liberce neděle, 25.07.2021 17:50
Slovácko veze tři body z Liberce

Informace k prodeji vstupenek na UECL neděle, 25.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace