Debutant Chyla: Máme před sebou dva důležité zápasy

pátek, 19. 2. 2016 17:00

Během zimní přestávky se nenápadně zařadil k A-týmu a Svatopluka Habance přesvědčil natolik, že odcestoval s týmem do Turecka a nakonec ho trenéři napsali i do soupisky na jaro. Jednadvacetiletý levý obránce Petr Chyla si proti Plzni připsal první ligový start a už se chystá na Příbram.

Ještě týden před prvním jarním zápasem neměl trenér Svatopluk Habanec jasno o složení základní jedenáctky. Na různých postech vybíral z více možností.

Nejasno bylo také o pozici levého beka. Na podzim zde nejčastěji nastupoval Reinberk, ale v přípravě se k týmu připojil uzdravený Šimko a svými dobrými výkony překvapil právě Petr Chyla. Ten nastoupil proti Plzni. „Den před zápasem jsem věděl, že nastoupím. Popravdě jsem si ani pořádně neuvědomoval, že je to můj první zápas, ale nějak jsem to zvládl,“ řekl Chyla.

„Nějaká nervozita byla, ale potom to postupně opadlo. Prvních pár minut bylo docela nepříjemných. Ve druhém poločase už to šlo,“ vrátil se k prvnímu jarnímu kolu.

Mrzela jej těsná prohra. „Sice jsme mohli mít aspoň bod, ale to už vrátit nejde,“ povzdechl si. Nyní už se dívá kupředu. V sobotu po obědě čeká Slovácko důležitý zápas na půdě souseda tabulky z Příbrami. O týden později hostí modro-bílí Jihlavu.

„Oba nadcházející zápasy budou důležité. Nejlepší by bylo oba vyhrát,“ přeje si Chyla. Příbram bude mít motivaci uspět, stejně jako Slovácko. První jarní zápas v Teplicích prohrála 0:2 a stejně jako naše fotbalisty ji čeká důležitý dvojzápas.

Článek je přiřazen k hráči: Petr Chyla.

úterý, 17. 10. 2017 13:28