Dorost zdolal v generálce MTK Budapešť

pondělí, 6. 8. 2012 10:16

U19:  1. FC SLOVÁCKO, a.s. – MTK Budapešť 3:1 (1:1)

Góly: Michna, Andreou, Janečka.

V generálce na nadcházející prvoligový ročník dorostenecké ligy zavítal na Širůch velmi silný maďarský celek MTK Budapešť. Oba dva týmy se od počátku snažily o kombinační fotbal a nebyla nouze o brankové příležitosti na obou stranách. Jako první se radovali domácí hráči, když ve 20. minutě našel Kübl přesným centrem Michnu a ten uklidil míč za záda brankáře MTK – 1:0. O deset minut později se ale radovali i hosté. Po standardní situaci a centru do pokutového území se trefil přesně hlavou Nagy a bylo srovnáno – 1:1.

Po obrátce měli šance jak domácí tak hosté ale bylo to Slovácko, které se dokázalo dvakrát individuálně prosadit. Nejprve se dokázal proháčkovat od postranní čáry Kypřan Kristis Andreou a střelou do horního rohu branky poslal Slovácko do vedení – 2:1. Zanedlouho poté využil nedorozumění hostující obrany s brankářem Martin Janečka a zvýšil náskok domácích – 3:1. MTK již nedokázalo na tento stav zareagovat a Slovácko tak získalo skalp velmi silného protivníka.

U17:  1. FC SLOVÁCKO, a.s. – MTK Budapešť 2:0 (1:0)
Góly: Galuška , Farský.

V úvodní půlhodince měli mírně navrch domácí hráči a ujali se vedení brankou Galušky. Po vedoucí brance domácích byli lepší v práci s míčem hostující hráči, udávali tempo hry, lépe kombinovali, ale šance si vytvářeli jen stěží. Když už se jim to podařilo, tak naráželi na výborného Semanka v brance domácích.

Ve druhé půli herní převaha Madarů trvala, ale po brance J.Farského se posledních dvacet minut hra opět srovnala a i když šance byli na obou stranách, žádná branka v zápase již nepadla. V utkání proti vyspělému a fotbalovému soupeři tak domácí hráči nabrali zkušenosti a dosáhli cenného vítězství.

Semanko- Suchý (41.Farský), Síleš, Ohnutek, Petrucha - Vinkler, Silnica (70. Skřivan), Machalík, Civić (41.Martinka) – Galuška (41.Zajíc), Minář (70. Skočík).

neděle, 15. 7. 2018 15:24

A-tým má za sebou oficiální focení včera, 21:44