pondělí, 9. 8. 2010 08:51
"U18" - 1.FC SLOVÁCKO - FC VYSOČINA Jihlava

1. kolo MSDL starší dorost "U18"
1.FC SLOVÁCKO - VYSOČINA Jihlava 7:0 ( 3:0 )

Zasloužené vítězství domácí, kde se střelecky prosadil Pochylý, autor čtyř branek. Přestože naše výhra je vysoká, je nutno zlepšit kombinační hru.

K příštímu utkání zajíždí U18 do Kroměříže, kde hraje v sobotu 14.8.2010 v 10.15 hod.

Branky: 23. Sladký, 33. Pochylý, 45. Pochylý, 62. Kirschner, 73. Pochylý, 85. Pochylý, 87. Zůbek
Sestava : Kovařík (K) - Hladiš, Kirschber, Foltýn, Nedvídek - Dolina (77. Musil ), Banasík, Masár (80. Fránek ), Sladký (72. Vyskočil), Zůbek, Pochylý.
Trenér : Stanislav Vajčner
Asistent : Eduard Chudárek

„U16“ – Vstup do soutěže s Vysočinou Jihlava vítězně 5:1

V prvním kole Moravskoslezské dorostenecké ligy mladších dorostenců hráči 1.FCS přehráli soupeře stejného ročníku 95 vysoko 5:1.

1.kolo MSDL „U16“
1.FC SLOVÁCKO „B“ – FC VYSOČINA Jihlava „B“ 5:1

Do utkání jsme vstoupili nervózně. Zbytečně jsme kazili rozehrávku a naše ofenzivní snažení postrádalo efektivitu. Měli jsme však lepší pohyb a často jsme nutili soupeře k zastavení útočné akce faulem, nebo odkopem do zázemí. Z toho jsme dokázali vytěžit první dvě branky utkání, které přišli po rohovém kopu. Nejdříve se prosadil v 8. minutě Hanák po přihrávce Bucaly, který se dobře zorientoval v pokutovém území. Poté se Bucala proměnil ve střelce, když v 15. minutě zakončil hlavou rohový kop zahrávaný Holíkem.

Hra Slovácka se postupem času lepšila a k vidění byla řada hezkých útočných akcí. Proměnili jsme až tu poslední před poločasovou přestávku. Ve 37. minutě se k míči po hezké kombinační akci ve středu hřiště dostal v křídelním prostoru Rusňák a přesnou finální přihrávkou do pokutového území našel Slaného, který zakončil.

V druhé půli se naše hra stabilizovala. Lépe jsme kombinovali, zpřesnili jsme hru a vytvořili si řadu brankových příležitostí, které jsme však vlivem menšího důrazu nedokázali proměnit.

V 56. minutě nás soupeř potrestal v době, kdy jsme měli největší nápor. Po rohovém kopu dokázal snížit na 3:1. Hráči Slovácka však nadále předváděli svoji hru, díky níž ještě dvakrát skórovali. Nejprve v 71. minutě Ouroda po nahrávce Janečky a následně Hanák po individuální akci v pokutovém území uzavřeli výsledek utkání na 5:1.

V příštím utkání se představí mladší dorostenci 1.FCS „B“ v sobotu na půdě Kroměříže.

Branky: 8. a 79. Hanák, 15. Bucala, 37. Slaný, 72. Ouroda

Sestava: Galář - Palička (Ouroda), Bucala, Kozubík (Mikulec), Hořejší (Michna) – Slaný, Holík, Ťok, Rusnňák – Hanák, Lekeš (Janečka)