Došek sestřelil hattrickem Ružomberok

úterý, 5. 7. 2011 17:39

Slovácko v přípravě změřilo síly s Ružomberokem, který dorazil na Slovácko v sestavě širšího kádru, což se projevilo na průběhu hry. Slovácko po celou dobu utkání na zeleném pažitu dominovalo.

První branka utkání přišla ve 20. minutě. Lukáš Kubáň vybojoval míč u lajny a centroval do vápna. Tam prodloužil míč hlavou Došek na Mezlíka, který hlavou poslal míč před branku a Michal Kordula rovněž hlavou překonal hostujícího gólmana poprvé, 1:0

Chvíli na to to mohlo být o dvě branky. Lukáš Fujerik utekl po pravé straně a poslal míč do vápna. Libor Došek pálil z první, ale hostující gólman míč vyrazil.

Slovácko je velmi aktivní a nepouští soupeře ani na svou polovinu. Tlak vyvrcholí ve 37. minutě druhou brankou. Filip Hlúpik prošel až do vápna a tísněný dával na Libora Doška, který střelou k tyči překonal hostujícího gólmana podruhé, 2:0.

O dvě minuty později to již bylo o tři branky. Filip Hlúpik nahrával na hlavu Fujerika, jehož hlavičku gólman vyrazil. Míč se odrazil na hranici šestnáctky, odkud vypálil Lukáš Kubáň a míč, za pomocí teče, skončil v hostující síti potřetí.

Ve 42. Minutě se podruhé v zápase prosadil Libor Došek, který si pohrál s obranou soupeře a upravil poločasový stav utkání na 4:0.

I druhý poločas patřil Slovácku, které si vytvářelo další šance. Jediná branka však padla již z kraje druhé půle. V 50. minutě zahrávalo Slovácko přímý volný kop. Ladislav Volešák posadil míč na hlavu Libora Doška, který zkompletoval hattrick.

V 65. minutě Slovácko hromadně střídalo a hřiště opouští rovněž Libor Došek, kterého velmi slušně zaplněný stadion vyprovázel potleskem.

„Padlo pět branek, takže spokojenost musí být. Mrzí mě, že se na poslední chvíli muselo omluvit áčko Ružomberoku. Rezervní tým hraje druhou slovenskou ligu. Čekal jsem, že ta prověrka bude kvalitnější. Pozitivní je, že jsme se dokázali střelecky prosadit. Dobře se uvedl Libor Došek na kterém byla vidět velká chuť,“ dodal k zápasu trenér Slovácka, Miroslav Soukup.

Slovácko i nadále ovládalo hru, ale po vystřídání se již nedokázalo střelecky prosadit.

1.FC SLOVÁCKO – MFK RUŽOMBEROK 5:0 (4:0)