Dvacet let od sloučení odvěkých rivalů

pátek, 21.08.2020 20:00
Dvacet let od sloučení odvěkých rivalů
myjsmeslovacko2020.jpg

Uherskohradišťský a staroměstský fotbal má bohatou historii, ale v roce 2000 se začala psát společná historie dříve dvou nesmiřitelných rivalů, kteří se potkávali většinou v nižších soutěžích.  A právě sloučením klubů FC SYNOT Staré Město a FC SYNOT Slovácká Slavia Uherské Hradiště vstoupil v létě 2000 klub jako nováček soutěže do první ligy pod názvem 1.FC SYNOT.

I když se v roce 2004 klub přejmenoval na 1.FC SLOVÁCKO, tak společnost SYNOT i nadále klub podporovala. To platí i pro nadcházející sezonu. Zdeněk Zemek a Ivo Valenta se dohodli na pokračování podpory 1.FC SLOVÁCKO, který Ivo Valenta zakládal se svým otcem Miroslavem Valentou seniorem. 

„Letos je to dvacet let od chvíle, kdy jsme sloučením fotbalových klubů ze Starého Města a Uherského Hradiště vytvořili silný regionální klub a postoupili s ním poprvé do nejvyšší soutěže. Na základech, které jsme s tátou tehdy vytvořili, pokračuje v budování silného regionálního klubu Zdeněk Zemek a za to má z mé strany velký respekt. Po celou dobu jsme 1.FC SLOVÁCKO nepřestávali podporovat nejen finančně, a přestože současné restrikce dopadají tvrdě na všechny naše společnosti, dohodli jsme se s panem Zemkem, že naše podpora klubu bude pokračovat i v nastávající sezóně,“ potvrdil podporu 1.FC SLOVÁCKO majitel skupiny SYNOT  a slovácký senátor Ivo Valenta.

Za posledních 20 let se na Slovácku hrála 18 let nejvyšší fotbalová soutěž a jen mezi roky 2007 až 2009 hrál klub 2. ligu. Slovácko se v daném období dostalo hned dvakrát do finále poháru. V roce 2005 podlehlo v Olomouci ostravskému Baníku 1:2 a v květnu 2009 jako druholigový klub prohrálo ve finále s Teplicemi. Přitom druholigové Slovácko na své cestě do finále porazilo ligové týmy Kladna, Brna, Ostravy a dvakrát porazilo i mistrovskou Slavii, když se radovalo z výhry v Edenu 1:0 jako první český tým, který na novém stadionu Slavie dokázal zvítězit.

Slovácko dokázalo vychovat celou řadu kvalitních fotbalistů, kteří hájili čest slováckého fotbalu i mimo hranice České republiky. Je to právě práce s mládeží, na kterou je klub patřičně hrdý a odchovanci Slovácka pravidelně nastupují i za ligový A-tým. 

Slovácko v sobotu odstartuje další ligový ročník a hned na úvod nás čeká krajské derby ve Zlíně. Bohužel kvůli vleklé pandemii koronaviru nebudou na stadionu naši fanoušci. I tak věříme, že do třetí desítky pod hlavičkou regionálního klubu vstoupíme úspěšně, protože VŠICHNI JSME SLOVÁCKO!


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Povlečení 2019

Povlečení 2019
1150 Kč

Propiska modrá

Propiska modrá
45 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko veze tři body z Liberce před hodinou
Slovácko veze tři body z Liberce

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 9 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 9 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace