Fanoušci se obětovali a moc nám pomohli

pátek, 05.06.2020 14:30
Fanoušci se obětovali a moc nám pomohli
202006_sadilek.jpg

Byl to zvláštní pohled. Hráči po zápase s Karvinou míří k jedné z bran na rohu hřiště, odkud se nese pokřik desítek natěšených fanoušků Slovácka, kteří nemohli být na stadionu, a i když viděli jen úzký pruh hřiště a z fotbalu tak moc neměli, celý zápas neúnavně povzbuzovali - „Fanoušci se obětovali a moc nám pomohli,“ smekl záložník Lukáš Sadílek.

Slovácko si připsalo výhru 2:0, když dokázalo dvěma brankami v prvním poločase utkání rozhodnout.

„Rychlý gól nám pomohl a uklidnil nás. Přeci jenom jsme moc nevěděli, co od zápasu čekat. Složení obrany bylo úplně nové a vlastně jsme tak hráli až na tréninku před zápasem. Kluci to ale vzadu zvládli fantasticky s nulou a splnili jsme cíl, který jsme si před zápasem dali – hlavně vyhrát,“ říká Sadílek a vyhlíží utkání s Opavou.

„Potřebují za každou cenu body, ale my taky toužíme po třech bodech. Pak nás čekají dva zápasy doma, takže je to pro nás cesta do vytoužené šestky. Já doufám, že to zvládneme. Už minule jsme tam sahali po vítězství, i když jsme hráli v oslabení,“ vrací se k poslednímu zápasu na půdě Opavy, která je momentálně na samém chvostu tabulky.

„Viděl jsem sestřihy a ono to zkresluje. S Bohemkou tam měli několik šancí, které neproměnili. Na míči a fotbalově umí být nebezpeční, takže rozhodně je nemůžeme podcenit. My se musíme vyvarovat toho, abychom je do těch šancí nepouštěli a nedostali nějaký laciný gól,“ pokračuje Sadílek, který v minulé sezóně v Opavě skóroval a připsal si i asistenci.

„Mně osobně se v Opavě hraje dobře. Dával jsem tam branky už když jsem hostoval v Sokolově a i v minulé sezóně jsem tam dokázal skórovat. Momentálně se cítím dobře a jsem rád, že dostávám šanci a hraji. Bylo by dobré se odměnit nějakým tím gólem, nebo alespoň asistencí a pomoct tak týmu,“ přeje si odchovanec Slovácka.

Utkání se momentálně hrají s omezeným počtem diváků a v Opavě tak určitě nebude tradiční bouřlivé prostředí.

„My to pozorujeme i doma. Naši fanoušci nám taky pomáhají, a když se to teď hraje bez fanoušků, tak se vytrácí výhoda domácího prostředí. Teď v posledním zápase to bylo super, že fanoušci byli alespoň v ulici za tribunou. Zaregistroval jsem to hned jak jsem vstupoval na hřiště. Čekali jsme úplné ticho a najedou z ulice šel řev, až jsem si říkal, že jsou to blázni. Moc nám to pomohlo, bylo je slyšet celý zápas a tím že tam stáli, tak se vlastně obětovali, protože fotbal vidět nemohli, ale nám to moc pomohlo,“ dodává Sadílek

VIDEO: DĚKOVAČKA PO ZÁPASE S KARVINOU


Článek je přiřazen k hráči: Lukáš Sadílek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 3 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá pánská

Kšiltovka Slovácko bílá pánská
350 Kč

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá

Šála Modrobílé srdce mé světle modrá
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
U-15: Remíza s Hodonínem před 6 hodinami
U-15: Remíza s Hodonínem

U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem před 8 hodinami
U13: Dominantní výkon nám zajistil vítězství nad Znojmem

U12: Domácí výhra se Znojmem před 11 hodinami
U12: Domácí výhra se Znojmem

B-tým: Slovácko veze z Kroměříže bod včera, 23:57
B-tým: Slovácko veze z Kroměříže bod

VIDEO: Tiskovka po zápase na Slavii včera, 22:52
VIDEO: Tiskovka po zápase na Slavii

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace