Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno

pátek, 31. 5. 2019 10:05
Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno
vecheta300519.jpg

Odehrál v dresu Slovácka celé utkání dorostenecké ligy s Duklou Praha a v šestnácti letech si připsal čtvrtou branku ve čtvrtém zápase kategorie U19. Už to je samo o sobě zajímavý příběh, ale Filip Vecheta se hned po zápase přesunul do kabiny A-týmu, aby si tři měsíce po oslavě šestnáctých narozenin odbyl ligovou premiéru...

„Dozvěděl jsem se to po zápase dorostu. Jsem nadšený, že mě trenéři vzali na lavičku a nakonec mě i v závěru poslali na hřiště. Než jsem vběhl na hřiště, tak jsem byl trochu nervózní, ale pak to ze mě spadlo,“ říká kanonýr Vecheta, který do Slovácka zamířil před dvěma lety ze Znojma. Již tehdy měl nabídky ze Sparty, Slavie, nebo nedalekého Brna, ale dal přednost Slovácku.

„Je to tady takové rodinnější a měl jsem dobré reference, že se tady dobře pracuje s mládeží se zaměřením na techniku a dovednosti, proto jsem se po poradě s rodinou rozhodl právě pro Slovácko,“ vysvětluje Vecheta, který neunikl pozornosti ani zahraničním klubům a před dvěma měsíci byl na stáži v londýnském Fulhamu.

„Byla to skvělá týdenní zkušenost. Je to prostě úplně jiná úroveň, akademie tam má naprosto špičkové zázemí a všichni mi tam vycházeli vstříc. Absolvoval jsem týdenní tréninkový plán s U19 i U17 a hrál jsem zápas proti Wimbledonu, ve kterém jsem si připsal jednu asistenci. Uvidíme jak to dopadne, ale nějak to neřeším. Nyní jsem tady, tak se soustředím na práci ve Slovácku,“ pokračuje Vecheta, který mohl v zápase s Karvinou i skórovat.

„Šlo to do míst, kde jsem se pohyboval, moc nechybělo a k zakončení jsem se dostal, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Každopádně o motivaci mám postaráno a vím, že je to o tvrdé práci. Musím zdokonalit souboje a pracuji pravidelně i na technických věcech,“ říká vytáhlý útočník, který za svou silnou stránku považuje právě hru hlavou.

„Předností jsou určitě hlavičkové souboje, ale nebojím se ani zakončení a střelby... Ale jak jsem říkal, na všem člověk musím pořád pracovat včetně dovedností s míčem,“ dodává Vecheta.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy včera, 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Slovácko na mistra nestačilo včera, 20:56
Slovácko na mistra nestačilo

Šimko: Slavia ztratila, o to těžší to bude pátek, 13. 9. 2019 08:55
Šimko: Slavia ztratila, o to těžší to bude

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek čtvrtek, 12. 9. 2019 09:53
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Petr Reinberk k repre pauze a Slavii úterý, 10. 9. 2019 19:02
Petr Reinberk k repre pauze a Slavii

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace