Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno

pátek, 31.05.2019 10:05
Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno
vecheta300519.jpg

Odehrál v dresu Slovácka celé utkání dorostenecké ligy s Duklou Praha a v šestnácti letech si připsal čtvrtou branku ve čtvrtém zápase kategorie U19. Už to je samo o sobě zajímavý příběh, ale Filip Vecheta se hned po zápase přesunul do kabiny A-týmu, aby si tři měsíce po oslavě šestnáctých narozenin odbyl ligovou premiéru...

„Dozvěděl jsem se to po zápase dorostu. Jsem nadšený, že mě trenéři vzali na lavičku a nakonec mě i v závěru poslali na hřiště. Než jsem vběhl na hřiště, tak jsem byl trochu nervózní, ale pak to ze mě spadlo,“ říká kanonýr Vecheta, který do Slovácka zamířil před dvěma lety ze Znojma. Již tehdy měl nabídky ze Sparty, Slavie, nebo nedalekého Brna, ale dal přednost Slovácku.

„Je to tady takové rodinnější a měl jsem dobré reference, že se tady dobře pracuje s mládeží se zaměřením na techniku a dovednosti, proto jsem se po poradě s rodinou rozhodl právě pro Slovácko,“ vysvětluje Vecheta, který neunikl pozornosti ani zahraničním klubům a před dvěma měsíci byl na stáži v londýnském Fulhamu.

„Byla to skvělá týdenní zkušenost. Je to prostě úplně jiná úroveň, akademie tam má naprosto špičkové zázemí a všichni mi tam vycházeli vstříc. Absolvoval jsem týdenní tréninkový plán s U19 i U17 a hrál jsem zápas proti Wimbledonu, ve kterém jsem si připsal jednu asistenci. Uvidíme jak to dopadne, ale nějak to neřeším. Nyní jsem tady, tak se soustředím na práci ve Slovácku,“ pokračuje Vecheta, který mohl v zápase s Karvinou i skórovat.

„Šlo to do míst, kde jsem se pohyboval, moc nechybělo a k zakončení jsem se dostal, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Každopádně o motivaci mám postaráno a vím, že je to o tvrdé práci. Musím zdokonalit souboje a pracuji pravidelně i na technických věcech,“ říká vytáhlý útočník, který za svou silnou stránku považuje právě hru hlavou.

„Předností jsou určitě hlavičkové souboje, ale nebojím se ani zakončení a střelby... Ale jak jsem říkal, na všem člověk musím pořád pracovat včetně dovedností s míčem,“ dodává Vecheta.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před hodinou
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Milan Petržela po zápase v Jablonci před hodinou
Milan Petržela po zápase v Jablonci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci včera, 17:55
VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci

Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici včera, 15:47
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky úterý, 23.02.2021 10:04
Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky

Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva pondělí, 22.02.2021 07:00
Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace