Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno

pátek, 31.05.2019 10:05
Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno
vecheta300519.jpg

Odehrál v dresu Slovácka celé utkání dorostenecké ligy s Duklou Praha a v šestnácti letech si připsal čtvrtou branku ve čtvrtém zápase kategorie U19. Už to je samo o sobě zajímavý příběh, ale Filip Vecheta se hned po zápase přesunul do kabiny A-týmu, aby si tři měsíce po oslavě šestnáctých narozenin odbyl ligovou premiéru...

„Dozvěděl jsem se to po zápase dorostu. Jsem nadšený, že mě trenéři vzali na lavičku a nakonec mě i v závěru poslali na hřiště. Než jsem vběhl na hřiště, tak jsem byl trochu nervózní, ale pak to ze mě spadlo,“ říká kanonýr Vecheta, který do Slovácka zamířil před dvěma lety ze Znojma. Již tehdy měl nabídky ze Sparty, Slavie, nebo nedalekého Brna, ale dal přednost Slovácku.

„Je to tady takové rodinnější a měl jsem dobré reference, že se tady dobře pracuje s mládeží se zaměřením na techniku a dovednosti, proto jsem se po poradě s rodinou rozhodl právě pro Slovácko,“ vysvětluje Vecheta, který neunikl pozornosti ani zahraničním klubům a před dvěma měsíci byl na stáži v londýnském Fulhamu.

„Byla to skvělá týdenní zkušenost. Je to prostě úplně jiná úroveň, akademie tam má naprosto špičkové zázemí a všichni mi tam vycházeli vstříc. Absolvoval jsem týdenní tréninkový plán s U19 i U17 a hrál jsem zápas proti Wimbledonu, ve kterém jsem si připsal jednu asistenci. Uvidíme jak to dopadne, ale nějak to neřeším. Nyní jsem tady, tak se soustředím na práci ve Slovácku,“ pokračuje Vecheta, který mohl v zápase s Karvinou i skórovat.

„Šlo to do míst, kde jsem se pohyboval, moc nechybělo a k zakončení jsem se dostal, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Každopádně o motivaci mám postaráno a vím, že je to o tvrdé práci. Musím zdokonalit souboje a pracuji pravidelně i na technických věcech,“ říká vytáhlý útočník, který za svou silnou stránku považuje právě hru hlavou.

„Předností jsou určitě hlavičkové souboje, ale nebojím se ani zakončení a střelby... Ale jak jsem říkal, na všem člověk musím pořád pracovat včetně dovedností s míčem,“ dodává Vecheta.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:47
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák

Podsedák
330 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Klíčenka Slovácko černá kůže

Klíčenka Slovácko černá kůže
99 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Informace pro fanoušky před Plovdivem včera, 22:00
Informace pro fanoušky před Plovdivem

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci včera, 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 25.07.2021 20:38
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Slovácko veze tři body z Liberce neděle, 25.07.2021 17:50
Slovácko veze tři body z Liberce

Informace k prodeji vstupenek na UECL neděle, 25.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace