Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno

pátek, 31. 5. 2019 10:05
Filip Vecheta: O motivaci mám postaráno
vecheta300519.jpg

Odehrál v dresu Slovácka celé utkání dorostenecké ligy s Duklou Praha a v šestnácti letech si připsal čtvrtou branku ve čtvrtém zápase kategorie U19. Už to je samo o sobě zajímavý příběh, ale Filip Vecheta se hned po zápase přesunul do kabiny A-týmu, aby si tři měsíce po oslavě šestnáctých narozenin odbyl ligovou premiéru...

„Dozvěděl jsem se to po zápase dorostu. Jsem nadšený, že mě trenéři vzali na lavičku a nakonec mě i v závěru poslali na hřiště. Než jsem vběhl na hřiště, tak jsem byl trochu nervózní, ale pak to ze mě spadlo,“ říká kanonýr Vecheta, který do Slovácka zamířil před dvěma lety ze Znojma. Již tehdy měl nabídky ze Sparty, Slavie, nebo nedalekého Brna, ale dal přednost Slovácku.

„Je to tady takové rodinnější a měl jsem dobré reference, že se tady dobře pracuje s mládeží se zaměřením na techniku a dovednosti, proto jsem se po poradě s rodinou rozhodl právě pro Slovácko,“ vysvětluje Vecheta, který neunikl pozornosti ani zahraničním klubům a před dvěma měsíci byl na stáži v londýnském Fulhamu.

„Byla to skvělá týdenní zkušenost. Je to prostě úplně jiná úroveň, akademie tam má naprosto špičkové zázemí a všichni mi tam vycházeli vstříc. Absolvoval jsem týdenní tréninkový plán s U19 i U17 a hrál jsem zápas proti Wimbledonu, ve kterém jsem si připsal jednu asistenci. Uvidíme jak to dopadne, ale nějak to neřeším. Nyní jsem tady, tak se soustředím na práci ve Slovácku,“ pokračuje Vecheta, který mohl v zápase s Karvinou i skórovat.

„Šlo to do míst, kde jsem se pohyboval, moc nechybělo a k zakončení jsem se dostal, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Každopádně o motivaci mám postaráno a vím, že je to o tvrdé práci. Musím zdokonalit souboje a pracuji pravidelně i na technických věcech,“ říká vytáhlý útočník, který za svou silnou stránku považuje právě hru hlavou.

„Předností jsou určitě hlavičkové souboje, ale nebojím se ani zakončení a střelby... Ale jak jsem říkal, na všem člověk musím pořád pracovat včetně dovedností s míčem,“ dodává Vecheta.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
úterý, 18. 6. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Peněženka

Peněženka
490 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Dres replika bílý

Dres replika bílý
490 a 590 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu včera, 12:50
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu

VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem včera, 08:20
VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem

Slovácko remizovalo na půdě Slovanu úterý, 18. 6. 2019 18:58
Slovácko remizovalo na půdě Slovanu

Daníček: Dřina, bez které to nejde neděle, 16. 6. 2019 14:27
Daníček: Dřina, bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace