Fotbal na Slovácku bez diváků?

pátek, 7. 11. 2014 13:49
Fotbal na Slovácku bez diváků?
fanousci010312.jpg

V poslední době jste častými návštěvníky DK FAČR, jaké jsou příčiny a následky?

Bohužel v tomto ročníku naše frekvence předvolání a následných trestů od DK FAČR je nezvykle velká. Většina předvolání souvisí s nepovoleným chováním a použitím pyrotechniky části domácích fans (hosté jsou trestáni v samostatném řízení), celková suma finančních postihů je celkem již 130 tis Kč, což je v našem rozpočtu velmi významná položka za kterou bychom mohli realizovat  spoustu smysluplných věcí souvisejících s rozvojem naši základny. Nelíbí se nám to. 

Co je hlavní příčinou a co poslední trest?
Poslední trest byl udělen DK FAČR včera  na základě podnětu delegáta utkání, který citoval ve své zprávě masové vulgarity a dýmovnici na hrací ploše. Musím v této souvislosti říct, že jsme jako management v týdnu udělali maximum pro to, abychom se vyhnuli uzavření sektoru domácích fans, případně celé tribuny B. Přitom jsme využili všech našich možností, ale chci říci zcela narovinu, že jsme na hraně. Při dalších excesech prostě již šanci mít nebudeme. O situaci jednalo představenstvo včetně kabiny A týmu a shodli jsme se, že vulgarity a nebezpečnou pyrotechniku na stadionu nechceme, nepomáhá ničemu a nikomu. K tomu také bylo vydáno prohlášení na našem webu.

U domácích fans ovšem převládá pocit, že ne všem se měří stejným metrem a to jak v disciplinárních řízeních, tak na hřišti.
Ale tak to ve sportu i v životě chodí, naše postavení nejmenšího města v SYNOT lize, vzdáleného od centra dění nám sílu nepřidává. Na druhé straně jsme respektováni v úrovni profesionálního i mládežnického fotbalu jako významný klub. Petr Pojezný je členem komise mládeže FAČR, já osobně předsedám komisi pro změny mládežnických soutěží, kde spolu s Pavlem Vrbou navrhujeme změny ve prospěch českého fotbalu, 20 let jsem součástí ligového fotbalu, což v rámci vztahů není nepodstatné,  naši mladí hráči jsou pravidelnými členy reprezentačních výběrů a tak bych mohl pokračovat. Faktem ovšem zůstává, že naše postavení v soutěži s nejlepšími kluby zvláště na politické scéně  nikdy nebude dominantní. Snažíme se aby respekt vůči klubu byl dán díky naši práci nikoliv pochybnými jednorázovými či hysterickými reakcemi. Vždy se snažíme hledat cesty, které ve svém důsledku nepoškodí klub. Krátkodobá vítězství nemusí být tím nejlepším pro klub.

A co s tím mají dělat fanoušci.
Myslím, že je to podobné. Fanoušek Slovácka nikdy nebude fanouškem Baníku nebo Sparty, tzn. že nemusí být stejný ve svých projevech (vulgarita, agresivita a pod) Na počátku mého působení na Slovácku jsem slýchával opravdové uznání a respekt vůči našim fans za svoji kreativitu a hlavně svébytnost spojenou s tímto regionem, dnes řešíme věci, které apriori odmítáme. Uvedu příklad, snažíme se povzbudit zájem ze strany mládeže (tribuna „D“- projekt fotbal za dvacku), snažíme se nabídnout účast žen a rodin. A prostředí, které jim nabízíme je prostředím vulgarit a nebezpečí. Proto, abychom zvyšovali zájem o náš fotbal, musíme zajistit podmínky. Sami také nejsme bez chyb, ale snažíme se je vidět a pracovat na jejich odstranění. Rozhodně nechceme fanoušky svazovat v jejich projevech a v jejich názorech, ale chceme a musíme udělat vše proto, abychom udrželi na našem stadionu normy slušného chování a bezpečnosti. 

Takže jak dál?
My budem dělat to co děláme pořád, to znamená plnit si svoji roli odpovědnosti za dodržování norem, které jsou nastaveny v rámci FAČR. Budem důsledně dbát na to, aby se u nás všichni diváci mohli cítit bezpečně a mohli chodit na fotbal se bavit i se svými dětmi. Co se týká fandů nemyslím, že musíme vždy reagovat stejným způsobem, když fans soupeře tyto normy překračuje, můžeme se prezentovat reakcí či protestem, který zaujme, je nápaditý a přitom účinný. To stojí ovšem námahu a trochu invence. Bude jenom na nás a našich fanoušcích jak se na stadionu budeme cítit a zda vůbec na stadionu nějací budou, protože věřte mi uzavření již bylo hodně blízko. Moc se těším na Spartu a to jak na výkon našeho týmu, tak na bouřlivou atmosféru mimořádného utkání.

Rozhovor s ředitelem klubu 1.FC Slovácko Bc. Vladimírem Krejčím


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 16. 3. 2019 19:11
> všechna videa
FANSHOP
Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Šála Jsem modrobílý

Šála Jsem modrobílý
350 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu čtvrtek, 21. 3. 2019 18:57
VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu

Hološko: V kabině je perfektní parta středa, 20. 3. 2019 10:04
Hološko: V kabině je perfektní parta

Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1 úterý, 19. 3. 2019 08:48
Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1

Juniorka Slovácka vyhrála na Vysočině pondělí, 18. 3. 2019 14:58
Juniorka Slovácka vyhrála na Vysočině

Víkendové výsledky mládežnických celků pondělí, 18. 3. 2019 12:54
Víkendové výsledky mládežnických celků

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace