Fotbalový svátek na Slovácku

středa, 22. 9. 2010 16:10
Fotbalový svátek na Slovácku
fanousci_banik.JPG

Slovácko si užívá fotbalovou radost. Po devíti kolech má na svém kontě třináct bodů a okupuje pátou příčku tabulky. Navíc, na Slovácko míří atraktivní soupeři a tak je region na nohou. „O zápas je velký zájem. Ještě jsme nezačali ani předprodej a už nás na sekretariátu bombardují žádosti o vstupenky. Slavia prostě táhne. Před dvěma roky dokázala vyprodat stadion při pohárovém utkání a podobné to bude zřejmě i letos při lize,“ upozorňuje tiskový mluvčí 1.FC Slovácko Aleš Mazúrek, aby fanoušci nenechávali nic na poslední chvíli a vstupenky si zakoupili v předprodeji. Ten bude ve čtvrtek od 15.00 do 18.00 hodin a v pátek od 9.00 hodin na pokladnách stadionu.

Na Slovácku si chtějí zápasem připomenout desáté výročí působení svého týmu v nejbližší soutěži a tak chystají řadu zajímavostí. Pozvání přijali bývalí kapitáni 1.FC Synot i 1.FC Slovácko Libor Soldán, Petr Drobisz a Pavel Němčický. Před utkáním bude odhalena pamětní deska zakladateli regionálního klubu Miroslavu Valentovi a v neposlední řadě poločasový program osvěží deset krásných dívek ze soutěže regionálního týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM v retro dresech. „Samozřejmě na naši tehdejší premiéru v nejvyšší soutěži vzpomínám. Na Širůchu bylo se Slavií plno a už tehdy to byl velký svátek pro region. To se ostatně nezměnilo dodnes. Liga na Slovácku táhne a určitě bude plný dům i v pátek. Já osobně sed velmi těším,“ vzpomíná na ligové začátky na Slovácku Libor Soldán.

Dnešní realita je však docela jiná. Slovácko je v tabulce před Slavií a proto by mělo být i favoritem. Jenže trenér Slovácka Miroslav Soukup upozorňuje. „Když si přehraju její zálohu: Jarolím, Kisel, oba Černí, tak je to velmi silný tým. Kombinační, hráči vysokých kvalit a v tom jim můžeme těžko nějakým výrazným způsobem konkurovat,“ říká trenér domácích, ale hned přidává zbraně svého týmu. „My máme zase obrovskou výhodu domácího prostředí a fanoušků. V nasazení a chuti by měla být zase naše síla. Budu rád, když si vzpomeneme na utkání z jarní části, který já osobně označuji za nejlepší zápas Slovácka v sezóně za uplynulý ročník. Přestože jsme prohrávali, tak jsme to otočili, dali branky a zápas byl pro diváky obrovský zážitek,“ zve všechny příznivce Slovácka i kvalitního fotbalu trenér Miroslav Soukup.

Utkání začíná v pátek 24. září v 18.15 hodin a přenáší jej televizní stanice Nova sport.

Statistika vzájemných ligových utkání Slovácka a Slavie Praha
Celková bilance: 16 zápasů 4 - 7 - 5 13 : 17
Domácí statistika: 8 zápasů 3 - 4 - 1 11 : 7
Nejčastější výsledky: 0:0 (5x), 2:0 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 - Blaha, Činčala, Meduna a Ordoš
Nejvíc branek za Slavii: 3 - Piták
Největší návštěva na Slovácku: 6.100 - 22. března 2010 (1.liga, 3:1)
Největší návštěva v Praze: 12.382 - 31. srpna 2009 (1.liga, 0:3)
Zajimavost: Posledních šest prvoligových a jedno pohárové utkání Slovácko na domácím stadionu se Slavií neprohrálo. Dokázalo čtyřikrát vyhrát a třikrát remizovat. Všechny nerozhodné výsledky v tomto období měly stejný poměr a to 0:0. Slovácko prohrálo na domácí půdě se Slavií pouze jedenkrát a to 24. 3. 2002 (1:3).

Památný duel:
Synot - Slavia 4:2 (1:1), odehraný 3. května 2004
První zápas po rozpoutání pseudoaféry se nesl ve znamení parádního fotbalu a to hlavně ze strany domácího týmu. Domácí Synot začal nebojácně a vytvořil si několik šancí, první branku vstřelil Činčala ve 22. minutě. Těsně před přestávkou srovnal hostující Piták. Ovšem již v 52. minutě prostřelil Černého Ivana. Přestože se Slavii podařilo za dvě minuty Kolouškem srovnat, tak do vedení šli opět domácí zásluhou Abraháma, který v 56. minutě po akci agilního Ivany upravil na 3:2. V poslední minutě předvedl Meduna skvělý slalom a střelou do prázdné branky a zakončil brankové dostihy na konečný stav 4:2.
Sestava Synotu: Drobisz - Rajnoch, Kostka, Palinek, Čoupek (83. Kadlec) - Petržela, Polách (88.Nezmar), Abrahám, Ivana - Činčala (76. Pavlík), Meduna. Trenér: K. Jarolím.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 4. 1. 2019 11:08
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 a 590 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka před 22 minutami
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Jaroslav Diviš přichází na hostování před 6 hodinami
Jaroslav Diviš přichází na hostování

Haris Harba trénuje s ligovým týmem včera, 14:00
Haris Harba trénuje s ligovým týmem

Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci včera, 10:27
Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci

Šmarda: Kluci se vydali na sto procent pondělí, 14. 1. 2019 13:22
Šmarda: Kluci se vydali na sto procent

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace