sobota, 25. 6. 2011 17:53

Slovácko má za sebou první dva přípravné zápasy, ve kterých nejprve dopoledne zdolalo Vracov 4:0, aby odpoledne udolalo Slováckou Spartu Spytihněv 1:0

1.FC Slovácko – FC Vracov 4:0 (0:0)
branky: 64. Hlúpik, 76. a 87. Nestorovski, 80. Jeleček

Sestava: HečaReinberk, Starý, Mezlík, Jeleček – Hlúpik, Svízela, Daníček, Nestorovski – Stolpa (22. Zahran), Szmek.

Slovácko se v dopoledním zápase dlouho trápilo, a i když mělo po celý zápas převahu, tak se nedokázalo gólově prosadit. V prvním poločase spálil dvě velké příležitosti ke skórování Szmek a naopak hosté nastřelili z přímého kopu brankovou konstrukci Slovácka.

Ve druhém poločase tlak Slovácka vygradoval pěkným gólem Filipa Hlúpika, který se uvolnil a nechytatelnou střelou nedal gólmanovi Vracova Šanci.

V 76. minutě se na levé straně uvolnil Jeleček a poslal míč do vápna, kde stál připravený Ilija Nestorovski, 2:0. O čtyři minuty později se prosadil Jeleček, aby na konečných 4:0 upravil v 87. minutě opět Nestorovski

FC Slovácká Sparta Spytihněv – 1.FC Slovácko 0:1 (0:0)
branky: 84. Volešák (pen.)

Sestava: Matalyha – Kubáň, Trousil, Kordula (46. Košút), Kuncl – Fujerik, Poliaček, Valenta (46. Kerbr), Volešák – Vlček , Ondřejka

V odpoledním zápase nastoupila silnější sestava, ale stejně jako v dopoledním zápase si hráči nevěděli rady se zformovanou obranou soupeře. Slovácko si vytvořilo řadu šancí, ale žádná neskončila v síti domácího mužstva. Změnu skóre přinesla až 84. minuta, kdy byl ve vápně faulován Fujerik a Ladislav Volešák se ze značky pokutového kopu nemýlil.

„Vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí, ale to, s čím jsme se potýkali celou sezónu, se ukázalo i dnes. To potom ovlivňuje celý výkon. Tyto zápasy se musí umět odehrát jinak. V obou zápasech mi chyběla větší herní kvalita v koncovce a větší klid v zakončení. Zatím co dopoledne jsme, hlavně v první půli, měli problémy se vůbec do zakončení dostat, tak odpoledne těch šancí bylo dost. Takové šance se musejí proměňovat. Výhra gólem z penalty mě vůbec netěší“ řekl k dvojzápasu trenér Miroslav Soukup.