Generálka s Uralem skončila bez branek

sobota, 23. 7. 2016 19:43

1.FC Slovácko se v generálce na nadcházející sezonu utkalo s ruským FK Ural, který v loňské sezoně skončil v ruské Premier ligue na osmém místě.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný a postupně to byli hráči Slovácka, kteří začali určovat tempo hry. Slovácko se dostávalo do náznaků šancí, ale nedařilo se je dotáhnout do konce, či chyběli nějaké centimetry k zakončení. Ve 40. minutě se dvakrát ke střele dostal Matěj Biolek, jeho střely ale mířily mimo branku Uralu. První poločas skončil bezbrankovým stavem.

Ve druhém poločase přišly i větší šance Uralu, kdy před Pavlyuchenkem na poslední chvíli odvrátil Šimko a po následném rohu a střele se vyznamenal reflektivně Heča. V 73.minutě byl proti Slovácku nařízen pokutový kop za údajný faul. Hráč Uralu ale tuhle výhodu nevyužil, když jeho střela skončila na tyči. Hrál se vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí plný tvrdých soubojů. V 82.minutě se dostal k zakončení Šumulikoski, jehož střela nenadělala gólmanovi Uralu vážnější problémy. Následně na druhé straně skončil nenápadný centr hráčů Uralu na Hečově tyči.Další průběh u ž šance nepřinesl. Generálka pro oba týmy na nadcházející ligové soutěže skončila 0:0