Haša pomohl do Evropy

čtvrtek, 1. 4. 2010 15:37
Haša pomohl do Evropy
hasa.jpg
Uplynulé dva týdny byly nabité nejen prvoligovým fotbalem ale také reprezentačními akcemi mládežnických týmů, ve kterých se vůbec neztratili odchovanci naší akademie. Po pár letech půstu se začínají v nominacích národních týmů pravidelně objevovat mladíci z našeho klubu. V březnovém termínu měli své akce osmnáctka, sedmnáctka i šestnáctka a ve všech mělo Slovácko své zastoupení. Trenér osmnáctky Jaroslav Hřebík si pro zápas s Rakouskem vybral Tomáše Jelečka a Jakuba Svízelu, kteří za národní tým odehráli v Laa nad Dyjí proti Rakousku jeden poločas. Česká republika sice Rakousku podlehla 1:3, ale naši odchovanci svým výkonem nezklamali.

„Hovořil jsem s trenérem Hřebíkem, který říkal, že naši kluci si vedli dobře. Situaci měli ztíženou v tom, že do utkání šli až ve druhém poločase, kdy se našemu týmu tolik herně nedařilo. Určitě na sebe upozornili a to je dobře. Vždyť třeba Brno, které bývalo svojí mládežnickou líhní pověstné mělo ve všech třech výběrech jediného zástupce,“ hodnotí pozitivně reprezentační akci našich osmnáctiletých sportovní ředitel Slovácka Miroslav Soukup. A to ještě máme v záloze Václava Stráníka, který přesto, že se vlastně celou sezónu potýká se zdravotními problémy z hledáčku Jaroslava Hřebíka nevypadl.

Ještě výraznější úspěch dosáhl Roman Haša, který byl nominován do České reprezentace pro elitní fázi kvalifikační skupiny pro postup na ME do 17 let, která se odehrála na jižní Moravě. Roman odehrál dvě utkání s Gruzií i rozhodující duel s Nizozemskem, ve kterém dokonce přihrával na postupovou branku. Měl tak významný podíl na postupu české reprezentace na finálový turnaj, který se uskuteční v květnu v Lichtenštejnsku. Povzbudit svého spoluhráče jel na klíčový duel s Nizozemskem do Břeclavi celý autobus šestnáctiletých fotbalistů 1.FC Slovácko. „Pro kluky to bylo jednak zpestření a jednak velká zkušenost. Byla to pro ně i velká motivace. Viděli Romana, který je jen o rok starší než oni a viděli na vlastní oči, že i ze Slovácka se dá nahlédnout do velkého fotbalu. Mají to jen ve svých rukou a záleží, jak se své šance každý chytí,“ popisoval dojmy z návštěvy kvalifikačního utkání trenér šestnáctky Miroslav Hlahůlek,

„Byl to pro nás zážitek. Viděli jsme dobrý fotbal a samozřejmě jsme byli zvědaví na Romana. Myslím, že nezklamal a zahrál dobře. Hned na druhý den jsem mu k postupu na Evropu pogratuloval. Je to pro nás i povzbuzení. Každý, kdo fotbal hrajeme, bychom si rádi jednou reprezentační dres oblékli,“ hodnotil účast na úterním duelu jeden z hráčů šestnáctky David Zetka.

Vedle osmnáctky a sedmnáctky měla soustředění také reprezentační šestnáctka. Na soustředění dostal pozvánku další hráč akademie Dan Vojtíšek, který se však kvůli zranění musel z reprezentačního srazu omluvit.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Dorost zvítězil na Spartě včera, 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Juniorka remizovala s Otrokovicemi včera, 13:43
Juniorka remizovala s Otrokovicemi

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek včera, 10:13
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let včera, 08:58
Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let

Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy sobota, 14. 9. 2019 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace