Havlík: byla to obrovská zkušenost

úterý, 08.09.2020 19:40
Havlík měl na noze vyrovnání, ale jeho standardka mířila jen do tyče (Foto: Pavel Mazáč - iSport.cz)
havlik080920.jpg

Marek Havlík ve včerejším zápase Ligy národů proti Skotsku nastoupil poprvé za seniorskou reprezentaci a trenér Holoubek ho hned postavil do základní sestavy. I když český tým byl narychlo poskládaný, tak ostudu rozhodně neudělal. Naopak se silnými Skoty se srdnatě bil a Marek Havlík patřil na hřišti k nejlepším hráčům... 

„Byl to první zápas za reprezentační A-tým a možná i poslední, i když nikdy neříkej nikdy, ale nervozita tam na začátku byla, ale spadlo to rychle. Myslím, že jsme podali slušný výkon a Skotsko se do posledních minut bálo o výsledek. Prohra nás samozřejmě mrzí, měli jsme na to urvat alespoň remízu,“ říká Havlík, kterého nominace překvapila.  

„Překvapený jsem byl hodně, protože jsem to vůbec nečekal. Zjišťoval jsem, jaké jsou vlastně opatření, manželka je těhotná, a tak se mi honilo hlavou, abych domů náhodou nepřinesl koronavirus, ale bylo to nastavené opravu precizně. Byl jsem sám na pokoji, s nikým se spoluhráčů jsem se nepotkal ani při samotném testu na COVID a do výsledků nám personál hotelu nechával jídlo pouze před pokojem, takže prevence a opatření byly na nejvyšší možné úrovni,“ popisuje Havlík. Narychlo poskládaný tým nebyl nakonec pro Skoty žádné snadné sousto.

„Je pravda, že od nás nikdo nic moc nečekal a i pro Skotsko jsme byli nečitelní. Na druhou stranu jsme spolu hráli poprvé a vlastně se to herně ladilo až při samotném zápase. Měli jsme tam šance, které jsme bohužel nedokázali přetavit v branky. Každopádně si myslím, že jsme Skoty překvapili, že nečekali, že je můžeme tak potrápit,“ pokračuje Havlík, který měl na noze vyrovnání, ale jeho přímý volný kop nakonec skončil pouze na tyči. 

„Bylo to z blízky a zeď byla vysoká. Chtěl jsem to tlačit hodně k tyči a asi jsem to přehnal. Možná někdo z A-týmu by to dal... Každopádně zkušenost je to obrovská, přeci jenom to bylo reprezentační utkání a nastoupil jsem do soutěžního utkání třeba proti hráčům, kteří hrají Premier League,“ uzavírá Havlík.

Foto: Pavel Mazáč - iSport.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 08.10.2020 10:36
> všechna videa
FANSHOP
Otvírák

Otvírák
40 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo pátek, 16.10.2020 12:28
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo

LFA přerušila FORTUNA:LIGU úterý, 13.10.2020 16:30
LFA přerušila FORTUNA:LIGU

U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko úterý, 13.10.2020 11:21
U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko

U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích neděle, 11.10.2020 22:40
U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích

U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží neděle, 11.10.2020 22:17
U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace