Havlík: byla to obrovská zkušenost

úterý, 08.09.2020 19:40
Havlík měl na noze vyrovnání, ale jeho standardka mířila jen do tyče (Foto: Pavel Mazáč - iSport.cz)
havlik080920.jpg

Marek Havlík ve včerejším zápase Ligy národů proti Skotsku nastoupil poprvé za seniorskou reprezentaci a trenér Holoubek ho hned postavil do základní sestavy. I když český tým byl narychlo poskládaný, tak ostudu rozhodně neudělal. Naopak se silnými Skoty se srdnatě bil a Marek Havlík patřil na hřišti k nejlepším hráčům... 

„Byl to první zápas za reprezentační A-tým a možná i poslední, i když nikdy neříkej nikdy, ale nervozita tam na začátku byla, ale spadlo to rychle. Myslím, že jsme podali slušný výkon a Skotsko se do posledních minut bálo o výsledek. Prohra nás samozřejmě mrzí, měli jsme na to urvat alespoň remízu,“ říká Havlík, kterého nominace překvapila.  

„Překvapený jsem byl hodně, protože jsem to vůbec nečekal. Zjišťoval jsem, jaké jsou vlastně opatření, manželka je těhotná, a tak se mi honilo hlavou, abych domů náhodou nepřinesl koronavirus, ale bylo to nastavené opravu precizně. Byl jsem sám na pokoji, s nikým se spoluhráčů jsem se nepotkal ani při samotném testu na COVID a do výsledků nám personál hotelu nechával jídlo pouze před pokojem, takže prevence a opatření byly na nejvyšší možné úrovni,“ popisuje Havlík. Narychlo poskládaný tým nebyl nakonec pro Skoty žádné snadné sousto.

„Je pravda, že od nás nikdo nic moc nečekal a i pro Skotsko jsme byli nečitelní. Na druhou stranu jsme spolu hráli poprvé a vlastně se to herně ladilo až při samotném zápase. Měli jsme tam šance, které jsme bohužel nedokázali přetavit v branky. Každopádně si myslím, že jsme Skoty překvapili, že nečekali, že je můžeme tak potrápit,“ pokračuje Havlík, který měl na noze vyrovnání, ale jeho přímý volný kop nakonec skončil pouze na tyči. 

„Bylo to z blízky a zeď byla vysoká. Chtěl jsem to tlačit hodně k tyči a asi jsem to přehnal. Možná někdo z A-týmu by to dal... Každopádně zkušenost je to obrovská, přeci jenom to bylo reprezentační utkání a nastoupil jsem do soutěžního utkání třeba proti hráčům, kteří hrají Premier League,“ uzavírá Havlík.

Foto: Pavel Mazáč - iSport.cz


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 17 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Liga žen dostala zelenou před 13 hodinami
Liga žen dostala zelenou

Kliment: Jsme tady jedna velká parta před 14 hodinami
Kliment: Jsme tady jedna velká parta

VIDEO: Tiskovka po zápase s Bohemians včera, 20:53
VIDEO: Tiskovka po zápase s Bohemians

Slovácko loupilo v Ďolíčku včera, 17:45
Slovácko loupilo v Ďolíčku

Jurečka: Trenér nás drží nohama na zemi pátek, 22.01.2021 06:55
Jurečka: Trenér nás drží nohama na zemi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace