Hodnocení po polovině soutěže

pátek, 2. 12. 2016 10:59
Hodnocení po polovině soutěže
krejci011615.jpg

I když Slovácko čeká v roce 2016 ještě jedno ligové kolo, tak zápasem v Liberci se naplnila polovina ligové soutěže. Proto jsme ředitele klubu Vladimíra Krejčího požádali o její hodnocení. 

„Hodnocení uplynulého období podzim 2016 je potřeba vidět v kontextu ukončení éry Libora Doška na Slovácku a tím i hledání nové herní tváře týmu. Bylo evidentní, že mužstvo bude muset najít způsob jak tuto výraznou osobnost nahradit jak personálně, tak herně. Mužstvo pod vedením nového trenéra Stanislava Levého vstupovalo do sezóny s cílem navázat na výkony a umístění minulých období  a připravit mužstvo na další rozvoj. Utkání v v Liberci ukončilo pro náš tým  první polovinu soutěže. O víkendu bude předehráno ještě 16. kolo, což pro naše mužstvo znamená  v neděli 4.12.2016 ve 13:30 hod odehrát utkání na Dukle Praha. Po velmi dobrém výkonu a divoké vsuvce hlavního arbitra jsme si odvezli z Liberce jeden bod. To v konečném účtování podzimní části soutěže je celkem 15 bodů (o dva méně než v loňské sezóně za stejné období) a  v tabulce se s Libercem dělíme o 12. a 13. místo. Přestože celosezonním cílem je udržet postavení ve středu tabulky lze říci, že ke splnění cíle po skončení podzimu  nám min. 2  body chybějí (možná ty z Liberce). Tolik z pohledu bodů a umístění. Myslím si ale, že stanovený cíl pro celou sezónu je v silách našeho týmu splnit,“ říká Krejčí, který je přesvědčen, že ve vyrovnané soutěži může být mužstvo Slovácka konkurence schopné pro každého.

„Bohužel začátek soutěže nám vlivem dlouhodobého zranění Francise Koného nevycházel zcela podle představ. Hledání alternativy na tento důležitý post bylo jistě jednou z příčin slabší produktivity. V tomto období prokázal Tomáš Zajíc, že i do budoucna může být v této roli platným hráčem. Dále pak přehršel žlutých karet a drobných zranění nám neumožnilo dlouhodobě stabilizovat sestavu, tak jak bychom si představovali. Naopak v situaci, kdy nás tyto neduhy přestaly trápit a situace se stabilizovala (Rada, Košut, Šumulikoski, Kone aj…) mužstvo ukázalo, že může být konkurentem pro každého. Letošní liga je oproti minulým ročníkům velmi vyrovnaná a tak jedno vítězství či prohra může obrátit umístění o hodně míst. K těm nepovedeným utkáním, která byla poznamenána výše uvedenými skutečnostmi bylo například utkání v Brně a Mladé Boleslavi. Ke smolným utkáním lze přičíst i domácí utkání se Zlínem, kde i přesto, že jsme byli v převážné části utkání lepším týmem, neproměněná penalta v závěru utkání a následný brejk soupeře, který skončil brankou, jsme prohráli. Hra na soupeřových hřištích nám díky vítězství v Příbrami, Karviné a remízám v Jablonci a posledně v Liberci dělala radost. V domácím prostředí jsme jako jedni z mála dokázali sebrat body mistrovské Plzni , která  až brankou v závěru utkání vyrovnala. Některá utkání však výsledkově nedopadla podle očekávání (Jihlava , Hradec Králové ), zde má náš tým  jistě rezervy. Nicméně  mužstvo se postupně zlepšuje a je nutné vždy brát i ohled na kvalitu soupeřů,“ pokračuje ředitel Slovácka, kterému dělají radost mladí hráči.

„Pozitivem této půlsezóny může být i to, že naši mladí hráči se stali nejenom plnohodnotnou součástí týmu (Havlík, Šimko, Civič, Chvátal…), ale jsou pravidelnými členy reprezentačních mužstev svých zemí. Závěrem lze říci, že se změnami po uplynulé sezóně  se mužstvo slušně vyrovnalo. Příchodem nového trenéra, po uzdravení Francise Koného a stabilizaci sestavy se  postupně daří najít svoji herní tvář, mužstvo  má charakter a pracovitost. To vše je základním předpokladem pro úspěchy v příštím období. Jarní část soutěže začíná již tento víkend 16. kolem pro nás na Dukle Praha a její výsledek napoví zda stanovené cíle bude reálné naplnit,“ dodává Vladimír Krejčí.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Slovácko remizovalo na Dukle 0:0 sobota, 18. 5. 2019 19:16
Slovácko remizovalo na Dukle 0:0

Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou sobota, 18. 5. 2019 09:15
Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou

Ohlasy po zápase s Opavou středa, 15. 5. 2019 14:42
Ohlasy po zápase s Opavou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace