Hodnocení po polovině soutěže

pátek, 02.12.2016 10:59
Hodnocení po polovině soutěže
krejci011615.jpg

I když Slovácko čeká v roce 2016 ještě jedno ligové kolo, tak zápasem v Liberci se naplnila polovina ligové soutěže. Proto jsme ředitele klubu Vladimíra Krejčího požádali o její hodnocení. 

„Hodnocení uplynulého období podzim 2016 je potřeba vidět v kontextu ukončení éry Libora Doška na Slovácku a tím i hledání nové herní tváře týmu. Bylo evidentní, že mužstvo bude muset najít způsob jak tuto výraznou osobnost nahradit jak personálně, tak herně. Mužstvo pod vedením nového trenéra Stanislava Levého vstupovalo do sezóny s cílem navázat na výkony a umístění minulých období  a připravit mužstvo na další rozvoj. Utkání v v Liberci ukončilo pro náš tým  první polovinu soutěže. O víkendu bude předehráno ještě 16. kolo, což pro naše mužstvo znamená  v neděli 4.12.2016 ve 13:30 hod odehrát utkání na Dukle Praha. Po velmi dobrém výkonu a divoké vsuvce hlavního arbitra jsme si odvezli z Liberce jeden bod. To v konečném účtování podzimní části soutěže je celkem 15 bodů (o dva méně než v loňské sezóně za stejné období) a  v tabulce se s Libercem dělíme o 12. a 13. místo. Přestože celosezonním cílem je udržet postavení ve středu tabulky lze říci, že ke splnění cíle po skončení podzimu  nám min. 2  body chybějí (možná ty z Liberce). Tolik z pohledu bodů a umístění. Myslím si ale, že stanovený cíl pro celou sezónu je v silách našeho týmu splnit,“ říká Krejčí, který je přesvědčen, že ve vyrovnané soutěži může být mužstvo Slovácka konkurence schopné pro každého.

„Bohužel začátek soutěže nám vlivem dlouhodobého zranění Francise Koného nevycházel zcela podle představ. Hledání alternativy na tento důležitý post bylo jistě jednou z příčin slabší produktivity. V tomto období prokázal Tomáš Zajíc, že i do budoucna může být v této roli platným hráčem. Dále pak přehršel žlutých karet a drobných zranění nám neumožnilo dlouhodobě stabilizovat sestavu, tak jak bychom si představovali. Naopak v situaci, kdy nás tyto neduhy přestaly trápit a situace se stabilizovala (Rada, Košut, Šumulikoski, Kone aj…) mužstvo ukázalo, že může být konkurentem pro každého. Letošní liga je oproti minulým ročníkům velmi vyrovnaná a tak jedno vítězství či prohra může obrátit umístění o hodně míst. K těm nepovedeným utkáním, která byla poznamenána výše uvedenými skutečnostmi bylo například utkání v Brně a Mladé Boleslavi. Ke smolným utkáním lze přičíst i domácí utkání se Zlínem, kde i přesto, že jsme byli v převážné části utkání lepším týmem, neproměněná penalta v závěru utkání a následný brejk soupeře, který skončil brankou, jsme prohráli. Hra na soupeřových hřištích nám díky vítězství v Příbrami, Karviné a remízám v Jablonci a posledně v Liberci dělala radost. V domácím prostředí jsme jako jedni z mála dokázali sebrat body mistrovské Plzni , která  až brankou v závěru utkání vyrovnala. Některá utkání však výsledkově nedopadla podle očekávání (Jihlava , Hradec Králové ), zde má náš tým  jistě rezervy. Nicméně  mužstvo se postupně zlepšuje a je nutné vždy brát i ohled na kvalitu soupeřů,“ pokračuje ředitel Slovácka, kterému dělají radost mladí hráči.

„Pozitivem této půlsezóny může být i to, že naši mladí hráči se stali nejenom plnohodnotnou součástí týmu (Havlík, Šimko, Civič, Chvátal…), ale jsou pravidelnými členy reprezentačních mužstev svých zemí. Závěrem lze říci, že se změnami po uplynulé sezóně  se mužstvo slušně vyrovnalo. Příchodem nového trenéra, po uzdravení Francise Koného a stabilizaci sestavy se  postupně daří najít svoji herní tvář, mužstvo  má charakter a pracovitost. To vše je základním předpokladem pro úspěchy v příštím období. Jarní část soutěže začíná již tento víkend 16. kolem pro nás na Dukle Praha a její výsledek napoví zda stanovené cíle bude reálné naplnit,“ dodává Vladimír Krejčí.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 19:50
> všechna videa
FANSHOP
Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků včera, 11:40
Utkání se Sigmou bohužel bez fanoušků

VIDEO: Magazín před Olomoucí sobota, 23.05.2020 09:03
VIDEO: Magazín před Olomoucí

Novinky PUMA ve Fanshopu čtvrtek, 21.05.2020 14:00
Novinky PUMA ve Fanshopu

Michal Kadlec vyhlíží restart ligy čtvrtek, 21.05.2020 10:00
Michal Kadlec vyhlíží restart ligy

VIDEO: Ohlasy po zápase s Třincem středa, 20.05.2020 07:00
VIDEO: Ohlasy po zápase s Třincem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace