Hološko: V kabině je perfektní parta

středa, 20.03.2019 10:04
Hološko: V kabině je perfektní parta
holosko200319.jpg

Byl to příchod na poslední chvíli. Těsně před zápasem s Mladou Boleslaví se podařilo přivést zkušeného útočníka. Filip Hološko přišel jako volný hráč ze Slovanu Bratislava a nakonec usedl i na lavičku aby v samotném závěru nastoupil.

„Tak rychle jsem to v kariéře snad ještě asi nezažil. Ještě půlhodiny před zápasem s Boleslaví jsem se blížil ke stadionu s kamarádem v roli diváka, protože přestup nebyl dotažený. Pak mi volal pan Šumulikoski, kde jsem, že mám jít na lavičku. Přiletěl jsem do kabiny, převlékl se a bez pořádné rozcvičky šel na lavičku. Navíc jsem měl v nohou těžký dopolední trénink. S trenérem jsem byl ale domluvený, že nějakých deset minut vydržím,“ vzpomíná Hološko.

Co tvůj příchod na Slovácko tak zdramatizovalo?
Nevím. Tady už byl přestup vyřízený v pátek ve dvanáct hodin. Slováci ale měli nějakou poradu v Popradu a vypadalo to, že se formality mezi českým a slovenským svazem nepodaří stihnout. V kabině jsem si dělal legraci, že na Slovensku se asi v pátek nepracuje.  Nakonec se přestup odklepl hodinu před zápasem.

Proč sis vybral právě Slovácko?
Přišla tahle nabídka. Sice jsem měl i nějaké ze Slovenska, ale česká liga je kvalitnější. Chtěl jsem se vrátit, před třinácti lety jsem hrál v Liberci. Manželku s dětmi mám v Bratislavě, z Hradiště je to kousek, tak i proto ta volba. Je to zatím do konce ligy. Co bude dál, uvidíme.

Sháněl sis o Slovácku před svým rozhodnutím nějaké informace?
Z působení v istanbulských klubech se znám s Míšou Kadlecem, a tak jsme si volali. Popsal mi klub jako rodinný, fungující klub s fajn partou a to se mi líbilo. Navíc jsem rodák z Piešťan, kde mám rodiče, a rodinu mám v Bratislavě, takže se dá bez větších potíží i v týdnu sem tam dojíždět.

Hned v prvním zápase s Boleslaví jsi přišel na hřiště na posledních deset minut a mohl ses stát králem utkání. Na noze jsi měl druhý gól. 
Ta šance mě mrzí. Míč mi ale vyskočil na hruď a já si jej musel posunout na levou nohu. Pravou jsem se neměl jak položit do rány. Obránci stačili mezeru do sítě uzavřít a já to už nepropálil.

V posledních třech zápasech si Slovácko připsalo tři remízy, jak výsledky hodnotíš?
Myslím, že jsme ze zápasů mohli vytěžit víc. S Boleslaví jsem měl na noze vítězný gól já a v zápase s Jabloncem měl zase stoprocentní šanci Juroška. V obou domácích zápasech jsme mohli vyhrát. 

Při příchodu jsi říkal, že v kabině je perfektní parta, kterou jsi ve Slovanu třeba nezažil. Platí to i po více jak dvou týdnech, co jsi na Slovácku?
Beze zbytku. Parta mě skutečně přijala a mohu zase jen potvrdit, že ve srovnání se Slovanem je tady úplně jiné klima. Tam bylo hrozně moc cizinců a téměř se nemluvilo slovensky. Tady převládají Češi a jsme tady i dva Slováci. Ten můj první pocit se jen potvrdil.

Máš za sebou i řadu kabin v zahraničních klubech. O těch se traduje, že tam na rozdíl od českých kabin moc legrácek, včetně kanadských žertíků, není. Už sis prošel nějakým přijímacím žertíkem u nás? 
Zatím se mně nestalo nic, možná mě to ale teprve čeká a kluci mě nechávají schválně ukolébat. (smích) Já jsem ale pro každou srandu. Jinak v zahraničí to není zase tak, jak se vždycky vykládá. Je pravdou, že v Istanbulu moc srandiček nebylo, ale pamatuji si jednu příhodu ze Sydney. Na trénink jsem přišel v takové australské košili, která měla zapínání jako kuchařský kabátek. Po tréninku mi ji vyvěsili ke stropu a smáli se mi, že jsem kuchař. Tak jsem si zanedlouho po tréninku půjčil od našeho kuchaře, který nám dělával obědy, kuchařskou uniformu i se zástěrou a čepicí, do ruky jsem si vzal vařechu a přivítal jsem u oběda celý mančaft tak, jak nám to pravidelně říkával kuchař. Vysvětloval jsem jim, co jsem pro ně navařil. Všichni jsme se nasmáli. (směje se)

Českou kabinu jsi zažil před lety v Liberci. Tam žádné srandičky nebyly? Zažil jsi tam fotbalové bardy... 
To je pravda. Byl tam tehdy Honza Nezmar, Jirka Štajner, David Langer, Venca Koloušek. Vzpomínám, že ten toho tehdy napovídal nejvíc a byl také strůjcem většiny srandiček... Já byl ale mladičký, osmnáctiletý kluk, takže jsem byl spíš zalezlý v rohu kabiny a spíš jsem čekal, co se mnou staří bardi vyvedou.

Co fotbalová adaptace na Slovácko? Už máš zažitý herní styl?
Už při prvním tréninku jsem mluvil s trenérem, co ode mě bude očekávat. Mluvili jsme o hrotovém nebo podhrotovém útočníkovi. Vysvětloval mi útočnou i obrannou fázi. I z tréninků lze vypozorovat rukopis týmu... Jsem už ve věku a mám snad dost zkušeností, abych se adaptoval do herního stylu rychle, a stačí mi k tomu pohovor s trenérem. Vždyť profesionální fotbal hraji od svých osmnácti let. Určitě mi ale každý trénink pomáhá víc a víc.


Článek je přiřazen k hráči: Filip Hološko.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Baby čepička Slovácko růžová

Baby čepička Slovácko růžová
290 Kč

Šála elegant

Šála elegant
390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 7 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 7 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace