Hološko: V kabině je perfektní parta

středa, 20.03.2019 10:04
Hološko: V kabině je perfektní parta
holosko200319.jpg

Byl to příchod na poslední chvíli. Těsně před zápasem s Mladou Boleslaví se podařilo přivést zkušeného útočníka. Filip Hološko přišel jako volný hráč ze Slovanu Bratislava a nakonec usedl i na lavičku aby v samotném závěru nastoupil.

„Tak rychle jsem to v kariéře snad ještě asi nezažil. Ještě půlhodiny před zápasem s Boleslaví jsem se blížil ke stadionu s kamarádem v roli diváka, protože přestup nebyl dotažený. Pak mi volal pan Šumulikoski, kde jsem, že mám jít na lavičku. Přiletěl jsem do kabiny, převlékl se a bez pořádné rozcvičky šel na lavičku. Navíc jsem měl v nohou těžký dopolední trénink. S trenérem jsem byl ale domluvený, že nějakých deset minut vydržím,“ vzpomíná Hološko.

Co tvůj příchod na Slovácko tak zdramatizovalo?
Nevím. Tady už byl přestup vyřízený v pátek ve dvanáct hodin. Slováci ale měli nějakou poradu v Popradu a vypadalo to, že se formality mezi českým a slovenským svazem nepodaří stihnout. V kabině jsem si dělal legraci, že na Slovensku se asi v pátek nepracuje.  Nakonec se přestup odklepl hodinu před zápasem.

Proč sis vybral právě Slovácko?
Přišla tahle nabídka. Sice jsem měl i nějaké ze Slovenska, ale česká liga je kvalitnější. Chtěl jsem se vrátit, před třinácti lety jsem hrál v Liberci. Manželku s dětmi mám v Bratislavě, z Hradiště je to kousek, tak i proto ta volba. Je to zatím do konce ligy. Co bude dál, uvidíme.

Sháněl sis o Slovácku před svým rozhodnutím nějaké informace?
Z působení v istanbulských klubech se znám s Míšou Kadlecem, a tak jsme si volali. Popsal mi klub jako rodinný, fungující klub s fajn partou a to se mi líbilo. Navíc jsem rodák z Piešťan, kde mám rodiče, a rodinu mám v Bratislavě, takže se dá bez větších potíží i v týdnu sem tam dojíždět.

Hned v prvním zápase s Boleslaví jsi přišel na hřiště na posledních deset minut a mohl ses stát králem utkání. Na noze jsi měl druhý gól. 
Ta šance mě mrzí. Míč mi ale vyskočil na hruď a já si jej musel posunout na levou nohu. Pravou jsem se neměl jak položit do rány. Obránci stačili mezeru do sítě uzavřít a já to už nepropálil.

V posledních třech zápasech si Slovácko připsalo tři remízy, jak výsledky hodnotíš?
Myslím, že jsme ze zápasů mohli vytěžit víc. S Boleslaví jsem měl na noze vítězný gól já a v zápase s Jabloncem měl zase stoprocentní šanci Juroška. V obou domácích zápasech jsme mohli vyhrát. 

Při příchodu jsi říkal, že v kabině je perfektní parta, kterou jsi ve Slovanu třeba nezažil. Platí to i po více jak dvou týdnech, co jsi na Slovácku?
Beze zbytku. Parta mě skutečně přijala a mohu zase jen potvrdit, že ve srovnání se Slovanem je tady úplně jiné klima. Tam bylo hrozně moc cizinců a téměř se nemluvilo slovensky. Tady převládají Češi a jsme tady i dva Slováci. Ten můj první pocit se jen potvrdil.

Máš za sebou i řadu kabin v zahraničních klubech. O těch se traduje, že tam na rozdíl od českých kabin moc legrácek, včetně kanadských žertíků, není. Už sis prošel nějakým přijímacím žertíkem u nás? 
Zatím se mně nestalo nic, možná mě to ale teprve čeká a kluci mě nechávají schválně ukolébat. (smích) Já jsem ale pro každou srandu. Jinak v zahraničí to není zase tak, jak se vždycky vykládá. Je pravdou, že v Istanbulu moc srandiček nebylo, ale pamatuji si jednu příhodu ze Sydney. Na trénink jsem přišel v takové australské košili, která měla zapínání jako kuchařský kabátek. Po tréninku mi ji vyvěsili ke stropu a smáli se mi, že jsem kuchař. Tak jsem si zanedlouho po tréninku půjčil od našeho kuchaře, který nám dělával obědy, kuchařskou uniformu i se zástěrou a čepicí, do ruky jsem si vzal vařechu a přivítal jsem u oběda celý mančaft tak, jak nám to pravidelně říkával kuchař. Vysvětloval jsem jim, co jsem pro ně navařil. Všichni jsme se nasmáli. (směje se)

Českou kabinu jsi zažil před lety v Liberci. Tam žádné srandičky nebyly? Zažil jsi tam fotbalové bardy... 
To je pravda. Byl tam tehdy Honza Nezmar, Jirka Štajner, David Langer, Venca Koloušek. Vzpomínám, že ten toho tehdy napovídal nejvíc a byl také strůjcem většiny srandiček... Já byl ale mladičký, osmnáctiletý kluk, takže jsem byl spíš zalezlý v rohu kabiny a spíš jsem čekal, co se mnou staří bardi vyvedou.

Co fotbalová adaptace na Slovácko? Už máš zažitý herní styl?
Už při prvním tréninku jsem mluvil s trenérem, co ode mě bude očekávat. Mluvili jsme o hrotovém nebo podhrotovém útočníkovi. Vysvětloval mi útočnou i obrannou fázi. I z tréninků lze vypozorovat rukopis týmu... Jsem už ve věku a mám snad dost zkušeností, abych se adaptoval do herního stylu rychle, a stačí mi k tomu pohovor s trenérem. Vždyť profesionální fotbal hraji od svých osmnácti let. Určitě mi ale každý trénink pomáhá víc a víc.


Článek je přiřazen k hráči: Filip Hološko.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 3 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Držák na dudlík Slovácko

Držák na dudlík Slovácko
450 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Kšiltovka Slovácko navy pánská

Kšiltovka Slovácko navy pánská
350 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko zvítězilo nad Brnem před 5 hodinami
Slovácko zvítězilo nad Brnem

Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem před 13 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem

Jan Kliment: Brnu máme co vracet včera, 09:30
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace