Host sobotního utkání - Vladimír Michal

sobota, 15. 12. 2018 12:14
Host sobotního utkání - Vladimír Michal
michal040113.jpg

Slovácko má před sebou poslední zápas roku 2018. Soupeřem mu bude pražská Dukla, která zůstává hodně dlužna svým tradicím. Jedenáct mistrovských titulů pamatuje společný stát Čechů a Slováků, stejně jako účast v závěrečných kolech evropských pohárů. Tehdy šlo však o jinou Duklu.

Dříve narození fotbaloví fanoušci mají ještě v paměti, dobu, kdy nejlepší fotbalové talenty Československa, včetně Pavla Nedvěda, mířily na pražskou Julisku, kde po dva roky plnily vojenskou povinnost a přitom fotbalově rostly. „Dva roky daly mladým klukům hodně zkušeností. A nejen fotbalových,“ vzpomíná host sobotního utkání Vladimír Michal, který absolvoval v osmdesátých letech dva roky v Dukle Písek.

„Hráli jsme sice divizi, třetí ligu, ale setkávali jsme se poprvé s dospělým fotbalem a silnými celky jižních Čech. Navíc v kolektivu, kde jsme byli všichni mladí a i mimo hřiště museli plnit řadu dalších povinností. Prostě fotbalová vojna nás „zocelila“. Dva roky byla asi zbytečně dlouhá doba, ale rok by i těm největším talentům prospěl.  Při setkáních s trenéry často narážíme na to, že právě taková zkušenost dnešním mladým fotbalistům chybí. Juniorky, které hrají jen mezi sebou, zkušenost s dospělým fotbalem nemohou nahradit. Konfrontace mladého týmu s vyzrálým, zkušeným mužstvem prostě chybí,“ říká přesvědčivě pětapadesátiletý Michal, který je v současnosti šéftrenérem mládeže v třetiligovém Hodoníně a stál také u zrodu Fotbalové akademie 1.FC Slovácko.  

Vedle bohaté trenérské kariéry má za sebou Michal i více jak 220 ligových zápasů, z nichž malou část odehrál i v dresu předchůdce dnešního 1. FC Slovácko tehdejší Slovácké Slávie Uherské Hradiště. „Slovácko sleduji neustále. Jeho hra se mi libí a mužstvo má kvalitu. Viděl jsem jej naposledy v Olomouci, kde mu zápas sice moc nevyšel. V jiných zápasech se však kvalita projevovala, přestože jsou v kádru mladí hráči. Určitě má celý tým budoucnost a nepatří do spodních pater tabulky, kde se hraje o záchranu. Myslím, že příchodem trenéra Svědíka se celý tým zvedne a půjde v tabulce nahoru,“ věří slováckým barvám Vladimír Michal.

Na druhou stranu nepodceňuje ani sobotního soupeře Slovácka. „Líbí se mi i hra Dukly. Hraje běhavý, konstruktivní fotbal. V týmu mají také řadu šikovných fotbalistů, navíc se jim podařilo přivést zkušeného Ďuricu do obrany. Problémem Dukly je absence fanouškovského zázemí. Před prázdnými tribunami se doma prostě špatně hraje. Přesto si nemyslím, že by Dukla měla být aspirantem sestupu a myslím si, že se ze dna tabulky dostane,“ neláme hůl nad celkem z Julisky, který je po osmnácti kolech v tabulce poslední, Vladimír Michal. 

Slovácko čeká každopádně na závěr kalendářního roku velmi důležitý zápas o tři veledůležité body. Výkop má v sobotu 15. prosince v 15.00 hodin a půl hodiny před výkopem bude hostem mikrofonu na stadionu bývalý hráč Slovácké Slávie Uherské Hradiště a mládežnický trenér 1. FC SYNOT i 1.FC Slovácko Vladimír Michal.   


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 20. 5. 2019 19:34
> všechna videa
FANSHOP
Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím včera, 10:50
Zajíc: Chceme se rozloučit vítězstvím

Víkendové výsledky mládežnických celků úterý, 21. 5. 2019 11:25
Víkendové výsledky mládežnických celků

Juniorka porazila Mladou Boleslav pondělí, 20. 5. 2019 18:28
Juniorka porazila Mladou Boleslav

Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon neděle, 19. 5. 2019 09:13
Jan Navrátil: Podali jsme špatný výkon

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle sobota, 18. 5. 2019 20:29
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace