Host sobotního utkání - Vladimír Michal

sobota, 15.12.2018 12:14
Host sobotního utkání - Vladimír Michal
michal040113.jpg

Slovácko má před sebou poslední zápas roku 2018. Soupeřem mu bude pražská Dukla, která zůstává hodně dlužna svým tradicím. Jedenáct mistrovských titulů pamatuje společný stát Čechů a Slováků, stejně jako účast v závěrečných kolech evropských pohárů. Tehdy šlo však o jinou Duklu.

Dříve narození fotbaloví fanoušci mají ještě v paměti, dobu, kdy nejlepší fotbalové talenty Československa, včetně Pavla Nedvěda, mířily na pražskou Julisku, kde po dva roky plnily vojenskou povinnost a přitom fotbalově rostly. „Dva roky daly mladým klukům hodně zkušeností. A nejen fotbalových,“ vzpomíná host sobotního utkání Vladimír Michal, který absolvoval v osmdesátých letech dva roky v Dukle Písek.

„Hráli jsme sice divizi, třetí ligu, ale setkávali jsme se poprvé s dospělým fotbalem a silnými celky jižních Čech. Navíc v kolektivu, kde jsme byli všichni mladí a i mimo hřiště museli plnit řadu dalších povinností. Prostě fotbalová vojna nás „zocelila“. Dva roky byla asi zbytečně dlouhá doba, ale rok by i těm největším talentům prospěl.  Při setkáních s trenéry často narážíme na to, že právě taková zkušenost dnešním mladým fotbalistům chybí. Juniorky, které hrají jen mezi sebou, zkušenost s dospělým fotbalem nemohou nahradit. Konfrontace mladého týmu s vyzrálým, zkušeným mužstvem prostě chybí,“ říká přesvědčivě pětapadesátiletý Michal, který je v současnosti šéftrenérem mládeže v třetiligovém Hodoníně a stál také u zrodu Fotbalové akademie 1.FC Slovácko.  

Vedle bohaté trenérské kariéry má za sebou Michal i více jak 220 ligových zápasů, z nichž malou část odehrál i v dresu předchůdce dnešního 1. FC Slovácko tehdejší Slovácké Slávie Uherské Hradiště. „Slovácko sleduji neustále. Jeho hra se mi libí a mužstvo má kvalitu. Viděl jsem jej naposledy v Olomouci, kde mu zápas sice moc nevyšel. V jiných zápasech se však kvalita projevovala, přestože jsou v kádru mladí hráči. Určitě má celý tým budoucnost a nepatří do spodních pater tabulky, kde se hraje o záchranu. Myslím, že příchodem trenéra Svědíka se celý tým zvedne a půjde v tabulce nahoru,“ věří slováckým barvám Vladimír Michal.

Na druhou stranu nepodceňuje ani sobotního soupeře Slovácka. „Líbí se mi i hra Dukly. Hraje běhavý, konstruktivní fotbal. V týmu mají také řadu šikovných fotbalistů, navíc se jim podařilo přivést zkušeného Ďuricu do obrany. Problémem Dukly je absence fanouškovského zázemí. Před prázdnými tribunami se doma prostě špatně hraje. Přesto si nemyslím, že by Dukla měla být aspirantem sestupu a myslím si, že se ze dna tabulky dostane,“ neláme hůl nad celkem z Julisky, který je po osmnácti kolech v tabulce poslední, Vladimír Michal. 

Slovácko čeká každopádně na závěr kalendářního roku velmi důležitý zápas o tři veledůležité body. Výkop má v sobotu 15. prosince v 15.00 hodin a půl hodiny před výkopem bude hostem mikrofonu na stadionu bývalý hráč Slovácké Slávie Uherské Hradiště a mládežnický trenér 1. FC SYNOT i 1.FC Slovácko Vladimír Michal.   


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
http://vstupenky.fcslovacko.cz/fcslovacko/general/list?mrsid
TVSlovácko
před 6 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Batoh světle modrý

Batoh světle modrý
450 Kč

Klíčenka Slovácko hnědá kůže

Klíčenka Slovácko hnědá kůže
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Martin Svědík před zápasem v Boleslavi včera, 08:45
Martin Svědík před zápasem v Boleslavi

Michal Šmarda uvolněn do Sparty Praha úterý, 18.02.2020 09:30
Michal Šmarda uvolněn do Sparty Praha

VIDEO: Ohlasy po zápase s Baníkem pondělí, 17.02.2020 08:54
VIDEO: Ohlasy po zápase s Baníkem

VIDEO: Tiskovka po zápase s Baníkem sobota, 15.02.2020 18:54
VIDEO: Tiskovka po zápase s Baníkem

Slovácko podlehlo Baníku 0:1 sobota, 15.02.2020 17:05
Slovácko podlehlo Baníku 0:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace