Hráči v repre pauze pracovali na kondici

pondělí, 25.03.2019 19:34
Hráči v repre pauze pracovali na kondici
miksicek250319.jpg

I když v minulém týdnu probíhala reprezentační přestávka, tak ligový tým Slovácka hltal ještě intenzivnější porci tréninkových dávek. Navíc hráči pod dohledem kondičního trenéra Miroslava Mikšíčka absolvovali kondiční testy na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

„Hráči v minulém týdnu absolvovali intenzivnější tréninky, měli jsme tam víc posilovny a v pátek jsme týden zakončili modelovou hrou. I když hráči dostali o víkendu volno, tak ke konci týdne si opravdu mákli,“ říká kondiční trenér Miroslav Mikšíček. 

V minulosti kondiční testy probíhaly hned na začátku přípravy, což tentokrát bylo komplikované už kvůli krátké pauze a nabitému programu, když tým velkou část soustředění absolvoval na soustředění v Turecku, kam Slovácko vyrazilo hned dvakrát.

„Je to nestandardní, ale na druhou stranu můžeme zjistit aktuální stav hráčů. Pro trenéry to byla taková zpětná vazba směrem k celá zimní přípravě, jak jsou hráči připraveni a jestli ten tréninkový proces měl takový efekt jaký jsme si přáli. Navíc v zimě došlo k určité obměně v týmu, takže díky těmto testů víme, jak jsou na tom hráči, kteří přišli v průběhu přípravy. A samozřejmě i hráči, kteří měli dlouhodobější zranění, tak víme jaké mají rezervy a na základě testů můžeme hráčům nastavit individuální tréninky úplně přesně na míru,“ přibližuje Mikšíček. 

Oproti testům v předchozích letech se ty letošní lišily svým složením.

„Testy jsem doplnil, aby byly komplexnější a budou do budoucna standardem jak pro A-mužstvo, tak i juniorku a mládežnické kategorie. Přidali jsme například test hydratace organismu, nebo variability srdeční frekvence. Do budoucna bychom chtěli nastavit jednotný koncept pro všechny týmy,“ představuje kondiční koncepci klubu Mikšíček a potvrzuje, že i v budoucnu budou testy probíhat v průběhu sezony.

„Předběžně je v plánu, že testy nebudou probíhat na začátku přípravy, ale stejně jako v tomto případě při příležitosti reprezentační přestávky, abychom opět měli zpětnou vazbu ať již k zimní, nebo letní přípravě. Když hráči přijdou po třítýdenní dovolené a hned jedou na testy, tak výsledky testů nejsou tak objektivní, jako po dvou měsících, kdy jsou hráči v plném zápřahu,“ vysvětluje a je rád, že hráči k testům přistoupili stoprocentně profesionálně. 

„Byl jsem mile překvapený, že k tomu všichni hráči přistoupili maximálně zodpovědně včetně zkušených hráčů. Třeba Haris Harba šel na běžícím pásu, který se zvedá a postupně zrychluje, do úplného maxima, když dokonce zůstal viset na bezpečnostním háku. Prostě si sáhl na samé dno, což je i účelem toho testu. Byl to i vzor pro mladé hráče a ukazuje to profesionalitu těch hráčů,“ popisuje a zároveň vyzdvihl špičkové zázemí, které měl tým k dispozici.

„Testy probíhaly na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, kde je nově naprosto špičkové zázemí, které je momentálně jedno z nejlepších v republice. Hráči měli skvělý servis a výborné podmínky, za což bych touto cestou chtěl poděkovat celému personálu, který se o nás dva dny staral,“ dodává Miroslav Mikšíček. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Kšiltovka Slovácko navy dětská

Kšiltovka Slovácko navy dětská
299 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
LOS: Slovácko začne ligu v Liberci před 45 minutami
LOS: Slovácko začne ligu v Liberci

Tamara Morávková hráčkou Slovácka včera, 12:49
Tamara Morávková hráčkou Slovácka

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace