Hráli jsme dobře po vápno, řekl Rada

neděle, 30. 10. 2016 11:11

Slovácko remizovalo s Teplicemi 1:1. V důležitém domácím zápase se prosadil záložník Daníček, ale na tři body to nestačilo. Obránce Tomáš Rada se musel potýkat s vysokým útočníkem hostů Vaněčkem. „Moc gólových šancí jsme neměli,“ shrnul po zápase Rada.

Ve druhé půli Slovácko soupeře více zatlačilo, jak se vám to povedlo?

V prvním poločase nás přibrzdil gól, který jsme dostali relativně brzo. Bylo to hned z první standardky, míč proletěl přes tři hráče prakticky až do brány. To byla naše velká chyba. Opařilo nás to. V poločase jsme si řekli, že na ně musíme vletět. Chtěli jsme vyhrát.

Proč se Slovácku nepodařilo ve druhé půli vsítit vítěznou branku?

Soupeř hodně zalezl a bylo vidět, že je s bodem spokojený. Myslím, že to, co předvedli, se moc nevidí. Hodně zdržovali, ale pokud my nebudeme dávat góly, tak nemůžeme vyhrávat.

V čem byl v útočném snažení Slovácka problém?

Hráli jsme kombinačně hezky po vápno, ale do šancí jsme se nedostávali. Řekl bych, že to nás prezentuje od začátku sezóny. Dali jsme sice branku a měli jsme tlak, ale na jeden gól se většinou vyhrát nedá.

Budete teď muset o to více zvítězit venku v Karviné?

Chceme vyhrát každý zápas. Každý zápas je teď pro nás důležitý, protože jsme namočení v pozicích na spodku tabulky. Musíme vyhrávat všude. Jihlava získala bod venku, ale my se musíme soustředit hlavně na sebe. Měli jsme zvládnout hlavně domácí zápasy s Jihlavou a Plzní.

Jak se vám hrálo na hostujícího útočníka Vaněčka?

On dal v poslední době několik gólů. Je to silový hráč, kterému podobná hra vyhovuje. Tentokrát se mi na něj hrálo docela dobře.

Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Rada.