Jak loket vyřadil Trousila ze hry

neděle, 16.09.2012 13:20

1.FC Slovácko ve včerejším zápase vyhrálo nad Mladou Boleslaví 3:1. Utkání Nabídlo nejen množství branek na našem stadionu neobvyklé (tedy branek v soupeřově síti), ale i řadu konfliktních situací .

Jednou z nejzásadnějších byla situace z prvního poločasu, kdy byl vážně zraněn kapitán domácích Jan Trousil. Loket hostujícího hráče Nešpora zasáhl našeho hráče do tváře a to úderem nad úrovní ramen s poměrně dramatickými následky.

Domácí kapitán strávil na zdravotnickém lůžku cca 12 min, než mu lékař tržnou ránu sešil. Do této chvíle utkání v naprosté režii domácích bylo bezesporu touto zdravotní indispozicí ovlivněno. Vyřazení vynucené lékařským zákrokem mělo jistě vliv i na další výkon  vlastního hráče.

Další důsledek? Soupeř v našem oslabení vstřelil kontaktní branku. A ptáte se jaké důsledky plynuly pro viníka? Žlutá karta... Respektive výhoda Mladé Boleslavi 12ti minutové přesilovky.

Posouzení nechť si udělá každý sám. Zatím co předsezónní proklamace komise rozhodčích říkají, že rozhodčí budou hru loktem posuzovat nejpřísnějšími tresty, tak zde může vznikat dojem, že v tomto případě tato proklamace nedošla svého naplnění.