Jak to viděli oba trenéři

sobota, 15. 5. 2010 21:39
Miroslav Soukup: V tuto chvíli se mi zápas hodnotí dobře, s ohledem na jeho vývoj. Jeli jsme do Plzně s nějakou představou. Nechtěli jsme tam zalézt a bránit, ale narazili jsme na velmi silné mužstvo, které nás přehrávalo. Zejména v prvním poločase ukázala svoji sílu a oprávněnost svého postavení v tabulce i ve finále českého poháru. První poločas byl pro mě zklamáním. Nestačili jsme ve všech činnostech a vlastně jsme si nevypracovali žádnou šanci, kromě té, která skončila gólem. Nicméně ten gól neplatil. Za druhou půli bych ale chtěl mužstvo pochválit. Přestože jsme dostali druhou branku a vypadalo to s námi bledě, protože Plzeň pořád hrála a měla iniciativu, tak hráči v sobě našli trošku síly a prali se do poslední chvíle o obrácení výsledku. Na našem výkonu bylo především pozitivní, že jsme ten zápas nevzdali a prali se až do konce. Možná to bylo ovlivněno i změnami, které udělal plzeňský trenér, když vystřídal kvalitu a pak i Plzeň ztratila na síle ve hře, čehož jsme ve dvou případech využili. Z tohoto pohledu je to velmi cenný bod v závěru sezóny a pro nás i motivace a výzva do nové sezóny, že jsme schopni odehrát kvalitní zápasy i s takto silnými mužstvy. Hráče by to mělo posílit.

Pavel Vrba: „V prvním poločase jsme byli lepší, ale Slovácko bylo lepší ve druhém. Remíza je tak svým způsobem zasloužená. Samozřejmě mě mrzí, že když vedeme doma 2:0, tak bychom ten zápas neměli ztratit. Slovácko si ale z aktivitu i za to, jak nás v závěru přehrávalo si remízu zasloužilo. Rozhodla o ní výjimečnost Švancary. Obě dvě situace zvládl, takovým způsobem, jaký se nám nedařil celou sezónu. Pro nás je to špatně, protože v posledních zápasech se stávalo, že v defenzívě jsme nebyli dostatečně důrazní a dostáváme laciné góly. I když branky vznikají po chybách nebo po individuálních akcích soupeře. My jsme to ale nezvládli a v defenzívě byli málo důrazní. Závěr utkání trošku ovlivnilo i střídání. Pro nás je úterní finále poháru momentálně strašně důležité, proto i důvodem střídání bylo, abychom některé hráče pošetřili.

pátek, 20. 10. 2017 01:39

Výhra byla blízko, ví Tomáš Zajíc pátek, 20. 10. 2017 15:38