Jan Kliment: Brnu máme co vracet

úterý, 20.04.2021 09:30
Jan Kliment: Brnu máme co vracet
klimen240121.jpg

V nabitém dubnovém programu Slovácko podlehlo pražské Spartě 0:1 a z Letné odjíždělo bez bodu. V dalším zápase se odehraje bitva na moravském poli mezi Slováckem a Zbrojovkou Brno. 

Oba celky se pohybují na opačných pólech tabulky, ale Slovácko má Zbrojovce co vracet, když v Brně prohrálo 1:2. Cestou k úspěchu by mělo být navázání na výkon z pražské Letné okořeněný proměněním brankových příležitostí.

„Na Spartě to byl určitě lepší zápas než utkání s Pardubicemi. Myslím si, že jsme se Spartě vyrovnali, hlavně v prvním poločase. Po gólu se to bohužel začalo měnit a Sparta byla na koni. Byli silní na balónu a ten obrázek hry se změnil,“ říká Kliment, který se mohl zapsat mezi střelce, ale jeho dvě hlavičky si cestu za záda gólmana nenašly.

„Měl jsem tam dvě příležitosti hlavou, hlavně tu druhou bych měl proměnit a pomoc tak týmu, ale bohužel to tam tentokrát nespadlo. Bylo to utkání o jedné brance, bohužel jsme to byli my, kdo inkasoval. Kdybychom šli do vedení, tak to všechno mohlo vypadat jinak, ale na kdyby se ve fotbale nehraje,“ pokračuje Kliment, který si vybavuje svou neuznanou branku v zápase v Brně.

„Ten moment si vybavuji, ale už jsem to hodil za hlavu. Je pravda, že v tu dobu jsem neměl na kontě příliš branek a chtěl jsem pro zlepšení sebevědomí ten gól dát. Byl jsem přesvědčený, že míč se dostal za brankovou čáru. Hodně mě tehdy mrzelo, že branka nebyla uznána. Díval jsem se pak na video a je fakt, že průkazné video, jestli to branka byla vidět nebylo, tak jsem to pustil z hlavy a naštěstí jsem se v dalších zápasech rozstřílel. Bylo to smolné utkání, ve kterém jsme vedli, ale pak jsme nezvládli koncovku. Dostali jsme branku z pokutového kopu, dohrávali jsme v deseti a v nastavení jsme po standardní situaci inkasovali podruhé,“ vzpomíná Kliment na utkání z podzimní části, kdy prohra nakonec Slovácko nakopla k šňůře devíti zápasů bez prohry.

„Máme jim co vracet, ale rozhodně to nebude jednoduché. Tento měsíc je opravdu náročný. Hrajeme vlastně každé tři dny a musíme dobře rozložit síly. Máme tam nějaké zranění, takže i to do toho promluvilo. Bude to jiné utkání než na Spartě, kdy se Sparta snažila hrát my jsme se je snažili překvapit hlavně brejkovými situacemi. V tomto směru nás čeká rozhodně jiné utkání, protože pro Brno je to zápas o život a podle toho si musíme nastavit i hlavy,“ dodává Kliment.

Utkání 28. ligového kola mezi Slováckem a Zbrojovkou Brno se odehraje ve středu 21. dubna od 15:00 hod


Článek je přiřazen k hráči: Jan Kliment.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Baby tepláky Slovácko růžové

Baby tepláky Slovácko růžové
390 Kč

Hrnek Slovácko logo pruhy

Hrnek Slovácko logo pruhy
190 Kč

Body Slovácko modré

Body Slovácko modré
350 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Tréninkové triko Puma Slovácko černé

Tréninkové triko Puma Slovácko černé
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 6 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 6 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace