Jan Kuchta vyhlíží utkání s Baníkem

čtvrtek, 26. 7. 2018 10:04
Jan Kuchta vyhlíží utkání s Baníkem
kuchta260718.jpg

Slovácko vstoupilo do nového ligového ročníku prohrou na půdě pražské Bohemky. Útočník Jan Kuchta litoval promarněné první půle a nevyužitých šancí v poločase druhém.

„Celý týden jsme se připravovali na to, že Bohemka hraje agresivní běhavý fotbal. Vůbec si nedokážu vysvětlit, proč jsme do toho zápasu vstoupili tak laxně. Absolutně jsme neplnili taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem. O poločasové přestávce byla taky v kabině pořádná bouřka a ve druhém poločase to byl diametrálně odlišný výkon,“ vrací se k nevydařené první půli Kuchta, který měl v zápase hned několik šancí na skórování. 

„Měli jsme snad pět šancí na skórování, ale asi se k nám fotbalový pánbůh odvrátil zády za ten přístup k prvnímu poločasu. Já sám jsem měl v zápase tři zajímavé příležitosti. První byla po centru z pravé strany, kdy jsem byl v záklonu, a do hlavičky jsem tak nedokázal dát dostatečnou razanci. Nejvíce mrzí ta druhá šance, kdy jsem se dostal k odražené střele. Mířil jsem pod břevno, ale šlo to těsně vedle. Při třetí příležitosti jsem měl špatný dotek s míčem a gólman zakončení zblokoval,“ popisuje svoje šance v prvním zápase a vyhlíží sobotní utkání s Baníkem Ostrava. 

„Těším se moc. Přijde hodně lidí a určitě bude mít utkání výbornou kulisu. My hlavně musíme utkání zvládnout jakýmkoliv způsobem. V žádném případě se nesmí opakovat první poločas, který jsme předvedli v Praze. Pokud budeme kompaktní v obraně, plnit taktické pokyny a budeme trpěliví, tak je to cesta k úspěchu. Samozřejmě se musí zlepšit produktivita v zakončení,“ vidí cestu k úspěchu Kuchta, který se po příchodu ze Slavie cítí již plně aklimatizovaný.

„Aklimatizoval jsem se tady celkem rychle. Uherské Hradiště je menší město, ale velice pěkné. Celkově je tady ten kraj pěkný, ale jsem tu kvůli fotbalu. Kabina mě vzala super, je tady dobrá parta. Některé znám z reprezentace a musím poděkovat Dominikovi Janoškovi, který se mě ujal a když něco potřebuji, tak mi s tím pomáhá,“ dodává reprezentant do 21 let.

Utkání 2. ligového kola mezi Slováckem a Baníkem Ostrava se odehraje v sobotu 28. července od 17:00 hod. na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti.


Článek je přiřazen k hráči: Jan Kuchta.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 18:24
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Bunda Nike světle modrá

Bunda Nike světle modrá
1390 Kč

Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Ohlasy po vítězství na Dukle včera, 08:12
VIDEO: Ohlasy po vítězství na Dukle

VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle včera, 01:25
VIDEO: Tiskovka po zápase na Dukle

Slovácko veze tři body z Julisky pátek, 17. 8. 2018 20:20
Slovácko veze tři body z Julisky

MOL CUP proti TJ Sokol Tasovice pátek, 17. 8. 2018 12:29
MOL CUP proti TJ Sokol Tasovice

Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou pátek, 17. 8. 2018 10:11
Statistiky a zajímavosti zápasů s Duklou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace