Jarní část mládežnických celků očima šéftrenéra mládeže

pondělí, 25.06.2012 09:35
Jarní část mládežnických celků očima šéftrenéra mládeže
mladez250612.jpg

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych v krátkosti zhodnotil účinkování našich mládežnických celků v jarní části sezóny 2011-2012.
Začnu našimi nejstaršími kategoriemi a to kategoriemi dorostu. Po velmi úspěšném podzimu, kdy se týmy U19, U17 a U16 nacházely na prvních třech pozicích svých soutěží, byla naše snaha upřena na udržení těchto předních pozic i v odvetných bojích. Na předchozí výsledky se nám částečně podařilo navázat i na jaře.

Nejstarší mládežnický tým – starší dorost U19 – se pod vedením trenérů J.Kameníka a S.Vajčnera nacházel po podzimu na nadějné třetí pozici Celostátní dorostenecké ligy. V průběhu jara se však mužstvo ocitlo v herní krizi a na své konto si připsalo již jen 11 bodů. V konečném účtování z toho vzešlo deváté místo, což je na jednu stranu nejlepší umístění Slovácka v Celostátní dorostenecké lize za posledních pět let, na stranu druhou jsem nejen já očekával po skvěle rozehrané úvodní části sezóny lepší umístění.

Druhou nejstarší kategorií v našem žebříčku je mladší dorost U17. „Sedmnáctka“ startující v Moravskoslezské lize dorostu je prvním z týmů v rámci našeho klubu, které ve své soutěži dosáhly na medaili. Svěřenci trenérů P.Němčického a E.Chudárka se po polovině soutěže nacházeli na druhém místě a své postavení si dlouho udržovali i na jaře. O konečném třetím místě rozhodla jejich nepovedená utkání s Olomoucí a Ostravou, kdy hlavně ztráta s druhou jmenovanou Ostravou byla zcela zbytečná a odsunula Slovácko na bronzovou příčku.

Nyní se dostávám k našemu druhému mladšímu dorostu, týmu U16, jehož výsledková bilance si zaslouží velkou pozornost. V průběhu celé sezóny odešli hráči pod vedením trenérské dvojice M.Hlahůlek, V.Uhlíř z utkání 29krát jako vítězové a pouze jednou byli poraženi. Získali 87 bodů při skóre 140:13 a suverénně ovládli Moravskoslezskou ligu dorostu kategorie U16. V průběhu jarní části podávali hráči konstantní výkony, na domácí půdě jednou klopýtli v zápase proti Sigmě Olomouc, své prvenství však pečetili stylově na půdě do té doby druhého Baníku Ostrava výhrou 4:2.  Nezbývá než popřát hráčům i trenérům, aby se jim práce dařila takovým způsobem i nadále.

Po dorostu přicházejí na řadu žákovské týmy a i zde začnu od nejstarší kategorie. Jarní vystoupení našich nejstarších žáků U15 byla velmi příjemným překvapením, neboť z podzimní čtvrté příčky se dokázali probojovat až na samotné čelo tabulky a tak se po dlouhých letech může Slovácko pochlubit prvním místem i v této věkové kategorii. Na celkové prvenství jistě pomýšlely i celky Jihlavy, Brna a Zlína, naši hráči však ve finiši prokázali pevné nervy a vítězný charakter a zaslouženě zvítězili.  Tým provázela sezónou trenérská dvojice M.Vojtíšek, J.Ondra a musím podotknout, že tým pod jejich vedením zaznamenal velký herní i výsledkový posun.

Zbývající žákovské týmy obsadily postupně druhé (U14), třetí (U13) a ještě jednou třetí místo (U12), ale v tomto věkovém období má spíše než umístění v tabulce prioritu herní rozvoj hráčů. V tomto směru jsem byl s předváděnými výkony spokojen.

Na závěr bych si dovolil zhodnotit naše celky nejenom z pohledu jarní části, ale v kontextu celé sezóny 2011-2012. V průběhu celoročních bojů se samozřejmě vyskytovaly okamžiky, kdy se výsledky mládežnických týmů Slovácka zcela neslučovaly s klubovými představami, mnohem více však bylo radostných okamžiků, ve kterých se ukazovala oprávněnost nastoupené cesty mládežnického oddělení a kvalita práce našich trenérů. Důkazem neustálého posunu vpřed jsou např. první místa celků U15 a U16 ve své dlouhodobé soutěži, tabulkový posun u všech kategorií ve srovnání s minulým rokem nebo zařazení hráčů kategorie dorostu M.Kováře M.Trávníka do A-týmu dospělých.

Mgr. Zdeněk Botek
Šéftrenér mládeže
1.FC Slovácko, a.s.   


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

Tričko Slovácko šedé

Tričko Slovácko šedé
390 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Musíme se s tím porvat včera, 12:52
Daníček: Musíme se s tím porvat

Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy čtvrtek, 04.03.2021 13:52
Zápasy s Pardubicemi a Sigmou odloženy

Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace