Jarní část mládežnických celků očima šéftrenéra mládeže

pondělí, 25. 6. 2012 09:35
Jarní část mládežnických celků očima šéftrenéra mládeže
mladez250612.jpg

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych v krátkosti zhodnotil účinkování našich mládežnických celků v jarní části sezóny 2011-2012.
Začnu našimi nejstaršími kategoriemi a to kategoriemi dorostu. Po velmi úspěšném podzimu, kdy se týmy U19, U17 a U16 nacházely na prvních třech pozicích svých soutěží, byla naše snaha upřena na udržení těchto předních pozic i v odvetných bojích. Na předchozí výsledky se nám částečně podařilo navázat i na jaře.

Nejstarší mládežnický tým – starší dorost U19 – se pod vedením trenérů J.Kameníka a S.Vajčnera nacházel po podzimu na nadějné třetí pozici Celostátní dorostenecké ligy. V průběhu jara se však mužstvo ocitlo v herní krizi a na své konto si připsalo již jen 11 bodů. V konečném účtování z toho vzešlo deváté místo, což je na jednu stranu nejlepší umístění Slovácka v Celostátní dorostenecké lize za posledních pět let, na stranu druhou jsem nejen já očekával po skvěle rozehrané úvodní části sezóny lepší umístění.

Druhou nejstarší kategorií v našem žebříčku je mladší dorost U17. „Sedmnáctka“ startující v Moravskoslezské lize dorostu je prvním z týmů v rámci našeho klubu, které ve své soutěži dosáhly na medaili. Svěřenci trenérů P.Němčického a E.Chudárka se po polovině soutěže nacházeli na druhém místě a své postavení si dlouho udržovali i na jaře. O konečném třetím místě rozhodla jejich nepovedená utkání s Olomoucí a Ostravou, kdy hlavně ztráta s druhou jmenovanou Ostravou byla zcela zbytečná a odsunula Slovácko na bronzovou příčku.

Nyní se dostávám k našemu druhému mladšímu dorostu, týmu U16, jehož výsledková bilance si zaslouží velkou pozornost. V průběhu celé sezóny odešli hráči pod vedením trenérské dvojice M.Hlahůlek, V.Uhlíř z utkání 29krát jako vítězové a pouze jednou byli poraženi. Získali 87 bodů při skóre 140:13 a suverénně ovládli Moravskoslezskou ligu dorostu kategorie U16. V průběhu jarní části podávali hráči konstantní výkony, na domácí půdě jednou klopýtli v zápase proti Sigmě Olomouc, své prvenství však pečetili stylově na půdě do té doby druhého Baníku Ostrava výhrou 4:2.  Nezbývá než popřát hráčům i trenérům, aby se jim práce dařila takovým způsobem i nadále.

Po dorostu přicházejí na řadu žákovské týmy a i zde začnu od nejstarší kategorie. Jarní vystoupení našich nejstarších žáků U15 byla velmi příjemným překvapením, neboť z podzimní čtvrté příčky se dokázali probojovat až na samotné čelo tabulky a tak se po dlouhých letech může Slovácko pochlubit prvním místem i v této věkové kategorii. Na celkové prvenství jistě pomýšlely i celky Jihlavy, Brna a Zlína, naši hráči však ve finiši prokázali pevné nervy a vítězný charakter a zaslouženě zvítězili.  Tým provázela sezónou trenérská dvojice M.Vojtíšek, J.Ondra a musím podotknout, že tým pod jejich vedením zaznamenal velký herní i výsledkový posun.

Zbývající žákovské týmy obsadily postupně druhé (U14), třetí (U13) a ještě jednou třetí místo (U12), ale v tomto věkovém období má spíše než umístění v tabulce prioritu herní rozvoj hráčů. V tomto směru jsem byl s předváděnými výkony spokojen.

Na závěr bych si dovolil zhodnotit naše celky nejenom z pohledu jarní části, ale v kontextu celé sezóny 2011-2012. V průběhu celoročních bojů se samozřejmě vyskytovaly okamžiky, kdy se výsledky mládežnických týmů Slovácka zcela neslučovaly s klubovými představami, mnohem více však bylo radostných okamžiků, ve kterých se ukazovala oprávněnost nastoupené cesty mládežnického oddělení a kvalita práce našich trenérů. Důkazem neustálého posunu vpřed jsou např. první místa celků U15 a U16 ve své dlouhodobé soutěži, tabulkový posun u všech kategorií ve srovnání s minulým rokem nebo zařazení hráčů kategorie dorostu M.Kováře M.Trávníka do A-týmu dospělých.

Mgr. Zdeněk Botek
Šéftrenér mládeže
1.FC Slovácko, a.s.   


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 17. 11. 2019 20:00
> všechna videa
FANSHOP
Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Batoh světle modrý

Batoh světle modrý
450 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Chceme využít domácího prostředí včera, 07:41
Daníček: Chceme využít domácího prostředí

U17 a U19 na zájezdu v Německu úterý, 19. 11. 2019 13:42
U17 a U19 na zájezdu v Německu

Přípravka: Hodnocení podzimní části úterý, 19. 11. 2019 09:27
Přípravka: Hodnocení podzimní části

Hráči Slovácka v reprezentačních výběrech pátek, 15. 11. 2019 09:46
Hráči Slovácka v reprezentačních výběrech

1.FC Slovácko podpořilo MOVEMBER středa, 13. 11. 2019 14:50
1.FC Slovácko podpořilo MOVEMBER

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace