Jasná výhra s Afričany

středa, 7. 7. 2010 20:43
1.FC Slovácko – FC Takoradi 6:1 (5:0)
Branky: 16., 39. a 44. Nestorovski, 21. Švancara z pen., 38. Kordula, 67. Ondřejka – 82. N´Daw.
Sestava: Heča (46. Fryšták) – Daníček, Kordula, Reinberk, Urbánek – J. Valenta (46. Hlúpik), Svízela, Perůtka, Stráník (46. Starý) – Švancara (46. Szmek), Nestorovski (60. Ondřejka).

Soibor Afričanů hrajících francouzské a belgické soutěže měl první šanci utkání, při které se vyznamenal Heča. Pak už to bylo ale Slovácko, které se postupně prosazovalo. Nejprve prostřelil, po zpracování míče v šestnáctce, brankáře Nestorovski. Za pět minut zahráli Afričané před vlastní bránou rukou a nařízenou penaltu Švancara bezpečně proměnil. I nadále se domácí prosazovali rychlými kombinacemi, ale gólově s připomenuli v 38. minutě, když Urbánkův trestný kop vtipně přehodil hlavou přes gólmana Kordula. Za minutu uklidil pohodlně k tyči Švancarův centr hlavou Nestorovski. Ve 43. minutě šel po Valentově nákopu sám z poloviny hřiště Švancara, ale brankáře nedokázal překonat. Gólovou tečku za první půlí udělal vtipným, technickým lobem Nestorovski.

Po změně stran se začali hosté více tlačit dopředu. Skóre však mohli navyšovat domácí. Po sólovém úniku obstřelil brankáře Szmek, ale míč mířící do brány se zastavil o tyč. Za dvě minuty si na hranici šestnáctky zpracoval míč Ondřejka a technickou střelou obstřelil brankáře a upravil na 6:0. za minutu tečoval z bezprostřední blízkosti Ondřejův centr Kordula, gólman byl však pozorný. Pak se brankář Tangara dvakrát vyznamenal při ráně Urbánka. Ve druhém případě mohl dorazit do sítě Ondřejka, jenže s koncovkou otálel moc dlouho. V 82. minutě se podařilo Afričanům vstřelit čestný úspěch. Po trestném kopu propálil hradbu těl N´Daw. V 86. minutě byl v šestnáctce faulovaný Urbánek a samotný postižený penaltu neproměnil.

Trenér Miroslav Soukup: Soupeře jsme nechtěli podcenit. Měl ve svém středu několik hráčů se zajímavou mládežnickou historií. Především ve druhé polovině prvního poločasu jsme si dokázali vypracovat střelecké příležitosti, které jsme i proměňovali. Ve druhém poločase už se nám na tento výkon nepodařilo navázat a především v proměňování šancí jsem zaostávali. Utkání ale splnilo účel a šanci v něm dostali hráči, kteří nehráli v sobotu s Metalurgem Doněck vůbec a nebo jen část utkání.