Josef Mazura: V Turecku jsme měli výborné podmínky

neděle, 14. 2. 2010 13:50
Josef Mazura: V Turecku jsme měli výborné podmínky
mazura_tiskovka.jpg
Slovácko má za sebou deset dní, během kterých ladilo herní formu na travnatých hřištích tureckého Beleku. Vedle samotných tréninků sehráli fotbalisté pod vedením Josefa Mazury také tři přípravné zápasy s bilancí jednoho vítězství a dvou remíz.

Trenére, našli jste v Turecku dobré podmínky pro herní přípravu ať už co se týče počasí, hracích i tréninkových ploch či celkového zázemí?
Podmínky byly výborné, ubytování, strava bez problémů, tréninkové plochy také bez problémů. Sehráli jsme i tři zápasy s velmi silnými soupeři. Takže celkově určitě panuje spokojenost.

Během soustředění jste sehráli tři přípravná utkání. Jak byste je hodnotil a napověděli vám sestavu pro úvod ligového jara?

Na sestavu pro jarní premiéru máme ještě dva týdny, ale určité herní způsoby, které bychom mohli praktikovat mně zápasy napověděly. Prozrazovat je ale nebudu. Když bych vzal jednotlivá utkání, tak velmi vydařené bylo úvodní měření sil s korejským celkem. Šli jsme v něm do vedení, dokázali jsme vstřelit branky, dařil se nám i přechod z obrany do útoku. Do vedení jsme šli i ve druhém utkání, škoda, že jsme v závěru udělali chyby, které nás stály vítězství. Třetí zápas byl vyrovnaný a obě mužstva si vytvořila dvě tři šance, takže mohl vyhrát kdokoliv. Byla by to pěkná tečka za soustředěním.

V Turecku jste chtěl vyzkoušet i nové tváře. Jak se vám ukázaly? Například Nestoroski vás určitě potěšil hattrickem v utkání s Novim Sadem.
Určitě mě potěší, když dá někdo tři branky. Ilja si řekl o místo v sestavě. Jestli to bude už v Olomouci to uvidíme. Podobně se ukázali i další noví hráči. Musím ale říci, že herně nepropadl nikdo z hráčů, kteří tam byli s námi.

Váš tým měl na podzim hodně potíží v obraně. Tam teď přišly dvě nové tváře Kuncl s Košútem. Jak je hodnotíte?
O těchto dvou hráčích platí to stejné, jako o Nestorském. O místo v sestavě si řekli, ale jestli to bude v Olomouci to teprve uvidíme.

Deset branek v posledních čtyřech zápasech, to je celkem slušná vizitka útočné řady. Jste tedy s ofenzívou mužstva momentálně spokojen?
Spokojený nejsem. Těch příležitostí, které jsme měli proměnit, bylo víc. I v tom posledním zápase, který skončil 0:0. Musíme umět dotáhnout podobné šance do gólového efektu. Na tom musíme ještě intenzivně zapracovat. Pracovat máme na čem ale i v obranné fázi.

Dalším podzimním problémem Slovácka byla velká marodka. Vezete, pokud se týká zdravotního stavu z Turecka, optimistické zprávy?
Snad ano. Všichni soustředění absolvovali bez větších potíží. Jen teď v pátek tahal sval Petra Švancaru, tak doufám, že to nebude nic vážného. Na druhou stranu se uzdravili Kordula i Perůtka, kteří s námi po celou dobu trénovali a budou připraveni na jarní premiéru v Olomouci. Jestli do ní zasáhnou přímo, to se ještě uvidí.

Teď jste si užili tepla a přírodních trávníků. Do ostrého startu jara zbývají ještě dva týdny. Jak je strávíte?
Počasí moc nepřeje. Nevím, jestli se někde dá trénovat na přírodních plochách. Spíše ne. Proto se budeme muset přizpůsobit. To ale platí pro všechny mužstva. Takže podmínky budou mít všichni stejné. A pokud jde o program… V uplynulých dvanácti dnech jsme odehráli tři těžká utkání a tomu bude také odpovídat program v příštím týdnu, který bude malinko volnější a bude zakončený generálkou se Slovanem. V pondělí a úterý budeme trénovat dvakrát, další dny budou po jednom tréninku. Ten následující týden už bude klasický, předzápasový.

Je podle vašeho názoru kádr mužstva uzavřený a nebo bude ještě řešit některé akutní problémy?
Ještě bychom chtěli nějaké nové hráče přivést, ale uvidíme jestli s se to podaří. Problém může nastat na pravé straně zálohy, kde máme momentálně jenom Fujerika a v případě, že by se zranil, tak bychom se dostali do potíží.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Propiska

Propiska
45 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Dorost zvítězil na Spartě včera, 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Juniorka remizovala s Otrokovicemi včera, 13:43
Juniorka remizovala s Otrokovicemi

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek včera, 10:13
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let včera, 08:58
Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let

Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy sobota, 14. 9. 2019 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace