Juniorka porazila Hradec Králové 2:0

úterý, 6. 8. 2013 09:53

Juniorka Slovácka hostila ve 3. kole juniorské soutěže tým z Hradce Králové a po výhře v Olomouci si svěřenci Vladimíra Michala zajistili další tři body za výhru 2:0.

Slovácko bylo od prvních minut aktivnějším týmem a tlačilo se do útoku, ale většina šancí končila před pozornou obranou soupeře.

Vedení se hráči Slovácka dočkali v 17. minutě, kdy se výborným pasem za obranu soupeře prezentoval Veliče Šumulikoski. Reinberk poslal míč do vápna na hlavu Havlíka, který otevřel skóre utkání, 1:0.

Hosté po obdržené brance zabrali a i díky nepřesnostem Slovácka si vytvořili několik příležitostí. Naštěstí pro Slovácko byl gólman Heča na svém místě a tak zůstaly šance Zeca a Bláhy nevyužity.

Ve 32. minutě zahráli hosté malou domů a Slovácko tak zahrávalo nepřímý kop z pěti metrů. Matěj Biolek svou ránou trefil pouze skrumáž v hradecké bráně.

I ve druhém poločase diktovalo tempo utkání Slovácko, ale dlouho to vypadalo, že je pro hráče branka zakletá. Jak Fojtášek, Havlík, tak i Biolek své šance neproměnili a Hradec hrozil z rychlých brejků.

Definitivní klid na kopačky Slovácka přišel v 87. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Groulík, našel svou přihrávkou Jana Bartoše, který technickou střelou upravil skóre utkání na konečných 2:0 pro Slovácko.

1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 17. Havlík, 87. Bartoš

1.FC Slovácko: HečaBřečka, Reinberk, Bartoš, Biolek, Havlík, Prajza (85. Machač), Kübl (89. Křivánek), Šumulikovski, Mezlík, Fojtášek (70. Groulík)

FC Hradec Králové: Koubek – Shejbal (89. Langr), Zezula, Soukup, Vobejda, Krčál, Hodas (62. Doležal), Sixta (62. Kratochvíl), Kučera (78. Týfa), Bláha, Zec