Juniorka těsně podlehla Jihlavě 2:3

pondělí, 18. 8. 2014 20:43

Ve čtvrtém kole juniorské ligy na trávník Slovácka zavítala Vysočina Jihlava. Ve vyrovnaném zápase mladíci nenapodobili A-tým a podlehli 2:3. O obě branky modrobílých se postaral Leiva Rojaz.

Zápas začal ve velice dobrém tempu a přinesl několik akcí hned zkraje. Zatímco slovácké šance vymizely do ztracena, Jihlava byla účinná a zásluhou Tomáše Duby se v páté minutě dostala do vedení.

Branka hosty evidentně nastartovala a ti si brzo vytvořili další šance. Ve dvanácté minutě byl blízko druhému gólu opět Duba, ale brankář Vitásek jej výborně vychytal a podržel svůj tým. Po o něco méně zábavné části zápasu konečně udeřili také domácí.

Gabriel Rojaz Leiva se skvěle odpoutal od obránce, navedl si míč na střed a z hranice vápna otřel svou střelu o břevno, srovnal tak na 1:1 a přidal další branku v dresu juniorů 1. FC Slovácko.

Konec prvního poločasu zase patřil domácím, ale k brance to nevedlo. Nejdřív hlavičkoval z velmi dobré pozice mimo Pilka a následně byl nepřesný také Bartoš. Soupeři tak odcházeli do kabin za remízy 1:1.

Jenže stejně jako v prvním poločase vstoupila do duelu lépe Jihlava a opět po pěti minutách slavila vstřelenou branku. Nutno říci, že Vitásek neměl šanci. Centr zprava na Štěpána Maruše byl přesný, a ten z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře modrých.

O dvě minuty však Vitásek tým domácích skvěle podržel, když vyběhl vstříc Tomáši Dubovi, který se zjevil za obranou Slovácka.

Poté došlo na straně Moravanů k sérii střídání, která měla vést ke změně herního obrazu a vyrovnání. To skutečně dvanáct minut před koncem přišlo. Opět se o to postaral důrazný Gabriel Rojaz Leiva, který přetlačil obránce a z malého vápna srovnal na 2:2.

Jenže vyrovnaný stav netrval dlouho. V osmdesáté minutě Michal Veselský skvěle naběhl na centr ze strany a překonal Vitáska. V nastavení mělo Slovácko ještě dvě příležitosti srovnat. Hanák minul z dobré pozice o pár centimetrů branku a poté ve slibné šanci upadl ve vápně Lolič, sudí Adámková ale nezapískala.

Slovácko tak zůstává s pouhými třemi body po čtyřech kolech šestnácté, zatímco Vysočina se vyhoupla na místo páté. Za týden se juniorka utká se Zbrojovkou.

1.FC Slovácko (jun.) - FC Vysočina Jihlava (jun.) 2:3 (1:1)
Branky: 27. Leiva Rojas, 78. Leiva Rojas – 5. Duba, 50. Maruš, 80. Veselský

1. FC Slovácko: Vitásek – Fojtášek (64. Hanák), Pilka, Kűbl, Vargas Campos, Leiva Rojas, Lolič, Machač, Bartoš (60. Groulík), Peš (79. Rusňák), Holík,

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Kriegsmann, Spirkoski (84. D. Šerý), Pedro, Ujčík, Maruš (81. M. Šerý), Zábrodský, Duba (69. Čáp), klusák, Hron, Veselský