Juniorka veze tři body z Olomouce

čtvrtek, 1. 8. 2013 20:17

Juniorka Slovácka ve druhém kole soutěže zamířila do Olomouce, kde ji čekalo další těžké utkání. Svěřenci trenéra Vladimíra Michala na Hané zvítězili díky trefám Šumulikoského a Bioleka 2:1.

První větší šance utkání skončila vedoucí brankou Slovácka. Běžela 13. minuta, když se individuálně blýskl Veliče Šumulikoski, který se proháčkoval mezi dvěma obránci a lobem přehodil domácího gólmana, 0:1.

Domácí pak zatlačili Slovácko a vytvořili si několik vyložených šancí. Vyrovnat se jim však nepovedlo i dýky zákroku Tomáše Fryštáka v brance Slovácka.

Druhou branku přidalo Slovácko zkraje druhého poločasu, kdy se z pravé strany uvolnil Biolek a prostřelil domácího gólmana podruhé, 0:2.

V 56. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Schmidt nedokázal nadvakrát dotlačit míč do sítě. Nejprve jeho pokus zlikvidoval výborným zákrokem Fryšták a do následné dorážky se položil Veliče Šumulikoski.

Po hodině hry mohl Kübl přidat třetí branku Slovácka, ale svou individuální akci zakončil nepřesnou střelou.

V 70. minutě se podařilo domácím snížit na rozdíl jediné branky. Po centru do vápna na přední tyč jeden z domácích hráčů míč přizvedl na volného Texla, který nezaváhal, 1:2.

Hned na to mohlo Slovácko své vedení pojistit, ale Küblova střela skončila pouze na tyči. Slovácko dokázalo výsledek pohlídat a odvezlo si tak z Olomouce cenné vítězství 2:1.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky: 70. Text – 13. Šumulikoski, 47. Biolek

SK Sigma Olomouc: Blaha – Kotouč, Štěrba, Richter, Hýbl, Ševčík, Holub, Schmidt, Texl, Varadi, Vidlička.

1.FC Slovácko: Fryšták – Groulík, Šimko, Břečka, Harsányi, Křivánek, Bartoš, Biolek, Trajtel, Kübl, Šumulikoski.