Kliment: Body z venku musíme potvrdit doma

čtvrtek, 17.09.2020 12:29
Kliment: Body z venku musíme potvrdit doma
kliment220220.JPG

Jan Kliment posílil Slovácko v lednu 2020, ale kvůli zranění odehrál v jarní části pouze tři zápasy. Letní přípravu však absolvoval celou a v přípravných zápasech zaznamenal i několik branek. První ligovou trefu v dresu Slovácka si připsal v nedělním zápase v Teplicích, kde pečetil na konečných 2:0 pro Slovácko.

„Teplice zahrávaly rohový kop a při centru jsem najednou viděl, že gólman je ve vápně. Podařilo se nám útok odvrátit a šli jsme do protiútoku. Viděl jsem, že je prázdná brána, a tak jsem měl jediný cíl - zpečetit výsledkem utkání,“ vrací se k situaci v závěru utkání Kliment, který musel ustát i nepříjemný skluz domácího Paradina.

„Dostal jsem přihrávku trochu na paty, tak jsem se musel vracet a do toho přišel skluz domácího hráče. Blesklo mi hlavou, že se musím co nejrychleji zvednout. Přede mnou už byla jenom prázdná brána,“ vysvětluje Kliment, který věří, že se brzy střelecky prosadí znovu co nejdříve a naváže tak na úspěšnou přípravu. 

„Já kladně hodnotím hlavně to, že jsem konečně zdravý. Absolvoval jsem celou přípravu, vše jsem odběhal, odtrénoval a i v přípravě jsem dal nějaké góly. Chtěl bych samozřejmě více prostoru i na hřišti, ale jsem si vědom toho, že trenér má nějakou taktiku, takže musím dál tvrdě pracovat a svými výkony potvrzovat, že si na hřišti zasloužím času víc,“ říká Kliment, podle kterého si Slovácko v ofenzivě oproti minulé sezóně polepšilo. 

„Regi je klasický útočník, který je vysoký a takový typ nám chyběl. Nechci ho hodnotit se Zajícem, nedá se to srovnávat, oba jsou úplně jiné typy. Teď přišel další hráč z Dynama Moskva takže útočná síla se určitě zvedla, protože je tady úplně jiná konkurence, jak minulou sezonu,“poukazuje na posun v ofenzivě Kliment, který celkový vstup do soutěže hodnotí pzitivně.

„Je důležité, že vozíme body z venku, což všeobecně nebývá úplně pravidlem, ale musíme to potvrzovat i doma. Nemusíme se ničeho bát, vstup do sezony nám vyšel, takže můžeme hrát v klidu svou hru a myslím si, že utkání s Příbramí je ideální příležitost to potvrdit,“ přeje si Kliment. Na druhou stranu nesmí Slovácko soupeře podcenit.

„Každý zápas je jiný, určitě se dokážou vyhecovat, jako každý tým, my to určitě nemůžeme podcenit tím způsobem, že Příbrami nevyšel vstup do soutěže, a že vyhrajeme 3:0 a půjde to samo. Prostě musíme se i na ně dobře připravit,“ varuje Kliment, který doufá, že utkání s Příbramí bude mít zase o něco lepší kulisu.

„Na diváky se samozřejmě těším. Už na Jablonec jsme měli solidní podporu v hledišti a teď může přijít ještě víc lidí. Vždycky se vám hraje lépe, když má utkání diváckou kulisu. Je to úplně jiný zážitek. Doufám, že v sobotu dojde dost diváků a poženou nás,“ dodává závěrem Jan Kliment.

Utkání 4. ligového kola mezi Slováckem a Příbramí se odehraje v sobotu 19. září od 16:30 hod. na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 08.10.2020 10:36
> všechna videa
FANSHOP
Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Batoh Puma černý

Batoh Puma černý
690 Kč

Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Rozhovor s Marií Lysákovou před 7 hodinami
Rozhovor s Marií Lysákovou

Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo pátek, 16.10.2020 12:28
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo

LFA přerušila FORTUNA:LIGU úterý, 13.10.2020 16:30
LFA přerušila FORTUNA:LIGU

U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko úterý, 13.10.2020 11:21
U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko

U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích neděle, 11.10.2020 22:40
U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace