Kliment: Bylo to fyzicky náročné utkání

neděle, 02.05.2021 07:46
Kliment: Bylo to fyzicky náročné utkání
kliment020521.JPG

Slovácko podlehlo Mladé Boleslavi 0:1 a část fanoušků, kteří byli vpuštěni do hlediště, si tak nemohli užít vítěznou děkovačku. „O to víc mě mrzí, že jsme to nezvládli,“ říká útočník Jan Kliment.

„Bylo to fyzicky náročné utkání. Dostali jsme branku z naší velké chyby. Nejde nám to, celkově se musíme zlepšit. Víc nakopáváme balony, než hrajeme fotbal. Musíme se soustředit na poslední čtyři zápasy,“ mrzelo Klimenta po zápase. Nejlepší střelec Slovácka věří, že tým ze sebe dostane únavu, která na něj dolehla.

„Určitě hraje roli, že jsme prodělali covid, odehráli jsme v dubnu hodně zápasů a já osobně cítím únavu jak fyzickou, tak i psychickou. Hraju téměř každý zápas devadesát minut. To se na mně podepisuje. Ale nedá se nic dělat. Hráči v Anglii to takhle mají každé tři dny. Když to nejde fotbalově, snažím se aspoň o to rvát. Nechceme se na náročný program vymlouvat,“ vysvětluje Kliment, kterého mrzelo, že fanoušky na stadionu nepotěšili brankou a vítězstvím. 

Já chci vyhrát každé utkání a je jedno, jestli je to před plným hledištěm, nebo bez diváků. Je fajn, že po delším čase mohli alespoň nějací fanoušci na stadion, vnímal jsem to, děkujeme jim. Dali mi víc sil do hry. O to víc mě mrzí, že jsme to nezvládli,“ pokračuje Kliment.

Slovácko ve zbylých zápasech čekají papírově lehčí soupeři, což podle nejlepšího střelce týmu však neznamená, že vše půjde samo.

„Pokud budeme hrát jako první poločas proti Boleslavi, je úplně jedno, jaký máme los. Musíme se zlepšit ve všem a vyždímat ze sebe úplné maximum. Celkově se musíme zlepšit a něco s tím udělat. Pořád máme slušně rozehranou sezónu a máme to ve svých rukou,“ burcuje před závěrem soutěže Kliment.

Utkání s Mladou Boleslaví sledoval pouze z tribuny hlavní trenér A-týmu Martin Svědík, který si odpykával čtvrtou žlutou kartu, a tak nesměl do kabiny ani o poločasové přestávce.

„Možná nám chyběla větší poločasová bouřka v kabině asistent Mucha je o něco klidnější. Je jiná povaha, všechno v klidu vysvětlí. Když jsou spolu, tak se doplňují, to je nejlepší varianta,“ dodává Kliment.


Článek je přiřazen k hráči: Jan Kliment.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Tepláková souprava 2019

Tepláková souprava 2019
990 a 1090 Kč

Vlaječka Slovácko

Vlaječka Slovácko
175 Kč

Peněženka 2020

Peněženka 2020
490 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Na Slovácko přichází Marko Merdovič pondělí, 31.05.2021 10:40
Na Slovácko přichází Marko Merdovič

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace