Kordula: Člověk vidí věci z jiného pohledu

úterý, 18. 6. 2013 15:17
Kordula: Člověk vidí věci z jiného pohledu
kordula180613.jpg

Ještě před několika týdny bylo jeho místo v kabině hráčů, kde se společně s týmem připravoval na tréninky a zápasy Slovácka. Po čtrnáctidenní pauze nastoupil Michal Kordula znovu do letní přípravy, tentokrát však již v roli asistenta.

„Musím říct, že si pořád zvykám. Přeci jenom jsem byl zvyklý sedět o pár desítek metrů jinde společně s klukama v kabině. Teď jsem tak trochu na druhé straně barikády. Na jednu stranu jsem s hráči kamarád a na druhou stranu na ně musím svým způsobem šlapat. Ještě před měsícem jsem s nimi byl v kabině, takže vím jaké to je, a tak nějak se rozkoukávám,“ říká bývalý kapitán týmu, Michal Kordula, který se tak stal asistentem Svatopluka Habance.

„Momentálně jsem, dá se říct, druhý asistent trenéra Habance společně s Jirkou Dekařem. Že bychom měli vyloženě nastavené pravomoci co kdo dělá, to ne. Spíš trenér si vždycky řekne co chce a my se podle toho zařizujeme,“ pokračuje Kordula, který má v plánu dodělat si další trenérské vzdělání.

„Mám licenci A, která je pod profi licencí a vzhledem k tomu, že bych chtěl tuto práci dělat dobře, tak si časem budu muset udělat i profilicenci,“ říká bývalý kapitán Slovácka, který ví, že letní příprava se musí udělat poctivě navzdory nepříjemnému vedru.

„Samozřejmě ty vedra jsou nepříjemná, ale nedá se nic dělat. Všichni víme, že příprava je potřeba. Zažívám ji nyní z jiného pohledu jak v době, kdy jsem hrával. Dneska jsme měli zrovna posilovnu, a když jsem si vzpomněl jak to bolí, tak musím říct, že to klukům nezávidím. Říkal jsem si, že s těmi stopkami je mi tam přeci jenom líp,“ říká s úsměvem Kordula, kterého ještě před rokem ani nenapadlo, že by ve Slovácku mohl pokračovat v nynější pozici.

„Před rokem jsem to samozřejmě nečekal, ale dva měsíce zpátky jsem se o tom začali bavit s trenérem Habancem, který mi popsal svou představu a já jsem samozřejmě rád, že jsem mohl zůstat u ligového fotbalu a vidět to zase z jiného pohledu než jako hráč, který nevidí všechny ty věci kolem. I když jsem tady byl relativně dlouho, tak spousta věcí je pro mě nová,“ dodává Michal Kordula.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kordula.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 19. 11. 2017 14:26
> všechna videa
FANSHOP
Minidres

Minidres
180 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
450 a 550 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
990 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
990 Kč

Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko v poháru pojede do Jablonce včera, 12:32
Slovácko v poháru pojede do Jablonce

U19: Slovácko remizovalo s Pardubicemi 1:1 včera, 08:24
U19: Slovácko remizovalo s Pardubicemi 1:1

U17: Slovácko porazilo Pardubice 3:1 včera, 08:22
U17: Slovácko porazilo Pardubice 3:1

Ohlasy po zápase s Plzní neděle, 19. 11. 2017 15:21
Ohlasy po zápase s Plzní

Slovácko podlehlo Plzni 1:4 sobota, 18. 11. 2017 22:45
Slovácko podlehlo Plzni 1:4

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace