Kordula: Mládežnický fotbal je paralyzován

pátek, 08.01.2021 10:15
Kordula: Mládežnický fotbal je paralyzován
kordula080121.JPG

Pouze osm ligových zápasů odehrál dorost Slovácka v právě probíhající sezoně a tréninky probíhají jen individuálně. Ti nejmladší jsou na tom ještě hůř a mládežnický úsek včele s šéftrenérem Michalem Kordulou vyhlíží světlo na konci tunelu - „Je to složitá situace, ale ukáže se, kdo tu vůli na sobě pracovat má a kdo ne.“ 

„Momentálně je mládežnický fotbal paralyzovaný a klasické tréninky na hřištích bohužel probíhat nemohou. Soutěže byly pozastaveny podle manuálu, který vyšel před startem soutěže. Aby se tabulky počítaly, tak se musí odehrát alespoň padesát procent zápasů, ale třeba náš dorost má momentálně odehráno osm utkání, takže v jarní části by měl odehrát 22 zápasů. Vzhledem k momentální epidemiologické situaci, která v republice panuje, si tak nedovedu představit, že by se celá soutěž dohrála a problém bude dosáhnout alespoň těch padesáti procent. Samozřejmě bychom chtěli, aby se soutěže rozjely co nejdříve,“ přeje si Kordula. Svěřenci mládežnických trenérů jsou tak odkázáni pouze na individuální tréninky.

„Individuální plány samozřejmě máme, ale kontrola je složitá. Pracujeme se sporttestery a snažíme se využívat GPS systém, ale možnosti jsou omezené. Pracujeme ve speciálním programu, podle kterého by se hráči měli připravovat. Nicméně kontrolní mechanismus je v tomto případě omezený a záleží na zodpovědnosti hráčů. Ukáže se, kdo tu vůli na sobě pracovat má a kdo ne. Ti poctiví budou mít po pandemii obrovskou výhodu,“ vysvětluje Kordula, který přiblížil i situaci kolem náborů a příchodů hráčů v mládežnickém úseku. 

„Ti nejmenší jsou úplně paralyzovaní, protože trénink a nábor probíhá v halách, které jsou momentálně uzavřené. Co se týče přestupů, tak nějaké hráče máme rozjednané a věřím, že je do klubu přivedeme,“ říká Kordula, který doufá, že se brzy objeví světlo na konci tunelu.

„Vždycky když si otevřu nějaké zprávy, tak to jde do větší deprese, ale doufám, že to světlo na konci tunelu se brzy objeví, a když ne tato sezona, tak ta příští už bude probíhat normálně. Už jsme z toho všichni otrávení, ale musíme zůstat pozitivní a dál pracovat na trénincích alespoň v online prostoru. Věřím, že naši hráči to zvládnou a do toho normálního fotbalového života se vrátíme silnější,“ dodává Michal Kordula.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:15
> všechna videa
FANSHOP
Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Daníček po zápase s Karvinou před 53 minutami
VIDEO: Daníček po zápase s Karvinou

Reakce trenéra po zápase s Karvinou včera, 20:36
Reakce trenéra po zápase s Karvinou

Slovácko porazilo Karvinou včera, 18:00
Slovácko porazilo Karvinou

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou pátek, 15.01.2021 21:29
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Filip Kubala vyhlíží utkání s Karvinou středa, 13.01.2021 20:31
Filip Kubala vyhlíží utkání s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace