Kordula: Mládežnický fotbal je paralyzován

pátek, 08.01.2021 10:15
Kordula: Mládežnický fotbal je paralyzován
kordula080121.JPG

Pouze osm ligových zápasů odehrál dorost Slovácka v právě probíhající sezoně a tréninky probíhají jen individuálně. Ti nejmladší jsou na tom ještě hůř a mládežnický úsek včele s šéftrenérem Michalem Kordulou vyhlíží světlo na konci tunelu - „Je to složitá situace, ale ukáže se, kdo tu vůli na sobě pracovat má a kdo ne.“ 

„Momentálně je mládežnický fotbal paralyzovaný a klasické tréninky na hřištích bohužel probíhat nemohou. Soutěže byly pozastaveny podle manuálu, který vyšel před startem soutěže. Aby se tabulky počítaly, tak se musí odehrát alespoň padesát procent zápasů, ale třeba náš dorost má momentálně odehráno osm utkání, takže v jarní části by měl odehrát 22 zápasů. Vzhledem k momentální epidemiologické situaci, která v republice panuje, si tak nedovedu představit, že by se celá soutěž dohrála a problém bude dosáhnout alespoň těch padesáti procent. Samozřejmě bychom chtěli, aby se soutěže rozjely co nejdříve,“ přeje si Kordula. Svěřenci mládežnických trenérů jsou tak odkázáni pouze na individuální tréninky.

„Individuální plány samozřejmě máme, ale kontrola je složitá. Pracujeme se sporttestery a snažíme se využívat GPS systém, ale možnosti jsou omezené. Pracujeme ve speciálním programu, podle kterého by se hráči měli připravovat. Nicméně kontrolní mechanismus je v tomto případě omezený a záleží na zodpovědnosti hráčů. Ukáže se, kdo tu vůli na sobě pracovat má a kdo ne. Ti poctiví budou mít po pandemii obrovskou výhodu,“ vysvětluje Kordula, který přiblížil i situaci kolem náborů a příchodů hráčů v mládežnickém úseku. 

„Ti nejmenší jsou úplně paralyzovaní, protože trénink a nábor probíhá v halách, které jsou momentálně uzavřené. Co se týče přestupů, tak nějaké hráče máme rozjednané a věřím, že je do klubu přivedeme,“ říká Kordula, který doufá, že se brzy objeví světlo na konci tunelu.

„Vždycky když si otevřu nějaké zprávy, tak to jde do větší deprese, ale doufám, že to světlo na konci tunelu se brzy objeví, a když ne tato sezona, tak ta příští už bude probíhat normálně. Už jsme z toho všichni otrávení, ale musíme zůstat pozitivní a dál pracovat na trénincích alespoň v online prostoru. Věřím, že naši hráči to zvládnou a do toho normálního fotbalového života se vrátíme silnější,“ dodává Michal Kordula.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:17
> všechna videa
FANSHOP
Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

Zimní čepice dětská

Zimní čepice dětská
290 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem včera, 21:56
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem

FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem včera, 19:27
FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem

Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem pondělí, 26.07.2021 22:00
Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem

Informace k prodeji vstupenek na UECL pondělí, 26.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci pondělí, 26.07.2021 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace