Kordula: První týden jsem trpěl jako zvíře

úterý, 22. 1. 2013 09:41
Kordula: První týden jsem trpěl jako zvíře
kordula230312.jpg

Jako jeden z mála pamatuje se Slováckem tuhé boje ve druhé lize, euforii ze spanilé jízdy českým pohárem v roce 2009 a s kapitánskou páskou vedl Slovácko i v ligových bitvách. Slovácký rodák Michal Kordula prodělal v létě nepříjemnou operaci zad a víc jak půl roku se léčil.

Nyní je Michal opět v plné zimní přípravě a jak přiznává začátek byl pro něj opravdu velmi složitý a bolestivý.

„Když jsem začal trénovat individuálně, tak jsem si byl vědom toho, že jak naskočím do zimní přípravy s mužstvem, tak mě to bude bolet, ale musím se přiznat, že hlavně první týden jsem trpěl jako zvíře. Kluci se mně i smáli, protože když jsme jeli autobusem z tréninku, tak jsem říkal že končím. Byl jsem fakt zhuntovaný a necítil jsem se po fyzické stránce vůbec dobře,“ říká Kordula, který však s každým odtrénovaným týdnem cítí zlepšení.

„Každý týden přípravy co jsem odtrénoval, to bylo lepší a lepší a musím to zaklepat, ale poslední čtyři dny se začínám cítit o dost lépe,“ pokračuje Kordula, který přípravu pod trenérem Habancem hodnotí jako tvrdou, ale ve své kariéře zažil i horší dril.

„Každý trenér to má jinak a já už jsem těch trenérů taky několik zažil. Někdo preferuje běžky, někdo běh a třeba různé styly běhu atd. Já to hodnocení trenérů nemám rád, protože každý vždycky říká že za tohoto trenéra je to nejtěžší. Já jsem byl na začátku v takovém stavu, že pro mě by bylo těžké proběhnout se i s nějakým důchodcem. Nejtěžší přípravu jsem ale zažil pod trenérem Radou, to byla opravdu rasovina. Letošní příprava je taky hodně náročná, ale ne tak jako právě pod Radou,“ vzpomíná Kordula.

„Na druhou stranu nikdy před tím jsem neměl problém s běháním, které jsem vždy zvládal bez problémů, ale letošní příprava pro mě byla náročná i na mou oblíbenou discíplínu. V lese jsme měli minutovky, kdy jsme běhali naplno v několika intervalech a to nám všem dávalo hodně zabrat,“ prozradil Kordula, který společně s hráči tráví na stadionu takřka celý den. Podle jeho slov je však nálada v kabině dobrá.

„My jsme spolu vlastně pořád. Přicházíme v devět a odcházíme po páté hodině. Nálada je však pořád dobrá a ponorka se nám vyhýbá. I přesto, že nám teď  výsledky zrovna nevyšly podle představ, tak není v kabině nějaká negativní nálada a pořád je sranda. Každý jde do tréninku s tím, že to chce odtrénovat naplno.“

Výsledky v přípravě podle něj nehrají zase až tak podstatnou roli a dle jeho slov není důvod k panice.

„Směrodatné to určitě není. Já jsem odehrál jeden a půl zápasu a třeba proti Jihlavě, kdy jsme po poločase hráli bez branek a byli jsme aktivnějším mužstvem, tak ve druhém poločase Jihlava kompletně vystřídala celou jedenáctku, a pak to bylo jako na kolotoči. Den před zápasem jsme měli navíc náročný trénink a únava prostě přišla a čerství hráči v dresu Jihlavy nám dali čtyři branky. Nedělal bych z toho drama. Poučit se z těch chyb které jsme udělali a jít dál. O tom jaká byla příprava rozhodnou první mistráky, pak už se nikdo o přípravě bavit nebude,“ je si vědom Kordula, který nyní dělá všechno proto, aby přesvědčil vedení klubu, že má pořád mužstvu co nabídnout.

„Byl jsem půl roku mimo hru a Slovácko mě platilo zato, že se léčím. Aby to bylo zase půl roku bez toho, abych se dostal na hřiště, tak to by mi přišlo nefér vůči klubu. Já se s tím chci poprat, protože tady ta kabina mě velmi nabíjí. Je tady fakt dobrá parta, a i když začátek přípravy pro mě byl fakt strašný, tak kluci v kabině mě vždycky dodali novou energii a jak jsem říkal, musím to zaklepat, ale poslední dny se cítím mnohem líp,“ dodal Michal Kordula.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kordula.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 14. 1. 2018 09:06
> všechna videa
FANSHOP
Kšiltovka Nike modrá dětská

Kšiltovka Nike modrá dětská
390 Kč

Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 a 490 Kč

Bunda Nike světle modrá

Bunda Nike světle modrá
1390 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
990 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese včera, 12:41
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese

Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko včera, 10:50
Ptejte se ředitele 1.FC Slovácko

Slovácko porazilo Durrest 1:0 sobota, 13. 1. 2018 15:40
Slovácko porazilo Durrest 1:0

Soustředění v Turecku pomalu vrcholí pátek, 12. 1. 2018 08:25
Soustředění v Turecku pomalu vrcholí

Slovácko podlehlo Kayserisporu středa, 10. 1. 2018 17:43
Slovácko podlehlo Kayserisporu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace