Kordula: První týden jsem trpěl jako zvíře

úterý, 22.01.2013 09:41
Kordula: První týden jsem trpěl jako zvíře
kordula230312.jpg

Jako jeden z mála pamatuje se Slováckem tuhé boje ve druhé lize, euforii ze spanilé jízdy českým pohárem v roce 2009 a s kapitánskou páskou vedl Slovácko i v ligových bitvách. Slovácký rodák Michal Kordula prodělal v létě nepříjemnou operaci zad a víc jak půl roku se léčil.

Nyní je Michal opět v plné zimní přípravě a jak přiznává začátek byl pro něj opravdu velmi složitý a bolestivý.

„Když jsem začal trénovat individuálně, tak jsem si byl vědom toho, že jak naskočím do zimní přípravy s mužstvem, tak mě to bude bolet, ale musím se přiznat, že hlavně první týden jsem trpěl jako zvíře. Kluci se mně i smáli, protože když jsme jeli autobusem z tréninku, tak jsem říkal že končím. Byl jsem fakt zhuntovaný a necítil jsem se po fyzické stránce vůbec dobře,“ říká Kordula, který však s každým odtrénovaným týdnem cítí zlepšení.

„Každý týden přípravy co jsem odtrénoval, to bylo lepší a lepší a musím to zaklepat, ale poslední čtyři dny se začínám cítit o dost lépe,“ pokračuje Kordula, který přípravu pod trenérem Habancem hodnotí jako tvrdou, ale ve své kariéře zažil i horší dril.

„Každý trenér to má jinak a já už jsem těch trenérů taky několik zažil. Někdo preferuje běžky, někdo běh a třeba různé styly běhu atd. Já to hodnocení trenérů nemám rád, protože každý vždycky říká že za tohoto trenéra je to nejtěžší. Já jsem byl na začátku v takovém stavu, že pro mě by bylo těžké proběhnout se i s nějakým důchodcem. Nejtěžší přípravu jsem ale zažil pod trenérem Radou, to byla opravdu rasovina. Letošní příprava je taky hodně náročná, ale ne tak jako právě pod Radou,“ vzpomíná Kordula.

„Na druhou stranu nikdy před tím jsem neměl problém s běháním, které jsem vždy zvládal bez problémů, ale letošní příprava pro mě byla náročná i na mou oblíbenou discíplínu. V lese jsme měli minutovky, kdy jsme běhali naplno v několika intervalech a to nám všem dávalo hodně zabrat,“ prozradil Kordula, který společně s hráči tráví na stadionu takřka celý den. Podle jeho slov je však nálada v kabině dobrá.

„My jsme spolu vlastně pořád. Přicházíme v devět a odcházíme po páté hodině. Nálada je však pořád dobrá a ponorka se nám vyhýbá. I přesto, že nám teď  výsledky zrovna nevyšly podle představ, tak není v kabině nějaká negativní nálada a pořád je sranda. Každý jde do tréninku s tím, že to chce odtrénovat naplno.“

Výsledky v přípravě podle něj nehrají zase až tak podstatnou roli a dle jeho slov není důvod k panice.

„Směrodatné to určitě není. Já jsem odehrál jeden a půl zápasu a třeba proti Jihlavě, kdy jsme po poločase hráli bez branek a byli jsme aktivnějším mužstvem, tak ve druhém poločase Jihlava kompletně vystřídala celou jedenáctku, a pak to bylo jako na kolotoči. Den před zápasem jsme měli navíc náročný trénink a únava prostě přišla a čerství hráči v dresu Jihlavy nám dali čtyři branky. Nedělal bych z toho drama. Poučit se z těch chyb které jsme udělali a jít dál. O tom jaká byla příprava rozhodnou první mistráky, pak už se nikdo o přípravě bavit nebude,“ je si vědom Kordula, který nyní dělá všechno proto, aby přesvědčil vedení klubu, že má pořád mužstvu co nabídnout.

„Byl jsem půl roku mimo hru a Slovácko mě platilo zato, že se léčím. Aby to bylo zase půl roku bez toho, abych se dostal na hřiště, tak to by mi přišlo nefér vůči klubu. Já se s tím chci poprat, protože tady ta kabina mě velmi nabíjí. Je tady fakt dobrá parta, a i když začátek přípravy pro mě byl fakt strašný, tak kluci v kabině mě vždycky dodali novou energii a jak jsem říkal, musím to zaklepat, ale poslední dny se cítím mnohem líp,“ dodal Michal Kordula.


Článek je přiřazen k hráči: Michal Kordula.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 26.02.2021 13:38
> všechna videa
FANSHOP
Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Kšiltovka Slovácko navy dětská

Kšiltovka Slovácko navy dětská
299 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko pátek, 26.02.2021 21:12
Kalabiška: Na podcenění jsme moc vysoko

Milan Petržela po zápase v Jablonci čtvrtek, 25.02.2021 06:52
Milan Petržela po zápase v Jablonci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci středa, 24.02.2021 17:55
VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci

Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici středa, 24.02.2021 15:47
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky úterý, 23.02.2021 10:04
Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace